Gençler kalsın hoca gitsin!

 Maç başlamadan 11’e baktığımda hafif bir tebessüm belirdi. Bursaspor yedek kulübesinde yıllar için de çok kötü Hoca tercihlerine tanıklık ettik ancak bu kadar saçmalayanına sanırım ilk kez şahit oluyoruz. Ertuğrul Sağlam’ın Altidor tercihi bile Necid’in sol açıklığı yanında sönük kaldı. Necid muhtemelen kariyer boyunca ilk kez sol açık başlamıştır.  Futbol oynamaya amatör bir takımda devam etmezse yine muhtemelen hayatı boyunca da bir daha sol açık oynamaz… Bu komedya 20 dakika devam etti. 20. dakika da Kubi ile yer değiştirdiler. Gerçi bu sefer Kubilay şark hizmeti tayini muamelesi gördü. 

 

Bu tip maçlarda formasının hakkını verenin hakkını vermek aslında en doğru yazım şekli. Tabi vermeyenin de…

Kaleci Harun, Mert’in felaket kötü performansının ardından büyük kredi ile kalesini devraldı. Arka arkaya çok iyi maçlar çıkardı. Özellikle karşı karşıya pozisyonlarda önemli kurtarışlarla tek başına puanlar aldı. Ancak yan top zafiyeti en büyük handikapı. Yan toplara çıkarken önce 2 adım ileri atıp ardından vazgeçip geri döndüğü her pozisyon kalemizde net gol şansı oluyor. Eğer bu eksikliğini gidermezse Bursaspor’da uzun soluklu bir kariyeri olmayacak. Yok bu kararsızlık illetinden kurtulur maçlara daha özgüven ile çıkarsa o zaman gerçekten milli takım kalecisi olur. 

Aziz Behiç’in Bursaspor için yetersiz bir oyuncu olduğunu çok yazdım çizdim. Ancak bu gece ki isteği arzusu O’na saygı duymamı gerektiriyor. Keza aynı cümleler jem için de geçerli. Bu gece O’da çalıştı didindi. Ben Stoch’un yedek kalmasını anlayamıyorum.  Sezon başında ki beklentinin hepimiz için çok uzağın da kalsa da kadromuza baktığımızda kanat oynayacak 1. adam stoch. Sürekli yedek kalmak bence onun tüm sezon ki performansını olumsuz etkiledi…

 

Batalla gerçekten büyük futbolcu. Goldeki asisti için roman yazılır…

 

Ve tabi gençler. Bu maçtan bağımsız gençler hakkında bir yargım var. Bence bu gece yedek kulübesinden maçı seyreden Emirhan gençlerimiz içinde ki en hazır oyuncu. Özellikle  sezon başından beri bir türlü bulamadığımız 8 numara için ısrar edilseydi belki seneye o mevkiye transfer yapma gereği olmazdı. 

Gençlerin için deki en yetenekli oyuncu ise Furkan. Furkan tüm sezon gol pası vermeden tamamlayan bazı  yeteneksiz orta sahalara inat 5 dakika da 2 asist yaptı. Tabi en büyük handikabı Batalla ile aynı pozisyonda oynaması. Ancak yine de mutlaka dakika bulması gereken önemli bir yetenek… Kubilay da mutlak santrafor kumaşı olan bir başka değer. Ancak Bursaspor gibi bir takımın direk santraforu olmak için bir takım eksiklikleri var ve bu eksikliklerini ancak maç oynayarak geliştirebilir. Alt liglerde yapacağı 1 sene kiralık tecrübesi O’nun daha kuvvetli bir aday olarak geri dönmesine etken olabilir.

 

Netice; Hamza Hocamızdan ne kadar umutsuzsak Gençlerimizden o kadar umutluyuz. Kalan maçlarda sanırım onlar hakkında daha fazla fikir sahibi olacağız ve  o zaman  1-2 tanesinin hakkının yenildiğini daha net gözlemleyeceğiz…

 

Son olarak; Taraftar 2 yarı çok iyiydi.  İddalı bir takım oluşturulursa bu taraftar  sene de bir kaç maç gol atar asist benden söylemesi. Ayrıca İvan Ergiç’i içimizde görmek huzur verdi… 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu