Gelen Giden Olabilir!..

Yeni sezon hazırlıkları için Avusturya'nın Bad Bleiberg kasabasında bulunan Bursaspor, sabah antrenmanıyla çalışmalarını sürdürdü.

 

Antrenmanın ardından basına açıklamalarda bulunan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, kampta gerçekten güzel bir atmosfer bulunduğunu ve yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

 

Sağlam bir soru üzerine, Avrupa kupalarında zorlu bir dönemin kendilerini beklediğini belirterek, Türkiye liginde hedeflerinin yine ilk beş arasına girmek olduğunu kaydetti.

 

Kamp süresince yoğun bir maç programı uyguladığını ifade eden Sağlam, kamp kadrosuna genç oyuncuları da dahil ettiğini ve genç futbolcuları Avrupa takımlarına karşı oynatarak vizyonlarını genişletmelerini sağlamak istediklerini belirtti.

 

Kamp programı konusundaki bir soru üzerine, ''Geleceğimizin alt yapısını da düşünerek iyi hazırlanmak zorundayız'' diyen Sağlam, takımda birkaç tane sakat oyuncu bulunduğunu ve bunların dönüşünün de zaman alması nedeniyle dikkatli çalıştıklarını kaydetti.

Takımda yabancı sayısında bir sorun bulunmadığına işaret eden teknik direktör Sağlam, ''Giden de gelen de olabilir. Oyuncularımın kamptaki performansı gidecekleri veya gelecekleri belirleyecek'' diyerek yeni sezonda hangi oyuncuların gidici olduğu konusunda bilgi vermedi.

 

Bir soru üzerine takımda kale, sağ kanat ve orta saha için ihtiyaçları olduğunu ifade eden Sağlam, ''Bu yılki en önemli transferimiz, geçen sezon alt seviyede performans sağlayan oyuncularımın performanslarını üst düzeye çıkarmasıdır'' dedi.

 

-SABAH İKİ SAAT ANTRENMAN – Yeşil-beyazlı ekip kamp programının ikinci gününde sabah iki saate yakın antrenman yaptı.

 

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam yönetimindeki sabah antrenmanına düz koşu ile başlayan yeşil-beyazlı futbolcular çalışmayı dar alanda topla ısınarak sürdürdüler. Yeşil-beyazlı ekip sabah antrenmanın ikinci yarısında saha etrafında uzun mesafe koşu yaparak çalışmayı noktaladı.

 

Bursaspor'un bugün akşam mahalli saatle 18.00'de ikinci bir antrenman daha yapacağı bildirildi.

 

Bu arada izinli olan yabancı uyruklu oyunculardan Alfred N'diaya bugün antrenmana katıldı.

 

Miller ve İbrahim Kaş'ın ise yarın kampa gelerek çalışmalara katılacağı belirtildi.

 

Sakatlıkları devam eden Vederson, Barış ve Svenson sabah antrenmanında düz koşu ile yetindi.

 

Kaynak:Ajansspor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu