Galip Sakder’en aday lansmanına tepki!

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder; “Her gün bir üyenin mikrofon karşısına geçirilerek sözüm ona başkanlık aday lansmanı yapmak en başta Bursaspor Başkanlık Makamına saygısızlıktır.”

Galip Sakder’in açıklaması şöyle:

Değerli Bursasporlular;

Bursaspor, 60 yılı geride bırakan kurumsal yapısı ile her dönem diğer kulüplere örnek teşkil eden bir kulüp profili çizmiştir. Bugün ise saygın geçmişimizle örtüşmeyen keyfe keder uygulamaların, Genel Kurul üyelerimiz arasında yüksek sesle dile getirilen bir rahatsızlık haline dönüşmesi kabul edilemez.

Bursaspor Kulübü’nün resmi olarak görevi devam eden bir Başkanı; tüzüğüyle yürüyen bir işleyişi bulunmaktadır. Herhangi bir genel kurul kararı ve seçim takvimi ilan edilmeksizin; her gün bir üyenin mikrofon karşısına geçirilerek sözüm ona başkanlık aday lansmanı (!) yapmak en başta “Bursaspor Başkanlık Makamı”na saygısızlıktır. Bursaspor yöneticilerinin böyle bir görevi olmadığı gibi Bursaspor’un kongre süreci de bellidir.

Kongre sürecinin sonunda yeni seçilecek başkan mazbatasını alana kadar kulübün gündelik işleyişini sürdürmek mevcut yönetimin görevidir. Her fırsatta gerekçe olarak bunun öne sürülüp bahane olarak gösterilmesi en başta kulüp tüzüğünden bihaber olmanın göstergesidir ve üzüntü vericidir.

Şayet bir genel kurul kararı alınacaksa; tüm üyelere karşı sorumluluk bilinciyle hareket edilmelidir. Tüzük hükümleri yeterince açık. Üye Sicil Kurulu’nun gözetimindeki seçim takviminde, “aday adaylığı başvurusu” Divan Başkanlık Kurulu’na belirlenen günlerde yapılır.

Kıdem şartını taşıdığı belirlenen kişinin aday adaylığı onaylanırsa; yalnızca, Üye Sicil Kurulu gözetiminde genel kurul üyelerimizden yeter sayıda imza toplayabilenler başkan adayı olabilir.

Bu yöntemin dışında kim tarafından yapılırsa yapılsın, hiçbir beyanat ve sosyal medya yayınının geçerliliği bulunmamaktadır. Genel Kurul kararı olmadan resmi başvuru tamamlanmadan kimse aday diye öne çıkamaz; çıkartılamaz.

Aday olma arzusunda bulunanlar dahil tüm üyelerimiz, Kulübün 60 yılda bina edilen saygın imajına ve tüzüğüne uygun hareket etmesi gerektiğini unutmamalıdır.

Saygılarımızla…

Galip Sakder

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. divansan koyarsın ağırlığını gidersin özlücüye sıkmakla olmuyor dersin kardeşim siz hayırdır istifa varmı yokmu hesap sorarsın uzaktan sıkmakla olmuyor kusura bakma koltuk markasımı lokantamı sizler verin kararı

  66
  4
  1. @yalcin_bulut yorumuna yanıt olarak

   İnşallah bu gece GS 5-6 Yer Ve Yenilir Eğer Futbolumuz Düzelecekse Bu Adı Büyüklerin Batması Lazım Bu Pis Gazete Gazeteciler Yönetimler Başkanlar Kulüpler Borçları Ile Tarih Olmaları Lazım Türk Halkına 30-50-500 Milyar TL Kazık Soktular Yeeeeterrr TFF Göreve

   8
   4
  2. @yalcin_bulut yorumuna yanıt olarak

   Bu kadar boş bir yer görmedim. İhtiyar tayfanın kendini tatmin yeri. Hiç bir kulüp bu divan denen şeyden mutlu değil. Kulüplere getirisi 0. Sadece ayda bir bir şehirde toplanıp yemek ye goygoy yap. Artık şu kulüpleri tam şirketleştirin. Sadece sahiplerini bilelim. 50 tane dede çıkıp akıl vermesin.

   29
   4
 2. Siz laftan anlamiyormusunuz başkan biraktimi kongire karari alırsın sizin babanızın cifligi deyil başkan bikakinca direk kongireolur sizin gibi adamlar anlamaz başkan adaylarini neden cagiriyorsunuz ben kongire uyesiyim sizin gibi gova yonetimmis siz laf anlamiyormusunuzdefolun

  16
  1
 3. “Aday lansmanı”

  Manken Metin bugünkü lansmanı,

  “Merhaba Arkadaşlar! Kanalımıza hoş geldiniz! Bugünkü adayımız Raşit Barışıcı Bey. Evet Raşit Bey, söz sizde” diyerek açtı.

  Yayın sonunda “kanalımıza abone olmayı, beğeni ve yorum yazmayı unutmayın” diyerek kapatacak dedim ama Metin bu kez “metin” davrandı.

  15
  4
 4. Arkadas siz bununmaz int kumasimisiniz kongire kararialin kim gelirse gelsin lnsanlar sizden bıktı ya bir bırakın siz olsanız ne olacak ya kardeşim insanlar sizden bıktı ben kongire uyeligindende istifa edeceğim siz varken ben bursasporlu deyilim rahat edin siz bu milletin tepkisine kulak tikamayin ben sizden daha bursasporluyum sizden herkez bikti

  10
  2
 5. Bursaspor u takan makan yok biz yazıp biz okuyoruz! Arada bir Galip bey çıkıyor ama bizi mağlup edeyim derken bir de makara yapıyor! Oraya bir yazı koyarsan …Başkan adaylarında aranan şartlar diye;
  1-Okuma yazma bilmek,
  2-Aklı yerinde olmak,
  3-ilkokul diploması,
  4-Bursa nın nüfusunu bilmek,
  5-Adı Recep olmaması,
  6-Ankaragücü nün kardeş olmadığını bilmesi,
  7-Hakem dövme hastalığı olmaması,
  8-Gelirken giderken selam vermesi habersizce gelip habersizce gitmemesi,
  9-En azından kendine yetecek kadar parası olması,

  10
  1
  1. @MahmuT yorumuna yanıt olarak

   10- Zırt pırt Çokoprens alma bahanesiyle ortadan kaybolmaması
   11- Kaybolsa bile kulübü arayıp yerini bildirmesi.
   12- Türkçeyi güzel bir aksan ve anlaşılabilir bir şekildekonuşabilmesi

 6. Biz bu duruma nasil dustuk hala cildirasim geliyor. divani ayri kifayetsiz yonetimi ayri taraftari ayri. rakiplerimiz sampiyonlar ligi grup macina cikiyor bizim tartistiklarimiza bak. ne recep ne diger adaylar Bursaspor baskani olmaya layik nede galip sakder divan baskani olmaya layik. nede bu tartismalar Bursaspora layik amator kume takimina donmus camia ses eden de yok. Bursaspor icin deliren yegenim dayisinin galatasaray formasi alma teklifini kabul etti ilk defa. Herkes kendine gelsin Bursasporumuz tarih olacak.

 7. sıkıntı yok beyler. RECEP GÜNAY ve yönetim kuruluna sonu kadar güveniyoruz. hep destek tam destek. bekle bizi süper lig GELİYORUZZZ.
  OKADARRRR

  6
  27
 8. Sayın Sakdere ilk defa hak veriyorum
  Gidici olan yönetim bahanesi ya aday
  Çıkmaz ve kulüp başkansız kalırsaydı
  Artık öyle ya da böyle 3 başkan adayimiz
  Var ve süreç bir an önce başlatilmali
  Bundan sonra ne mi olacak izleyip
  Görecegiz

  1
  1
 9. Hangi başkanlık makamı kulüpte başkanmı var kulüp nerden nereye geldi divan divanlığını yapsın Bursaspor kümeye düşüyor makamlıktan bahsediyosunuz kongıre kararı alın ACİLEN

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu