Gençlere iyileştirme yapılacak mı?

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

“Yetiştiricilik demişken sezon başında bir Muhammed Emin Sarıkaya fırtınası esti, sonra ismini duymaz olduk. Bir problem mi var hocam?” dedim, “Gençlerin ana problemi -ben oldum- demeleri” diyerek, başladı anlatmaya:

“Muhammed 16 yaşında. Doğru yönlendirilmeye ihtiyacı olan bir evladımız. Yeteneklerine güveniyoruz. Evet sezon başında çok iyiydi, şimdi belki o düzeyde değil ama toparlayacaktır. Babasını çağırdım, uzun uzun konuştuk. Ailelerin çok büyük önemi var. Çocuklarını en başta onlar doğru şekilde yönlendirecekler. Mesela, çocuklarının çok üzerine düşmemeleri lazım, rahat bıraksınlar. Hocaları olarak bizler gerekeni yapıyoruz zaten. Dikkat ediyorsan, bir gözümüz hep Vakıfköy’de… Ümit hocayla temas halindeyiz. Oradaki gençleri zaman zaman A Takıma alarak, Vakıfköy’e ayrı bir heyecan katmak istiyoruz. Bunda da etkili olduğumuzu düşünüyorum. Ancak, Özlüce’ye gelmek -futbolcu oldum- anlamı taşımamalı. Maalesef, bazen bu anlamı çıkartan oyuncular ve aileler olabiliyor. Sabrederlerse, hepsi zamanla istedikleri seviyeye geleceklerdir. Acele etmemek gerekiyor.”

 

AİLELER İŞİN İÇİNE GİRMEYECEK

 

Samet Aybaba’ya, bizim ekip olarak son dönemde çok tartışıp, orta yol bulamadığımız bir konuyu da sordum; “Gençlerin sözleşmeleri iyileştirilmeli mi, yoksa sezon sonunu beklemek mi lazım?”

Tecrübeli teknik adam, bir örnek vererek, yapılması gerekeni anlattı: “Rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı’yla birlikte çalıştığımız dönemde, Sercan ve Volkan’ın sözleşmelerinde iyileştirme yapılmasını istemiştim. Bana kızmıştı -Ne gerek var- diyerek. Kendisine, -Bu oyunculardan Bursaspor gelecekte çok para kazanacak- dedim. Yıllar sonra, İbrahim başkan beni aradı -Haklı çıktın- dedi.  Şimdi, şu an bizim içimizde de şartlarını düzeltmemiz gereken isimler var. Ufak ufak da başladık. Çok abartmamak kaydıyla iyileştirme yapılabilir. Zaten, hepsi ciddi prim alıyorlar. Gençler ve aileleri aslında, olaya para gözüyle bakmamalılar. Şu an öğrenme çağındalar. Gereken zaten zamanı gelince olacaktır. Futbolcu, kendisinden isteneni yapacak, aileler işin içine girmeyecek, bizler ve yöneticiler de onlar kafalarının rahat olmasını sağlayacağız. Olay bu kadar basit.”

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Niye bilmiyorum bu Orhan Güney in yazılarını okuduğumda yönelttiği soruların arkasında hep art niyet arıyorum sanki böyle hep bir karıştırıcılık bir fitnecilik belkide bana öyle geliyor

    32
    1. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

      Dostum aslında orhan güneyi sevmem ancak yönelttiği sorular biraz ters köşe olduğundan hoşuma da gitmiyo değil çünkü muhalefetin olduğu yerde başarı gelir yapıcı olmak önemli olan her zaman yapıcı olmasa da bazen yazılarını beğeniyorum

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu