Geçmişi unutanlara!

Son haftalarda aldığımız her kötü sonucu kendilerine baz alarak camiamızı eleştirenlerin çok değil 3 yıl öncesine dönüp nerelerden nerelere geldiğimizi tekrar gözden geçirmelerini öneriyorum. Yersiz eleştiriyi marifet sananların Ertuğrul Sağlam'ın gelmesi ile çıtamızın nasıl yükseldiğini, borç batağında bulunan bir kulübün 2.5 sezonda yaşanan başarılarla kasasında para olan bir kulüp haline geldiğini görmeleri için daha ne yapılması gerekiyor?

 

Ertuğrul Sağlam ile çıkılan 98 lig maçında alınan 18 mağlubiyetin nesi tartışılıyor söylermisiniz? Eskiden bu sayıya bir sezonda ulaşıyorduk yersiz eleştiriyi marifet sananlar bunları nasıl görmezden gelebiliyor?

 

Ertuğrul Sağlam bizim Ferguson'umuz olsun diyoruz da, göreve geldiği ilk sezon oldukça başarısız bir sene geçirmesine rağmen Ferguson'a sahip çıkan Manchester United Kulübü gibi bizde hocamızın arkasında durabiliyormuyuz? Bana göre geçici olan bu başarısız sonuçlardan ötürü bu camiada eleştirilecek belki de son kişi hocamızdır. Çünkü transfer döneminde hocamızın istediği futbolcularla alınan futbolcuların ne kadar farklı isimlerden oluştuğunu iyi bilenlerdenim.

 

Son haftalarda iyi oynamıyoruz  kabul ama geçtiğimiz sezonlarda takımın iskeletini oluşturan birçok oyuncumuzun takımdan ayrılmasından sonra yerlerine alınan yeni futbolcularımızın adaptasyonu için biraz daha kredileri olmalı diye düşünüyorum.  Bir Adem Koçak'a, son haftalarda formsuz olsa da N'diaye'ye, Basser'e, Carson'a, Teteh Bangura'ya kim kötü futbolcu diyebilir ki? Ben bu sezon yeniden yapılandırılan kadromuzun gereken sabır gösterilirse bu sene olmasa da önümüzdeki sene çok iyi işler yapacağına inanıyorum.

 

Eğer 2.5 yıldan beri devam başarı ve istikrar sürsün  istiyorsak yersiz eleştiriler yerine hocamıza ve futbolcularımıza böylesine bir dönemde daha çok sahip çıkıp desteğimizi sürdürmeliyiz.

 

Hüseyin Avcı

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu