“Gençlerimiz bizi mahcup etmedi”

Karaman, “Bugün yabancısız oynadık. Tamamen yerli oyuncularımız sahada mücadele etti. A2 takımımızda oynayan ve bizimle 1 aydır çalışan oyuncularımız ile mücadele ettik. Birkaç tecrübeli oyuncumuzun önderliğinde karma bir kadro yaptık. Kazanmak istiyorduk. Oyuncularımız bizi mahcup etmedi. Doğanay’ın sakatlanıp çıkması bizleri üzdü. Bizim açımızdan güzel bir maç oldu. Oynayan gençlerimizin sabırla maç eksikliklerini, taktiksel düşüncelerini geliştirmeleri açısından sürece ihtiyaçları var. 14 haftadır görevdeyiz. 8 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyetimiz var. 27 puan iyi bir puan. Neredeyse maç başına 2 ortalama geliyor. Bunu sürdürebilmek önemli. Maçın ardından soyunma odasında ağabeyleri, gençlerimize güzel bir jest yaptı. Biz bu maçtan prim almıyoruz. Bütün primi gençlere dağıtın dediler. Bu teklif başta Tuncay ve İbrahim’den geldi. Keşke başkanımız bugünkü tabloyu görseydi de Vakıfköy’den çıkan gençleri belki de gözü yaşlı izleyecekti. O’na da bir kez daha buradan rahmet diliyorum” dedi.

 

Fuat Çapa; “ Motivasyon düşüktü”

Gençlerbirliği’nin başında son maçına çıkan Teknik Direktör Fuat Çapa maçın ardından yaptığı açıklamada her iki takımında hedefsiz olması maçtaki havayı etkilediğini söyledi.

Çapa, “Maçın geneline baktığımız aslında skor her şeyi özetliyor. Ligin son maçı olması artı her iki takımında hedefinin kalmamış olması maçta motivasyonu düşürdü. Gençlerbirliği takımındaki teknik direktörlük görevim sona erdi. Bugün beni camia çok güzel uğurladı. Bu şekilde uğurlanmam beni çok mutlu etti. Hollanda ve Belçika’da çalıştırdığım takımlardan da bu şekilde ayrılmıştım. Ankara halkına çok teşekkür ediyorum. Gençlerbirliği’ne bundan sonraki dönemde başarılar diliyorum” dedi.  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı