Genç Timsah umut veriyor!..

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor‘un 2001 doğumlu oyuncusu Mete Tekçevik önümüzdeki yıllarda adından söz ettirmeye aday gençler arasında yer alıyor.

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor‘un 2001 doğumlu oyuncusu Mete Tekçevik önümüzdeki yıllarda adından söz ettirmeye aday gençler arasında yer alıyor.

Tofaş altyapısından çıkan ve guard pozisyonunda oynayan Mete Tekçevik, bu sezon Basketbol Gençler Ligi’nde gösterdiği performansla öne çıkan isimler arasında başı çekti.

BGL, genç oyuncuların kendilerini göstermesi için önemli bir eşik olarak görülebilir. En azından birçok genç oyuncu burada bir noktaya kadar gelişim gösterebiliyor. Ancak bildiğimiz ve öğrendiğimiz bir şey varsa, bu gençlere asıl arenada yani BSL’de de aynı güveni aşılamamız gerekiyor.

Sadece Mete değil, Mete gibi birçok genç oyuncunun beklentisi de uzun vadede bu yönde…

BGL’de Sayı Ortalaması 23.2

Basketbol Gençler Ligi’nin ilk etabında Frutti Extra Bursaspor formasıyla 17 maça çıkan genç oyuncu, maç başına 38.5 dakika süre aldı ve 23.2 sayı-3.8 asist-5.1 ribaunt-1.8 top çalma ortalaması yakaladı.

4 Maçta 30 Sayının Üzerine Çıktı

2001 doğumlu oyuncu, sezonun ilk maçında Tarsus Amerikan Koleji karşısında 31 sayı yaparken, Anadolu Efes’e karşı yine 31, Bakırköy Basketbol’a da 2 maçta 31 ve 35 sayı attı.

Her Maç Çift Hanelerde

Sezon genelinde oynadığı 17 maçın tamamında çift hanelere çıkan Mete, 6 maçın dışında 20 ve üzeri sayı üretti. Genç oyuncunun en düşük sayısı ise 14 olarak kayıtlara geçti.

Sırada Seviye Atlamak Var

Klasik şut atan kısa olmaktan ziyade daha çok potayı zorlayan bir profil çizen 2001 doğumlu oyuncu, oyunun her iki yönüne de katkı vermek istiyor. Hücumun yanı sıra savunmasıyla da öne çıkmak isteyen Mete, topa baskısı ve getireceği enerjiyle uzun vadede A takım rotasyonunun önemli bir parçası haline gelmek hedefinde.

Yoluyla
Kemal Erdem
Kaynak
Basketball.Com.Tr

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu