Gereğini yapın!

Olay Medya Spor Yazarı Emre Kurtbay’ın köşe yazısıdır.

Bursaspor’un, son 8 maçın tamamını kaybeden ve bu karşılaşmalarda 45 gol yiyerek averaj takımına dönüşmüş olan Tarsus İdman Yurdu’nu mağlup etmesi haliyle beklenen bir durumdu, değil mi? Aksini zaten hiçbirimiz aklımızın ucundan geçirmezdik. Ancak sağ olsun Bursasporlu futbolcular ve teknik heyet bizi bu utançtan da mahrum etmediler. 90 dakikadaki görüntüyle yüzümüzü kızartmayı başardılar!

Sen git Amed Sportif’i yen, Erokspor ile deplasmanda berabere kal; sonrasında üst üste önce Ankaraspor’a yenil, devamında da havlu atmış rakibe can suyu ol… Üstelik 2-0 da öne geçmişsin. Hata yaptı diye kesilen Deniz’in yerine oynayan kaleci Canberk’in gereksiz penaltı yaptırmasıyla bir anda elleri kolları birbirine dolandı Bursasporlu oyuncuların…

Tarsus’un 2001 Suriye doğumlu futbolcusu, filiz lisansı Kuvayi Milliyespor’da çıkan Mohammad Lith Alzin tek başına Bursaspor savunmasını darmadağın etti. Bir kişi bile durduramadı. Kalecileri Mert Can Saltık kariyer maçını oynadı. İki farklı üstünlüğü yakalamasına rağmen rakibini küçümseyen, hafife alan Bursaspor, bunun bedelini çok ağır ödedi. Evet, kaçan net pozisyonları çok yeşil beyazlıların. Ancak bu vurdumduymazlığın, gevşekliğin bahanesi olmaz, olamaz!

Bu yüzden başta teknik heyet olmak üzere bu utanç tablosunda kimlerin payı varsa derhal gereğini yapmalıdır. Yapılmadığı taktirde bu filmin sonunun ne olacağı herkesin malumu… Geç kalınmadan bu takımı limana sağ salim yanaştıracak hamlelerin yapılması gerekiyor. Bu sorumluluğun altına girecek bir deli olur mu bilmiyorum… Lakin bu takımı bir şekilde silkelenmesi için kan değişikliğine ihtiyaç olduğu da önlenemez bir gerçek!

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Burada asıl görünen tehlike Bursaspor un kaybetmesi değil,Suriyelilerin artık burada da boy göstermesi bana göre.Suriyeliler bana göre artık bir milli güvenlik problemi.Resmen atalarımızın kanlarıyla aldığı topraklari;kendi ellerimizle,”din kardeşi” yalanı altinda bu vahhabi kılıklı,medeniyetsiz hayvan sürülerine teslim ettik.Bursasporu bu hale getirmekten tabiki utanalim ama ülkeyi bu hale getirmekten utanmazsak çocuklarımızın bir geleceği olmayacak.Cunku bu Arap kilikli,medeniyetsiz nargileci pislikler bizim ülkemizi ele geçirecekler.

  64
  51
  1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Sn. Admin, şu yorumun bu sitede ne işi var?
   Hem de ülkenin ve Bursaspor’un birliğe ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu şu günlerde.
   Dikkat ediyorum siyaseti başlatan hep bu zihniyet oluyor.
   Bu adamların yorumlarına sussan kendilerini doğru ve haklı sanıp tepemize binmeye çalışıyorlar.
   Cevap versen burası Bursaspor taraftar sitesi olmaktan çıkıyor.
   Lütfen gereğini yapın…

   9
   12
  2. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   bu yorum baya suç unsuru içeriyor. gereğinde sansür yapmayı çok iyi bilen adminler, siz hayırdır? sansür yapın demiyorum, mümkün mertebe yapmayın da ikiyüzlülük de olmasın lütfen.

   9
   7
    1. @bursaspor1963 yorumuna yanıt olarak

     Sevgili Bursaspor’lular Bursaspor un olduğu yerde artık herkesin o kadar cok siyaset konuşuyor ki artık bu iyice sen ben kavgasına dönüştü asıl bizim için en büyük tehlike bu 80 öncesi dahi Bursaspor tirbunleri de sağ sol anarsisi olmadı onun için biz camia olarak şehir olarak güçlü kaldık nedir bu hırs siyasi düşünceden önce ahlakimizi yasayimizi düzenlesek saygıyı sevgiyi unitmasak yok o parti yok bu parti yaptı senin ki benimkinden daha iyi neyi paylasamiyoruz siz şunu deyin siyasilere a partili b partili olsun eşit adalet var mı bilgiye sevgiye önem verecek misiniz diye bırakın herşeyi şu güzel ülkemde her vatandaş ilk önce kendini sorgulasa güzel ülkem mükemmel olur

     2
     2
    2. @bursaspor1963 yorumuna yanıt olarak

     Lütfen terbiyesizle terbiyesiz olmayın.Kendisine yanıt verme gereği bile duymadım.Oruclu ağzımla böyle varlıklar için orucumu tehlikeye atamayacagim.Sadece şunu söylemek istiyorum.Almanyada yaşayan Türkler,savaş çıkarsa Almanya’yı savunur.İlk gece beylik verilen çingene gibi Almanya’ya baş kaldirmazlar ancak bu Suriyeli kesim ne yazık ki ilk kaçacak ırk olacak.Cunku onlarda ar,namus,haysiyet ve şeref olsaydı kendi ülkelerini savunurlardi.Umarim yukarıda bana hakaret eden varlıkta bir gün onların bize zarardan başka bir şey vermediğini,bu ülkeye zarardan başka bir şey getirmediklerini anlar.Ek olarak bu kadar çok seviyorsa kendi evine alıp,eşi ve çocukları ile aynı ortamda besleyebilir.

     15
     7

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu