Genel kurulda tartışma çıktı!

Bursaspor Kulübü Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Genel kurul oldukça sakin geçerken en son Başkan Ali Ay’ın konuşmasının ardından kavga çıktı.

Başkan Ali Ay “Konuşmaları dinledik, bazı mesajları da aldık. Bunları yönetim kurulumuzla oturup değerlendireceğiz. 8 hafta içinde gemiyi limana sağ salim yanaştıralım ondan sonra ne gerekiyorsa yapalım. Bugün itibariyle Bursaspor’un toplam borcu 441 milyon ₺’dir. 67 milyonluk uzun vadeli futbolcu ödemeleri de bu borcun içindedir. Bursaspor Kulübü’nün 68 milyon €borcu var. Biz kulübü aldığımızda bu borç 100 milyon €’ydu. Sanki biz bu kulübü güllük gülistanlıkken aldık. Elimizi taşın altına koyduk. Dünya kadar katkı sağladık. Bu işler kolay olmuyor. Evet, sportif açıdan başarılı olamadık. Ama bunların da nedenleri var” dedi.

Başkan Ali Ay’ın mayıs ayında yapılması beklenen olağanüstü kongre tarihi ile ilgili bir açıklama yapmaması ise tepkiye neden oldu. Ali Ay yerine geçerken kongre üyeleri arasında tartışma çıktı.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sen göreve geldiğinde Euro ne kadardı, şimdi ne kadar.
  İnsanları aptal mı zannediyorsun Ali ay.
  Göreve geldiğinde euro kuru 3.30 Muş
  Şimdi euro kuru 6.52
  Göreve geldiğinde 100 milyon Euro 330 milyon TL yapar
  Şimdi 68 milyon euro 443 milyon TL yapar.
  113 milyon TL artmış borç.
  Ne konuşuyorsun hala.
  Bursaspor tarihinin uzak ara en kötü başkanısın.

  132
  16
  1. @Mantıklı olmak yorumuna yanıt olarak

   Sen gerçekten ne dediğinin farkında mısın ülke ekonomisinide mı bu adam düzeltsin o devletin basindakilerin işi adam 100 milyon€ borç vardı diyor şimdi 63 e düşmüş okadar yükseldiği halde dolar euro daha ne yapacak bu adam 100 trilyon katkı sağladı nerdeyse bunları yamana atmayın eve sportif başarı yok bu yüzden bende eleştiriyorum ama bu adamın yaptığı katkıları biz ruyalarimizda bile goremeyiz

   15
   61
   1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

    107 milyon tl olan yonetici borclarinin 99 milyon tlsi doviz olarak kulube verilmis…Kasim 2018 kurundan hesaplandiginda bu sekilde cikan borc mart 2019 kuruna gore dahada cogalmistir… Burnuma pis kokular geliyor…

    16
    1
   2. @Fatih yorumuna yanıt olarak

    Ali ay ne yapsın söyleyeyim.Euro kurundan anlaşma yapmasın.Sercan gibi topçulara insanlar karşı çıkmasına rağmen euro kurundan anlaşma yapmasın.senelik 50 bin Euro’ya oynayan boban jovic gibi adamlara menajer kazigi yemesin ve 350 bin eurolar ödemesin.

    38
    1
  2. @Mantıklı olmak yorumuna yanıt olarak

   YORUMUN
   MANTIKLI OLMAK RUMUZUNA YAKIŞMAMIŞ
   EURO İLE BORÇ ALSAN
   TL İLE ÖDESEN
   NASIL OLACAK GELİRİNYARI YARIYA DÜŞMEDİMİ ŞİMDİ
   SU NET
   EURO BAZINDA BORÇ DÜŞTÜ KABUL
   AMA BASARI YERLERDE
   BİZ B.BASINDAN HESAP SORAMADIK YA
   HERSEY ORADA BİTTİ

   27
  3. @Mantıklı olmak yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim bırakın harlamayı bu adam güzellikle gitmeyecek.Bu işte resmî olarak imza kampanyası düzenleyip kongre kararı aldırabilirmiyiz?Bu mümkünmü, neler yapılabilir?Bunun hakkında açıklamada bulunun lütfen.Herkes ona göre hareket etsin en azından.

   28
  4. @Mantıklı olmak yorumuna yanıt olarak

   Artık milletin ciğerine işlemiş Ali Ay’ın heryerdeki yetersizliği.Şaka maka 2 maç galip gelsek kongreden vazgeçtim diyecek kadar yüzsüzler.Ne ekersen onu biçersin..

   30
   1
 2. Hala bu kan emicileri destekleyip, Bursaspor’lu olduğunu iddaa edenlerle aynı camianın içinde olmaktan utanç duyuyorum !

  58
  5
 3. YUH İNSANLARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYOR KILDIĞIN NAMAZLARA YAZIK SEN 65 MİLYON AVRO BORÇLA ALDIN BİLANÇO ELİMDE PEKİİİİİİ SANA BIRAKILAN TAKIM DEĞERİ NE KADARDI 60 MİLYON AVRO DEĞERİNDE TAKIM ALDIN ŞİMDİKİ TAKIMIN DEĞERİ NE KADAR ÇOK ÖVÜNEREK SÖYLÜYORSUN 10 MİLYON AVRO HALA BİZİM TARAFTARIMIZ DA BU YALANLARA İNANIYOR.

  24
 4. Çok değil 3 maç sonra ne tribün kalır, ne de stat etrafında cam çerçeve… Siz hiç 20.000 kişinin sahaya girdiğini düşündünüz mü Ali AY ? Bizden günah gitti. Leş bir yana, Baş bir yana bundan sonra…

 5. Ali ay goreve devam ediyor size ne oluyo yapici olun yikici olmak kolay selim cok biliyorsa cikarip cebinden 100 milyar versin diger taraftarlarda herkes gucu yettikce yardimci olabilir.

  4
  27
  1. @Yunus yorumuna yanıt olarak

   Ee o zaman o koltukta ali neden oturuyo? Senin mantığına göre başkanlık koltuğuna cebinden avro veren selim otursun, cebinden para veren taraftar arasında dönüşümlü otursun alite ne gerek var. Hoş bu halde bile daha iyi yönetiriz 😉

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu