Gereğini yapın!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in Galatasaray - Bursaspor maçı değerlendirmesidir.

Futbolda yenmek de var yenilmekte… Bursaspor Galatasaray’a daha önce de farklı mağlup oldu. Ama buradaki sıkıntı, bu maçla birlikte Bursaspor’un kazanamama serisini 9 karşılaşmaya çıkarması oldu.

Evet , yenilen erken gol, Stancu’nun sakatlanması, Ekong’un kırmızı kart görmesi 5-0’lık sonuca biraz da olsa mazeret olabilir…

Ama şu ki çok net, maçın taktik, teknik analizini yapmanın da bu görüntüden sonra bir anlamı yok. Ligin 5 şampiyonundan biri olan Bursaspor’un bu hale düşmesi vicdanları parçalar cinsten. Bakıyorsunuz, son dönemde sahada yalnızca adı kalmış, onun dışında ruhu, inancı kalmamış, kimliğini yitirmiş, çırpındıkça bataklığın daha da derinlerine doğru giden bir takım var ortada.

Bu armanın bir şerefi, onuru var… Kimsenin ama kimsenin Bursaspor’u bu kadar sıradan bir takım haline getirmeye hakkı yok. Sistem değişiyor, oyuncular değişiyor, toplantılar yapılıyor, taraftar herşeye rağmen destek veriyor ama malesef bu görüntü değişmiyor.

Bir kere daha hatırlatalım: Ligin bitimine 11 hafta kaldı. Geçen sezon yaşananlar ortada. Herkes aklını başını alsın. Bu işin şakası yok. Paul Le Guen ‘Ben savaşacağım’ diyor. Bu takımın onun savaşmasına ihtiyacı yok. Bu takımın oyuncularının savaşmasına ihtiyacı var. Zaten de en büyük eksik olan bu. Eğer bunu yapabileceksen yola devam et. Ama yapamayacaksan da zorlamanın bir anlamı yok. Senin geçmişine, biz de bu camia da saygı duyuyor. Ama siz de bu camiaya saygı duyarak ya bu takımı ayağa kaldırın ya da gereğini yapın…

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @şemi karanar yorumuna yanıt olarak

   Valla kusura bakmayın ama. Aklıma tek adam geliyor..ama oda gelmiz bana kalırsa…
   Ertuğrul sağlam ..

   O Bursa’mızı çok iyi biliyor…
   Tekrar düzen getirebilir, ama büyük iş bizlere düşür…horuldamadan..sabırlı olup

   2
   2
 1. Bu saatten sonra le guen’in bursasporumuza katkı sağlayacağına inanmıyorum futbolcuların hocalarına hocanında futbolculara inancı kalmamış bizim acilen kan değişikliğine ihtiyacımız var o da malum hoca değişikliğidir çözüm yerli hocadır herkes Zirvedeki takımlara bi baksın yabancı hoca varmı bir tek bizde birde kayseride yabancı hoca var biz çok biliyoruz ya ondan herhalde yoksa geçen sezonki gibi son hafta değil lig bitmeden havlu atarız

  7
  2
 2. Ya kardeşim istifa edin gidin. Siz de kurtulun biz de kurtulalım . Direnmenin lüzumu yok. Böyle kadro mu olur kanatsız. Ben mi top taşıyayım. Yusuf delarge kembo ne güne duruyor takımda . Gidiyo bi de sinan ı alıyor oyuna .

 3. Le guenin tazminatını ödeyecek verdiği paralarıda kulüten talep etmeyecek bu sene gemiyi limana yanaştırıp ceketini alıp gidecek tek yol bu

  2
  2
 4. hoca değişimi hiçbir fayda sağlamaz aksine takım daha kötüye gider….yapılacak iş, yabancı vede kiralık oyuncuların karnını doyuracaksın ve hafta içi özlüceyi taraftara açacaksın kadınlı çocuklu bir cümbüş olacak..vee kayseri maçında 3 puanı cebine koyacan…olay budur….yanlız le guende yusufu oynatacak..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu