Genel Kurul İptal Davası Bilirkişi Raporuna Kaldı

BURSASPOR’un 2009 yılında yapılan genel kurulunda bazı üyelerin haksız yere üyeliklerinin iptal edilip oy kullanmalarına engel olunduğu, bazılarının da genel kurula alınmadığı iddiasıyla, 'Genel Kurulun İptali' ve 'Kulübe Kayyum Atanması' için, eski kulüp başkanlarından Recep Günay tarafından açılan davada mahkeme karar için bilirkişi raporunu bekliyor. Bursa 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde daha önce genel kurulun iptali kararı alınırken Yargıtay 7'nci Hukuk Dairesi bu kararı ‘üyeliklerin iptali tek başına genel kurulun iptali için yeterli gerekçe değildir’ diyerek, mahkeme tarafından başka kanıtlar olup- olmadığının araştırılmasına karar verdi. Yargıtay kararı ardından Bursa 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yeniden görüşülmeye başlanan davanın bugünkü duruşmasına, Bursaspor eski Başkanlarından Recep Günay ve avukatı Yücel Akgül, davalı Bursaspor Kulübü avukatlarından Jale Demir katıldı.

Mahkeme, bilirkişi ve Bursaspor Kulübü'nde bilirkişiler tarafından yapılan keşfe ilişkin raporunun beklenmesi için duruşmayı erteledi.

 

f5habercom

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu