Gelişmeler endişe verici!

Aday listelerinin teslim edileceği 25 Haziran öncesinde yeşil beyazlı camia güçlü bir listeyle oluşturulacak yönetimin, Bursaspor’un yaşaması adına şehirden de tam destek alacağına inanıyor.

Tarihinin en zor günlerinden geçen Bursaspor’da başkan adaylığı bilmecesi devam ediyor. 2 Temmuz Pazar günü saat 14.00’te Sütaş Timsah Park’ta yapılacak kader kongresi öncesinde, yeşil-beyazlı kulübe herhangi bir başkan adayı veya adaylarının çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

25 Haziran’a kadar aday çıkmaması halinde kayyuma bırakılacak Bursaspor Kulübü için şehirde olan sessizlik yeşil-beyazlı taraftarları endişelendiriyor.

İLK GÖRÜŞMEDE SONUÇ ÇIKMADI
Divan Başkanlık Kurulu’nun, güçlü bir başkan ve güçlü yönetim listesi ile birlikte kulübü ayağa kaldırma adına eski başkanlardan Ali Ay ile yaptığı ilk görüşmeden net bir cevap çıkmadı.

Ay’ın ailesinin geçmişte yaşanan olaylardan dolayı başkanlığa sıcak bakmadığı belirtilirken, sosyal medyada paylaşım yapan Bursasporlu taraftarların birçoğu, Ali Ay’ın ateşten gömleği giymesi için çağrıda bulundu.

KONGREYE KADAR DEVAM
Belirsizliklerin hüküm sürdüğü yeşil beyazlı kulüpte mevcut yönetim, daha önceden yaptığı açıklamadaki gibi yarın itibariyle istifalarını Divan Başkanlık Kurulu’na sunacak.

Kongreye kadar kulübün mevcut işleyişinin sürmesi için Ömer Furkan Banaz yönetiminin görevine devam etmesi beklenirken, 25 Haziran Pazar günü 15.00-17.00 saatleri arasında yine başkan adayı çıkmazsa 60 yıllık çınar Bursaspor’un kayyuma devredilmesi için resmi işlemler başlayacak.

40 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Baba yorumuna yanıt olarak

   dayi derdin ne senin bos bos konusma klup kapatmakta ne bu resmen bir savas var oluş savaşı kapatin diyorsan sen kendini kapat bursaspora olsun bitsin bak yoluna git gs fb formasi al onlari izle tvden destekle……

   6
   7
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Hala bu muhalif “Komplo Teorileri” ile gördüğünüz gibi yatan kalkan var Borç 1.2 Milyar olmuş ve bunun büyük kısmı Eski Başkan ve Yönetimlere olduğunu bildikleri halde hala gerçek dışı delilsiz ve doğru dürüst tek amigo tarafından göstermelik açılan parasız gücü olmayan dava dışında bir dava yok ama muhalefet yapanlar hala suçu başka yerde arayıp en büyük borcu yapanları başkan yapmaya çalışıyorlar! garip bir durum çünkü bu tip tayfalar 7 cüceler olmasa oyu 20% düşen ana muhalefet partisini TV’de vs gündemden indirmiyor sanki bir güçlermiş gibi gündemden düşürmüyor başkanı süper uhu ile poposunu yapıştırmış koltuğa bırakın kalsın orada her günü yok doğduğu köy hikayesi mutfak raportajları soğan patates kimi işaret edecekmiş köylü hakaretleri vs ya bırakın kendi 20% dünyalarında yok olsunlar! bu yorumcular ve tayfası devamlı olayı sanki dünya liderimiş gibi 10% bölücülerin partisinde gündemde tutuyor bunlara kesinlikle medya oksijeni verilmemesi gerekir bunlar senelerdir memleketimize büyük zarar veren insanlar onların bir taraftan bölücülük yapıp bir taraftan birşeymiş gibi saz çalmasını ana medyada neden şov yapmalarına izin verilir anlamış değilim 1970’lerden beri sanat ve medya dünyasına sızdılar hayat arabesk oldu şimdi tutup şehirde 51% almışlar köylü 500TL ayda idare ediyormuş bumu bize sundukları hayat son 5 senedir sürekli bir kutuplaşma öncülüğü yaptılar hala utanmadan 20% oyları ile gündemdeler ve köylüsünden tut şirketlere hakaret tehdit yağdırıyorlar kim dur diyecek?

    16
    19
    1. @Eminönü 1-2 yorumuna yanıt olarak

     Birader siyasetin babasini yapmişsin ustelikte senden önceki yorumcularin bir tane siyasi yorumu yokken,her zamanki gibi herturlu hakareti yapip ,magdur edebiyati yapanlarin canli örnegi olmuşsun,bi de üstelik medya oksijeni verilmemesi gerekir diye tehditlere de baslamissin,gerci bunlari kimse sallamaz,yazdiginla kalirsinda,hoş bölüculuk,bayrak,ezan propagandalarini hala yiyenlrr var ama,bizler onlara en ,azindan ben hakaret edip,akilvermeye kalkmadik ,tavsiyem sende oyle ysp,ha sana bi tavsiyemde bursaspor sayfasinda eminönü nicki ni kullanma,ne bileyim sible yap,emirsultan yap,ivazpasa gibi semtler yap,yapki daha inandirici olabilesin.

     6
     3
  2. @Baba yorumuna yanıt olarak

   eskiler çok iyi bilir bu takıma zaten seneye bir üst lige çıkacak yapılanma yapılmayacaksa kapatın kulübü, yoksa seneye kimse düşmeye oynayan takım görmek istemiyor. bu böyle bilinsin!!!

   23
   3
 1. bursaspor taraftarları bir iyilik yapsında gidip LEVENT KIZILA YALVARSINLAR,TEKSAS KAPATILIP,BİR DAHA BURSASPORUN İŞİNE KARIŞMASINLAR,BURSADAKİ TÜM BURSASPOR TARAFTAR DERNEKLERİ KAPATILMASI GEREKİR.BU TAKIMIN TARAFTARLARI ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİNİN KURACAĞI ÖĞRENCİ GURUBUNDAN OLUŞMASI GEREKİR.BU BAĞLAMDA YAZICI AİLESİDE BU İŞİ YAPACAK İNSANLAR VARDIR.

  52
  9
  1. @kayıhanoğlu yorumuna yanıt olarak

   Levent Kızıl Bursanin enayisi mi? Bunca borcun altına ne diye girsin. Adam çabalasin dursun mal varlığını bizim eğlencemiz icin saçsın öyle mi. Koca şehirde binlerce taraftar var herkes üzerine düşeni yapsın ki eminim o
   da elinden geleni yapacaktır.

   24
   4
 2. Doğma büyüme bir Vakıfköylü olarak içim acıyor. Kulübü batıran ve Tarihe geçen gelmiş geçmiş en kötü başkana bile gidip yalvarılıyor.

  24
  1
 3. Eğer ki bu belediye Bursaspor’a sahip çıkmazsa destek vermez transfer tahtası açılmazsa, 10 ay sonra ki seçimlerde de Bursa da seçim kazanırlarsa bize de yazıklar olsun kapatalım kulübü bitsin gitsin!!!

  24
  17
  1. @Doğan yorumuna yanıt olarak

   Çok yanlış beklenti içindesin Doğan. Bak ben bu kulübe bi kuruş yardım yapmıycam, tahtayı mahtayı da açmıycam, ve hatta TFF’den torpil koyup bu sene takımı bi de PTT 3’e düşüttürcem, Ama 10 ay sonraki seçimlerde bizim parti Bursa’da tulum çıkarıp ben yeniden Belediye başkanı seçilmezsem kendimi devittiririm. Var mısın iddiaya? Arkaya geçmece’sine !

  2. @Doğan yorumuna yanıt olarak

   Bir karar verin belediye gelsin mi gitsin mi? Belediye de iyi okusun bu yorumları siyaset karışmasın belediye elini çeksin diyenlerin asıl amacı bu 10 ay sonra Bursaspor üzerinden siyaset yapmak. Belediye Bursaspora sahip çıkmadı demek.

   10
   1
 4. Bu işin çözümü çok basit ❗️Şirketleşmek ve kulübün başına profesyonel yöneticiler atamak…❗️
  Neden bu konuda hala harekete geçmezler onu da anlamadım !?
  İsteseler yaparlar ama dert başka is-te-mi-yor-lar ❗️Onların amacı siyasi destekli yeni bir belediye takımı ortaya çıkarmak, hep söyledik ❗️Şimdi muhalif falan demeyin oyumu Reis’ e verdim, onu da belirteyim. Zaten Reis ne çektiyse bu iş bilmez yöneticilerden çekti bu adamı da bir daha aday yapacağını sanmıyorum, görmek te istemiyorum ❗️Her anlamda herşeyden mahrumuz. Vergileriyle koskoca Türkiye’ ye bakan Bursa, ne kadar acıdır ki hem sportif, hem şehircilik anlamında kendine bakamıyor ve dibi görmüş vaziyette ❗️Sadece “Adı” Büyükşehir olan güzelim “Bursa” kasaba görünümünde, yollar köstebek çukuru, trafik keşmekeş…
  Arkasında devlet desteği olan iktidar partisi olmasına rağmen bu başarısızlık niye !? Şimdi bazıları yöneticiler çalsın devlet ödesin öyle mi diyecekler !? İyi de arkadaş herkesin borçları silinirken, desteklenirken bizim başımız kel mi !? Verin bize de 2 yer borçlar ödensin, kalıcı gelir olsun, hatta üstüne kasa da para bile olsun ❗️
  Bu iş öyle katlı otoparkı, döküm sahaları gibi kalıcı gelirleri almakla tabii ki olmaz ❗️Oksijene ihtiyacı olan yoğun bakım hastasının nefesini kestiniz resmen bu şehir bunu unutmaz ❗️Ne yapmaya çalışıyorsunuz, “Başka BURSASPOR YOK mu !? Yoksa, başka BURSASPOR mu ❗️?

  15
  10
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Başka BURSASPOR YOK dedik, hep destek tam destek dedik, klavye taraftarı bize salladı hep yalama tam yalama dedi, alay etti ❗️Şimdi durum bu; ya olacağız ya, yok olacağız ❗️Sayın Valim, Kaymakamım, Mülki idare amirlerim,
   Bursa’ nın her kesimini kapsayan “Destek kampanyas” ile Bursaspor’ u yaşatalım❗️BTSO’ ya kayıtlı binlerce firma var, her birinden makbuz karşılıği bağış alalım. gün birlik günüdür❗️Borcu kapatır üstüne para bile koyarız…❗️Yeter ki dayanışma içinde olalım…❗️

   5
   13
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    sizin sayenizde büyük kulüp olamadık şampiyon olduk ama büyük kulüp olamadık. hep yalama tam yalamacılar sizi.

    7
    6
    1. @fff yorumuna yanıt olarak

     Lan dallama kendi yorumlarına başka nicklerle cevap yazma, adam ol ❗️Bizi bilen bilir, benimle muhatap olma ❗️Klavyeden sallayıp durma mert ol ❗️Asıl sen nasıl hala yazıp duruyorsun !? Mestan döneminde bu takım 1. ligdeyken play offa kalsın, eşek gibi aniririm demistin anirsana hadi !? Önce sözünde dur ❗️

     1
     3
     1. @Eser yorumuna yanıt olarak

      başka bir nickle yazıyorsam Allah beni bildiği gibi yapsın. eğer sen ifitra atıyorsan Allah senin bin bildiği yapsın

      1. @Eser yorumuna yanıt olarak

       Olum sen önce doğru dürüst cümle kurmayı öğren? İlkokulu nerde bitirdin sen? Daha doğrusu ilkokula gittin mi sen?

 5. Burada iki tane yanlış var! 1. Yanlış, gerek bu sitede, gerek başka ortamlarda Bursaspor u kendi öz malı gibi görenlerin müthiş hakaretlerine maruz kalmış bir iş adamını tekrar göreve davet ediyorsunuz. Arkadaşlar bu iş adamı veya adamlarını balık hafızalı falan mı sanıyorsunuz. Kendine yapılan hakaretleri yalayıp yutacak!
  2. Yanlış, takımı yönetebilecek tek aday bu iş adamımız miş havası yaratılmış olmak. Diğer iş adamlarına siz aday olmayın bizim gönlümüz Ali Ay dan yana demek. Başka kişiler aday olmayın demek! Sayın divan yetkilileri, takım sahipsiz kalmasın diyorsanız muhtemel bu işin üstesinden gelebilecek diğer iş adamlarını da ziyaret etmeniz gerekmez mi? Divan kurulu tarafsız olmalı ve öyle davranmalidir. Bu koca şehirde başka iş adamı yok mu? Elbette var, aday olmuyorlarsa demekki bir sebebi var. Bu sebepleri bulup paylaşmak, çözüm aramak tüm Bursa nin görevi.

  14
  1
 6. Tek çare şirketleşip halka açılmak.. gerisi palavra.. kimse para vermez derneğe… hepsi yiyici.. Bursaspor A.Ş tek çözüm..

  7
  2
 7. Arkadaşlar Levent Kızılda gelse Ali Ayda gelse yapılması gerekenler çok açık. Kulübü şirket yapacaklar. Halka arz edecekler belli bir kısmını satacaklar. İşi bilen yöneticiler gelecek. Borç yapıp takıp gidemeyecekler. Sıfır borç yapıp getir sağlayacaklar. Sonrasında yavaş yavaş hem yatırım hem futbolcu satarak geliştirecekler. Sonrasında geliri olan bir takım bir daha asla bu durumlara düşmez ALLAH’ın izni ile

  5
  2
 8. Bu telaş ta neyin nesi ona ziyaret bununla görüşme koskoca belediye vazgeçmiş senden bi bakın liglerde kactane belediye takımı var sana uymuyorsa bursa şehri başkası niye ilgilensin istemiyorsa şehir ve belediye vur kilidi bitsin iki üyem var rahat basarim oyu rezil mi olsun takım böyle kapat
  olsun bitsin

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu