Geleceğimizi ipotek edecek!

Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder bir basın açıklaması yayınladı.

Galip Sakder’in açıklaması şöyle;

Değerli Bursasporlular;

Ocak ayında yapılacak olağanüstü genel kurulun ardından; Mayıs’ta bir kez daha sandığa giderek görev süresi 3 yıl olacak yönetimi belirleyeceğiz.

Bu bakımdan; 2024 yılı, kulübümüz için pek çok önemli gelişme ve çözüme kavuşturulması gereken hususları barındıran bir yıl.

Bu süreçte 120 aya yayılan vergi borcu yapılandırmasının gerekli ödemeler sağlanarak bozulmaması kadar; kulübün gelecek vaat eden genç futbolcularının palyatif çözümler için satılmaması da elzemdir.

Ödeme dengesinin sağlanamaması nedeniyle transfer sıkıntısı yaşanan bir süreçte futbolcuların satılması bugünü kurtarmayacağı gibi yarını da ipotek altına alacak riskleri doğuracaktır.

Genel kurul üyelerimizin Ocak ayındaki genel kurul için 31 Aralık Pazar günü 17:00’ye kadar aidatlarını yatırmaları, paydaşlarımızın da vergi yapılandırma taksidinin yeniden bir ödeme tutarı doğurmaması için elini taşın altına koyması önem arz etmektedir.

2024’ün Bursaspor’un yeniden yapılanma ve çıkış yapacağı günlerin başlangıcı olması dileğiyle tüm taraftar ve üyelerimizin yeni yılını kutlarız.

Saygılarımızla…

Galip Sakder

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kulüp idaresi kimde olursa olsun kim gelecek kim nasıl yönetecek borçlar ne olacak tahta ne zaman açılacak biz taraftarların gündemi olmamalı. Bize düşen maça gitmek, stadyumu doldurmak ve gençlere kayıtsız şartsız destek olmak. Gençlerimiz hepsi tek tek çok iyiler. Fakat profesyonel oyunu bilmiyorlar. Evvelden Amatör ehliyet ve profesyonel ehliyet vardı. Şimdi de SRC belgeleri var. Bizim gençlerimizde amatörler. Onlara hocalar profesyonelliği öğretmeli. Biz cezalardan sonra stadı bir kaç maç üst üste doldurabilsek her şey değişir. En dibi görsekte biz Bursasporluyuz. Bu değişmeyecek.

  17
  7
 2. yazılarından, yorumlarından, tutum ve davranışlarından anladığımız kadarıyla mevcut medya ve taraftarın kulübün yakasını bırakmayacağı ve zihin değişimine gitmeyeceği kesin olarak anlaşıldığından artık,
  ”BİZİM GELECEĞİMİZ DİYE BİRŞEY YOK!”

  7
  2
 3. Sayın Sakder artık bu yönetim
  Kulübü yönetememektedir,
  Siz de bu durumu görüp divan olarak
  Kulübe sahip çıkmalısınız, bu sebeple
  Yöbetim verfi taksidini ödeyemeyecekse
  Siz ve divan üyeleri devreye girip
  Bu dönem ki vergi borcu taksidini
  Ödeyebilirisiniz, 1.5 milyon tl civarı olan
  Bu taksit siz ve sizin gibi çok kıymetli
  Dinozor abilerimize koymayacagini
  Düşünüyorum

  4
  3
 4. Taraftar olarak birşeyler yapmalı insanları stada çekecek projeler lazım dicemde kimsenin umrunda değil malesef içimden TARAFTAR İSTİFA DİYESİM Vrr

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu