Gelir yok gelir!

OLAY TV'nin ekran klasiği FİNAL'in konuğu olan Bursaspor Başkanı Ali Ay, kulübün mali yapısından, transfere, ilk yarı değerlendirmesinden gelecek planlarına dair çarpıcı önemli açıklamalarda bulundu. 

Takımın ilk yarıdaki performansından memnun olduğunu kaydeden Ay, ‘Bazı transferlerimiz takıma geç katıldı. Sakatlıklar da oldu. Beklentim 27-30 puan aralığındaydı ama yine de memnunuz. 25 puan toplamamız yeni kurulan bir kadroya göre başarılı. Üzerimizdeki takımlarla puan farkı da yok. İnşallah bunu ikinci yarıda telafi ederiz” diye konuştu.

ANTRENÖR ÇOK ÖNEMLİ

Camianın geçen sene travma yaşadığını dile getiren Ali Ay, şöyle devam etti: ‘Bir takım için hocanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık. Öncelikle Bursaspor’un başına iyi bir antrenör gelmesini kararlaştırdık. Paul Le Guen Avrupa’da 15-10 antrenörden birisi. Bu sene lig bir tık daha yukarıda. Takımlar iyi transferler yaptı. Herkes herkesi yenebiliyor. Doğru kararlar vermemiz lazım. İkinci yarı daha çetin geçecek. Biz yukarı tutunmaya çalışacağız. Gerekli çalışmaları yapıyoruz.’

KİRALIK DÜŞÜNÜYORUZ

“Artık geçen seneyi unutmalıyız. Ben kafamdan sildim. Çünkü hatırladıkça üzülüyorum. Bu sene hocamızla aynı fikirdeyiz. Bize direkt oynayacak oyuncu bulabilirsek alalım- diyor. Ben de aynı fikirdeyim. Bu saatten sonra macera aramaya gerek yok. Tabii ki bunun için pamuk ellerin cebe gitmesi gerekiyor. Mali durumu da biliyoruz. Herhalde kiralama yöntemiyle oyuncu alacağız. Önümüzde Dünya Kupası var. Fazla oynamayan oyuncular burada yer alabilmek için uğraşacaklar.” 

GELİR YOK GELİR

Mali tabloda başarılı olmadıklarını söyleyen Ali Ay, “Hata yapmadık diyemeyiz. Ama bunlar futbolda var. Çok büyük hayal kırıklığına ben de uğradım. Egolu bir insan değilim. Yönetim olarak başarılı değiliz. Bir kere borcu indiremedik. İnşallah borcu yarıya düşürebilirsek o bile bizim için kar olacak. Tabii borçların armasında döviz kurundaki artış da büyük etken oldu. Futbolcu transferlerindeki harcamalar da etkiledi. Ben devam edersem çok şey değişecek. Günlük başarıyı düşünmüyorum. Bundan sonrasını düşünüyorum. Çünkü bizim gelirimiz çok fazla değil” ifadelerini kullandı.

Vakıfköy’den memnun değilim

Vakıfköy’den şu anda çok memnun olmadığını belirten Başkan Ali Ay, “Ama değişim 3 günde olacak iş değil. 13-15 yaş grubu iyi. Yeni bir oluşum içine girdik. Ama orada da çok fazla çalışan var diye düşündüm. U21’i feshetmemiz lazım. Onun yerine rezerv lig oluşturulmalı” diye konuştu.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Gelir yoksa olması için çaba göstereceksin; laflar icraate dönüşecek. Hiçkimse sana yattığın yerden para vermez senin takımdaki çöplere verdiğin gibi.

  9
  3
 2. Iyi transfer yap,250 300 binlerin derdine düsme bak nasil gelir oluyo sen bile şaşırırsın…Fabrikasinda 100 kara tezgahı olan mi daha çok iş yapar 20 tane 2018 model tezgahı olan mi???Bu işleri senin bizden daha iyi bilmen gerekiyo başkan…

  7
  1
 3. Yeter be ağlama artık.bursaspor başkanına yakışıyor mu ? Sürekli mız mız. Eğer gelir yoksa projeler üreteceksin,sponsor bulacaksın onları da yapmıyorsan ne işin var o koltukta ?

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu