Galip Sakder’den Günay’a uyarı!

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, Başkan Recep Günay’ın demeçlerine cevap verdi.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, Başkan Recep Günay’ın demeçleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Divan Başkanı Sakder, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Türk Spor Kamuoyuna;

Kazandığı şampiyonluk ile ülke sporunda yeni bir dönemin ve kulüplerde hedef dönüşümünün kapısını aralayan Bursaspor’un; yanlış söylemlere bina edilerek kapanacağı yönünde gerçek dışı bir algı oluşturulmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz.

Hiçbir gerçekliği bulunmayan ve sosyal medyada mesnetsiz şekilde yayıldığı üzere, Tahkim Kurulu’nun bir kararı ile kulübün kapatılması söz konusu olamayacağı gibi; Bursaspor’un tahkimde herhangi bir dosyası bulunmamaktadır.

Ayrıca, 2022 Ekim ayında eski oyuncumuz Luka Capan’a karşı ödemenin zamanında yapılmaması nedeniyle, FIFA nezdinde alınan 2 dönem transfer yasağından başka bir cezamız bulunmamaktadır. FIFA transfer yasağının 2023-24 sezonu ara transfer dönemiyle sona ereceği sabittir.

Geçmişte görevdeki yönetimlerin transfer tahtası olarak addedilen kısıtlamayı, ödemeleri gerçekleştirerek ortadan kaldırması nasıl mümkün olmuş ise; gerekli ifaları yerine getirilebilecek bir yönetim kurulunun, transfer yapma ile ilgili önünde zorunlu bir yasak ihtimali söz konusu olamaz.

Gerekli ödemelerin yapılması halinde Ocak ayında başlayacak ara transfer için kısıtlamanın tamamen kaldırılması ile birlikte gerçekleştirilmesi istenen transferlerin de önünde bir engel bulunmamaktadır.

Kulübümüzü köklü geçmişinde olduğu gibi yarın da önemli başarılarıyla ülkece gururlanacağımız günlere geri döndürecek genel kurul üyelerimizin, bu yönde iradesini ortaya koyacağının bilinmesini isteriz.

Camiamız, içinde bulunduğu bu geçici buhran dönemini; şampiyonluktaki inanmışlık, hedefe adanmışlık ve doğru bir organizasyonla aşacak insan kaynağına ve güce muktedirdir.

Saygılarımızla.”

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   divan başkanımız buyurmuş!
   ”camiamız içinde bulunduğu bu geçici buhran dönemini,
   şampiyonluktaki inanmışlık. hedefe adanmışlık ve doğru bir organizasyonla aşacak insan kaynağına ve güce muktedirdir”
   ancak ben ortaya herhangi bir plan, proje ve bütçe koyan. bu işe inan, bu işe kendini adayan birini,
   camiada en küçük bir organizasyon ve destek belirtisi görmedim.
   evet, recep günay bu kulübe başkan olabilecek son kişilerden biri olabilir.
   ancak onu beğenmeyenleri, onun hakkında ileri geri konuşup, arkasından atıp tutanları toplasanız bir tane bile recep aydın etmediği de bu şehrin başka bir gerçeği.
   adam kaç defa söyledi.
   ciddi bir isim. ciddi bir program. ciddi bir kaynak. gördüğümüzde bir dakika bile durmaz bırakırız…

   12
   4
  2. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   galip bey, bu işler şikayet ile konuşma ile mesaj ile olmaz.
   davulun tokmağını ben aldım
   demelisin divan kurulu başkanısın.

   19
   3
 1. Bizim ihtiyar heyeti yine çıkmış meydana. Yıllarca baskanlar degisti ama bu heyet değişmedi. En büyük suçlu bu heyettir. Sadece olani biteni izlediler müdahale etmediler. Neden var olduklarını anlamiyorum. Muhtemelen kulübün kafeteryasinda okey atıp emekliliğin tadını çıkarıyorlar.

  35
  7
  1. @Clk16 yorumuna yanıt olarak

   Boş yorum yapma İlk seçim turunda Recep günay in listesini kabul etmediler imza eksik dediler anladılar ne mal olduğunu . 2 tura bir şey yapamadılar

   10
   12
   1. @İso yorumuna yanıt olarak

    Bos olan yorum değil sensin.Recep Gunayi tek suçlu saniyor olman ve transfer tahtası açılınca hersey düzelir borçlar bitecek sanman boş düşünce.

    1
    1
   2. @İso yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor camiasi

    Basta kirli bağırsakları
    1.eski cok bilmiş futbolcular
    2.tarafli herkesin adami olan basın
    3.basta selim kurtulan olmak üzere tribun liderleri
    4.kongre üyeleri

    Bunlardan temizlenip arınıp kurtulması lazım sonra hersey hallolur

   3. @İso yorumuna yanıt olarak

    Ne mal olduğunu anlamışlarmış sanki küme düşürüp bu hale bu başkan bu yönetim getirdi sahip çıkılaydı onlara yokmu lafınız koskoca sanayi şehri düşülen duruma bak .

    5
    1
  1. @yalcin_bulut yorumuna yanıt olarak

   Daha önce nasıl ödendiyse öyle herhalde o borç ile almadı bildiğim kadarıyla işler yolunda gitseydi bu yorumlara gerek kalmazdı zaten.

 2. Sayın Sakder
  Sayın Günayın verdigi röportajı
  İzlememişain anlaşilan adamin
  Demek istedigi bu kulüp bu şekilde
  Yönetilmeye devam ederse zaten
  Kapanacak, bu işin türkçesi budur
  Bir an önce birileri kulübe talip olup
  200 milyon tl bulup tahtayi açmali
  Transferler marifetiyle playoff hedefine
  Taşimali, öyle biri çikarsa zaten birakacagini kaç defa açiklayacak adam
  Şuan istifa ettigi taktirde talip olan çikmazsa faturalari, verfi sgk taksitlerini
  Kim takip edip ödeyecek kaos daha da
  Büyüyecek bu kaos büyümeden birileri
  Gelsin beni bu koltuktan kurtarsin
  Demecin özeti bu aslinda;
  Siz divan olarak gerekirse vali ve belediye
  Başkaninin kapisini aşindirip derhal
  Bursanin tüm sorumlularinin toplanmasi adina acil harekete geçmelisiniz
  Şehrin kabullenwcegi bir aday çikarsa
  Zaten Günay görevi birakacaktir.

  17
  9
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Şehrin kabullenecegi adamın kim olduğuna kim karar verecek. Recep günay. Bursaspor’un bir kaç tane stadda kiracısı var onları arayıp sozlesmenizi uzatalim aynı şartlarla ama peşin ödeyin diyerek kulübün ileride doğacak üç beş kuruş kira alacagini da almaya çalışıyorlarmış. Kimse Bursaspor u düşünmüyor başta Recep Günay. Bir başkan kamuoyu önüne çıkıp varsa çözüm önerisi onu anlatır.recep günay iki lafı doğrultup konuşmaktan aciz.

   8
   3
   1. @Umutsuz yorumuna yanıt olarak

    Saçmalamışsınız oradan gelen üç beş kuruş sizin tabirinizle neye yeter acaba kendilerine almıyolar heralde kasa boş demekki çare aranıyor ne demek göz koymuşlar bundan önce neler yapılmış onları sorguladınızmı.

 3. Hala cümleye takılıyorlar mahalle yanıyor saç tarıyorlar.Kapatma direk kapatma değil başkanın kastettiği her topçudan ayrı ayrı transfer yasagı gelecek -12 gelecek ve bu cezalar gün geçtikçe artacak kapatılmazsa.Bir nevi zaman içinde kapanmaya dogru sürecekler bizi diyor.Hala yok TFF kapatamaz.Mantıgı anla Mantıgı

  11
  3
 4. Ya bırak sende de iş yok kaçıncıya uyarı yapıyorsun geçin bu ayakları bir şey yapacaksan aniden yapacaksın galip efendi

  11
  2
 5. “Lafın tamamı ahmağa söylenir” diye bir atasözümüz var bizim…
  Kulüp kasasında şuan mevcut kadroyu oyunda tutacak-ödeme yapacak para yok. Luca Capan dosyası kapatılıp transfer tahtası açılsa bile, ödeme alamayan mevcut sporcuların yapabileceği şikayetler yüzünden puan silmeler ve yeni transfer yasakları arka arkaya yağmaya başlar. Şuanki takımı ayakta tutamazsak Capan dosyası kapanmış-kapanmamış farketmez. Elimizde oynatacak kadro ve oynayacak lig kalmayınca kulüp tarih olur.

  Bu yüzden öyle “TFF kulüp kapatamaz, zaten gereken para 2-3 milyon yüro” falan deyip durumu hesap bilmezliğe getirmesin divanda bağdaş kuran amcalar.

  Ha, konuşmak istiyorlarsa konu buluruz:

  Kongre üyesi olarak bizim bile neredeyse kulüp için başkalarına el açacak hale geldiğimiz şu günlerde, neden o bahsettikleri 2-3 milyon yüroyu “Bursaspor aşkına” aralarında toplayıp vermiyorlar?
  Öyle ya bu başkanın parası yok, iş halledemiyor diye çok laf ediyoruz. Zenginin yanında zengin olur arkadaş. O zaman ya divandakiler paraları olmadığı ve icraya müstehak olmadıkları için bol keseden atıyorlar ya da paraları var ama kişilikleri olmadığı için Bursaspor’a yardım etmiyorlar.

  İşe yara(ya)mıyorsan gölge etmeyeceksin. Bu hem yönetim kurulu hem divan kurulu için geçerli. Elde çay-sigarayla şantiye alanında iş makinası izleyenlerden bir farkınız olsun.

 6. Adam negapacagini şaşırdı gitdigosun gitmiyor yağ kardeşim bırak daha neduruyorsun sanadaha nesoyleyecekler seni kimse istemiyor istenmeyen yerde durulurmu bırak birak

  5
  3
  1. @Gemlikli yorumuna yanıt olarak

   Algınız bozuk heralde şu an bırakırsam kaos karışıklık olur diyor sahip çıkılsın bırakayım diyor kimse kazık çakmadı başkanlar gelir gider.

 7. Sayın sakder şu takımı şunadamdan alın yeter ilk hafta onsıtada 20 binin üzerinde taraftar gelir bu palavracı yüzünden millet maça gitmiyor

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu