Genç yıldız adayı ile protokol yapılacak

Scout ekibinin uzun süredir takibindeydi… Bir çok maçı izlendi. Hatta, dün akşam oynadıkları 1461 Trabzon karşılaşmasını da Kemal Batmaz bizzat yerinde takip etti.

Scout ekibinin transfer edilmesi yönündeki raporuna yönetim de “ONAY” verince harekete geçildi. Birkaç gün içinde kendisiyle ön protokol imzalanacak.

 

YETİŞTİRMESİ VAR

Onur’un sözleşmesi sezon sonu bitiyor… Anlaşma sağlanması durumunda 21 yaşındaki futbolcu önümüzdeki sezondan (2017-18) itibaren Bursaspor forması giymeye başlayacak.

1 milyon 200 bin lirayı bulan bir yetiştirme bedeli var fakat bunu da kardeş kulüp Ankaragücü’yle takas yoluyla ya da daha makul bir rakamla çözecekler diye düşünüyorum.

Emre Taşdemir’in aynı takım ve aynı bölgeden transfer edildiğini düşünürseniz Onur’da da yanılma payı “Sıfır” olur umarım.

 

SCOUT EKİBİ ISRARLA İSTEDİ

Burada üzerinde durulması gereken asıl konu; scout ekibinin bulduğu oyuncuların artık dikkate alınması… Sadece kasetten değil de yerinde ve defalarca izlemeyle transfere eğilim… Bir kulübün teknik patronun mutlaka görüşü alınmalı fakat, son söz kendisine bırakılmamalı… Bursaspor’da da işte bu düzen devrede… Oyuncu transferinin mutlaka birkaç ayağı olmalı ve çoğunluğun kararıyla kesinleşmeli… Bazı isimlere mevcut teknik kadro onay vermeyebilir ancak kulübün menfaatleri ön plandaysa ve bu işin diğer ayakları buna olumlu yaklaşıyorsa tereddüt edilmemeli…

Devre arası için bir şey yok mu?” diye sorabilirsiniz… O da var… Hamza Hoca’nın savunma ağırlık bir futbolcu alınması yönünde görüşü olduğunu işitiyorum ama kendinizi sağlam bir golcüye hazırlayın derim…

Yarın öbür gün onu da duyarsınız…

 

****

 

Artık yoklar!

 

Bursaspor scout ekibinde iki isimle yollar ayrıldı …

 

Scout ekibinde de bazı değişimler yaşanıyor… Özhan Pulat’ın işin başında olduğunu biliyorsunuz… Sezon öncesi Hamza Hoca’nın isteğiyle ekibe katılan ve Sane’nin transferinde önemli rol oynayan İbrahima Sonko’yla yollar ayrıldı… Aynı zamanda yine Almanya’da görev yapan Metin Tekin’in de mukavelesi feshedildi… Yani, izleme komitesinden bu iki isim artık olmayacak… Şu an Özhan Pulat, Kemal Batmaz, Turgay Çöp ile analizci kardeşlerimiz Emre Oğuz ve Barış Dikenbulunuyor. Sayı yakında artabilir fakat bu işi gönüllü yapan bir çok Bursaspor sevdalısı olduğunu da belirtmek isterim. Ayrıca, scout ekibi yakın zamanda Şili, Arjantin, ardından Avrupa, Balkanlar’dayoğun bir mesaiye başlıyor… Umarım bu seyahatler bol kazanç olarak geri döner…

Orhan Güney / Olay

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu