Galip Sakder’den Emin Adanur’a tepki

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, Emin Adanur’un kendileri hakkındaki söylemlerine dikkat çeken bir cevap verdi.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip SakderBursaspor 2. Başkanı Emin Adanur’un Bursaspor Divan Kurulu hakkında yaptığı söylemler konusunda açıklamalarda bulundu.

Galip Sakder, “Yaşınızdan daha büyük geçmişi olan Bursaspor Divan Kurulu’na ve üyelerine saygı göstermek her Bursasporlunun görevidir” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Gazeteci Tarık Çapçı ile gerçekleştirdiğiniz röportaj da Bursaspor Divan Kurulu ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi hayretle ve üzülerek takip ettik.

Divan Başkanlık Kurulu seçimlerinde aday olduğumuzu açıkladığımız günden ve seçildikten itibaren, Bursaspor Kulübü Başkanı Hayrettin Gülgüler ile birçok kez görüştük. Sizinle çok kez görüşme talep etmemize rağmen bundan sürekli olarak kaçındınız. İstifası sonrası Teknik Direktörümüz Mustafa Er ile görüşüp ikna etmeye çalışmama rağmen hocamız kararının kesin olduğunu söylemiş ve bu konu kapanmıştır.

Belediye Başkanımız ile yaşanılan sorunda kendisi ve kent yöneticileri ile bizzat görüşülüp diyalog ortamı oluşturmak için her türlü çaba gösterilmiştir. Sosyal Medya aracılığı ile yapmış olduğunuz bir talihsiz ve yakışıksız açıklamada Bursaspor Divan Kurulunu ‘Bu kurul ne iş yapar ki’ şeklindeki ifadeleriniz ile sizden yaşça büyük ve kaç senelik Bursasporlu oldukları tescillenmiş olan Divan Kurulu’nun değerli üyelerini ‘Yok hükmünde sayarak’ içinde bulunduğunuz camiayı daha tanıyamadığınızı şaşkınlıkla ve üzülerek gördük.

Eğer bilmiyorsanız Divan Kurulu’nun tüzük gereği Bursaspor’un en üst organı olduğunu buradan hatırlatmak isteriz. 6 Ekim de gerçekleştirilen son Divan Kurulu Toplantısı Bursaspor Kamuoyunun beklentisi olan sorulara hazırlık yapabilmeniz adına sizlere önceden verilmiştir. Buna rağmen bu soruların önemli bölümüne cevap verilmediği ve hiçbir üyeyi tatmin etmediği halde Kulübümüzün yaşadığı bu zor günlerde gerilim yaratmamak adına Başkan Hayrettin Gülgüler’e zaman içinde basın toplantısı ile birlikte açıklayalım önerisi getirilmiştir.

Üyelerimizin beklentileri ve istekleri doğrultusunda söz konusu 11 sorunun ivedilikle net bir şekilde açıklanması gerekmektedir. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş ile yaptığımız görüşmeler sonucunda da mevcut stadyum ile ilgili Sayın Adanur’un ortaya attığı iddialar konusunda Bursaspor Yönetiminin, hatta Emin Adanur’un da bulunacağı her ortamda cevap verebilecekleri bilgisini aldık. Özelikle ve vurgu yapılarak Sn Gülgüler’den de Yönetim Kurulunun Divan Kurulundan istekleri ve beklentileri sorulmuştur. Kayıtlar ortadır. Sayın Emin Adanur, Tarık Çapçı ile gerçekleştirdiğiniz röportajın tamamını okuduğumuzda sadece Divan Kurulunun çalışmalarından değil Bursaspor’da olan biten bir çok şeyden haberinizin olmadığı ve akıl hocalarınızın sizi yanlış yönlendirdiği anlaşılıyor. ‘Dilin düşüncenden önce hareket etmesin’ özdeyişini hatırlatır düşünmeden söylenen sözlerin yada günümüz teknolojisi ile farklı ruh hallerinde düşünmeden klavyeye giden parmakların Bursaspor’a verdiği zararları Camianın büyükleri olarak bilinmesini isteriz.’’

“Zaman birlik zamanıdır”
Emin Adanur’u sezon sonunda alınacak bir kongre kararı ile bugüne kadar hiç duymadığımız ‘Ekip Lideri’ ünvanını bırakıp herkesin çocuklarına bırakacağı en önemli miras olan ‘Seçilmiş Bursaspor Başkanı’ olarak görmek istiyoruz şeklinde görüşlerini açıklayan Galip Sakder, “Bizler Bursaspor Divan Kurulu Yönetimi olarak yetkilerimizi biliyoruz. Ne kadar sınırlı olursa olsun Divan Kurulu ve Bursaspor Kulübü üyelerimizin destekleri ile bildiğimiz doğruları paylaşmak zorundayız. Zaman birlik, beraberlik, el ele vermek zamanıdır” dedi.

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursa 16 yorumuna yanıt olarak

   Yorgan gider kavga biter.Hiçbiri Bursaspor’dan büyük değil.Divan kurulu çekyat gibi bişeyde.Yönetimde Twitter mwitter yani,oynadığımız top seçtiğimiz hoca bunun basit göstergesi.

   1. @Perço yorumuna yanıt olarak

    Eyvahh. Emin’in trolleri gene bu siteyi basmış. Ama bileti çoktan kesildi. Hazırlasın bavulları gidiyor. Dinamikler tek tol uçuş bileti aldı ona.

    1
    5
  2. @Bursa 16 yorumuna yanıt olarak

   Yahu kulübe 1 kuruş maddi faydanız yok, bedava reklam yapıyorsunuz, adam milyonlar harcadı hala adama yükleniyorsunuz, bir alternatifiniz de yoksa siz de Selim gibi BBB Alinur’ un sesi mi oldunuz??? Sayın divan kurulu üyeleri !

   17
   2
  3. @Bursa 16 yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle siyaset devreye girmiş ! Emin Adanur’ a cephe aldırıyorlar…
   Başkan pes etme diz çökme, bu işi başaracaksın ! Ama bu sene, ama seneye !
   Şartlar ne olursa olsun hep destek tam destek !
   Bursaspor’ da siyaset dönemi bu genç kardeşimizle sona ermiştir ! Divan kurulu önce çıksın siyasete Bursasporumuzun elinden alınan gelirlerin hesabını sorsun, elinden alınan stadın hesabını sorsun !

   29
   18
  4. @Bursa 16 yorumuna yanıt olarak

   Divan Kurulu. BURSASPOR un içi boşaltırken klüp borca sokulurken. Takım küme düşer ken nerede idiniz. BURSASPOR elektrik borcunu ödeyemez ken . Çalışan emekçinin borcunu ödeyemez ken .Divan Kurulu nerede idi.?

   83
   13
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Kebap ile lahmacun partilerinde. Divan kuruluymuş. Sevsinler sizin kurulunuzu. Laf yetiştirmeyin sorulan soruya adam gibi cevap verin. Siz ne iş yapıyorsunuz, ne halta yarıyorsunuz

    13
    1
 1. Emin Adanur doğru demiş siz yaşlılar topluluğu ne iş yaparsınız ki. Bursaspor ligden düşene kadar ali ay kamat seçilip takımı rezil hale getirene kadar bir kez bile sesinizi çıkartamadınız. Çok doğru hiçbir işe yaramazsınız düşün artık şu takımın yakasından!!

  146
  20
 2. YAAA BIRAK BU İŞLERİ SAKDEEERR. HER DÖNEMDE FAN CLUP ÜZERİNDEN YÖNEYİME ADAM SOKMAK İSTİYORSUNUZ. ŞİMDİ YOK DİYEMİ TEPEDEN İNME YAPMAK VE KULÜP ÜZERİNDE HEGEMONYA KURMAK İSTİYORSUNUZ. YOKSA AKTAŞ BU ADAM BENİ SALLAMIYOR BİZİ BİR ARAYAMI GETİR DEDİDE Mİ BU KONUŞMAYI YAPIYORSUNUZ. KULUBE KAÇ PARALIK FAYDANIZ OLDU BUGÜNE KADAR ONUDA SİZ AÇIKLAYIN Bİ GÖRELİM.

  108
  16
 3. Evet bu divan kurulu ne işe yarar ki ?
  Ali ay recep bölükbaşı mesut mestana sahip çıkıp söğüşlemelerine göz yumdukları kadar bu başkana sahip çıkmalarını da beklemiyorum zaten.

  106
  12
 4. Harbi bu kurul ne işe yarıyor. Yıllardır kulübün içi boşaltıkırken, kulup menejer ler aracılığı ile borç batağına sürüklenirken, Recep Bölükbaş, Erkan Köristan klubün içini boşaltmaya başladığında, Ali Ay klubü küme düşürüp soyarken nerede idi bu kurul? Bu işler atari salonu, lunapark işletmeye benzemiyor Galip Sakder

  48
  6
  1. @Marmaris yorumuna yanıt olarak

   o zaman üç maymunu oynuyolardı şimdide cakallık yapmak için görev almışlar sanırım akılları sıra emin adanur başkana aba altından sopa gösteriyolar ama dikkat edin yalakalığını yaptığınız kişi gelip gecicidir bursaspor kalıcıdır o sopa bir yerinize kaçmasın

   14
   1
 5. Her iki kesiminde açıklamalarını okudum
  Bana kalırsa her iki kesimde hatalı, özellikle Sayin başkana tavsiyemdir!
  Basın önünde haklı dahi olsan Bursaspor’a Zarar verecek eleştirilerde bulun ma , divan toplantılarıa git ve gerekli açıklamalarda bulun.

  Sayın divan üyeleride bir zahmet biz şöyle yaptık böyle yaptik açıklamaları yerine gerekirse her ay düzenli bir şekilde yönetimle kendi içinizde bir toplantı yapın.
  NOKTA

  31
  33
 6. Maalesef başkanın böyle zaafları var.
  Hele kurduğu takım başarılı olsa lafla ezmeyeceği adam kalmaz.
  Zaten taraftar azalmıştı, gelişiyle camia da bölünmelerde başladı.
  22 bin kişilik statta 4-5 bin kişiye oynamamızın nedeni bu.

  29
  83
  1. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   Bir kerede başkan için olumsuz konuşmasan,birlik beraberlikten bahsettiğiniz yerde sürekli olumsuz eleştiri yapılmaz ki,evet bencede divan kurulu bulundukları yerin farkında değiller,sadece görüntü var,o divanda sadece uyuyorlar yaştan bahsetmek saygı beklemek falan bunları geçecekler,saygı beklemek yerine saygıyı toplamak gerekir

   1. @Murata yorumuna yanıt olarak

    tahta dışında başkanın savunulacak tarafı yok ki.

    Onu savunmak kendimi inkar anlamına gelir.

    Adamın alıp, uygulamaya koyduğu tüm sportif kararları yanlış.

    Bunların acısı bırakıp gittiğinde daha iyi anlaşılacak, ama o zaman da iş işten geçmiş olacak.

    4
    6
 7. Bursasporumuzun ‘ CAMİA ‘ olmadığının kanıtıdır bu.ŞUNU HERKES BİLMELİ Kİ BURSAMIZIN TAKIMI BURSASPOR İSİMLERİN HER DAİM ÜSTÜNDEDİR VE HER NEKADAR DİVAN KURULU ÜSTÜN OLSADA BAŞKANI DA HER DAİM MAKAM OLARAK SAYGI VE İTİBARI OLMASI”ZORUNLUDUR” MAALESEF RAHMETLİ YAZICI DAN SONRA BASKANLAR (başarılı yada başarısız olmasına bakılmaksızın )SAYGI ve İTİBARI DÜŞÜRÜLMEYE HALA DEVAM EDİLMEKTEDİR.EMİN ADANUR VE YÖNETİMİNİ KİM SEÇTİ SAYIN DİVAN BAŞKANI SİZ NASIL SECİLDİYSENİZ ONLARDA ÖYLE SEÇİMLE GELDİLER YANİ KURUL ÜYELERİ TARAFINDAN SEÇİLDİ.DİVAN KURULU DA MAALESEF RAHMETLİ ŞÜKRÜ ŞENKAYA DAN SONRA GÖREV VE VASIFLARINI UNUTUR OLMUŞ BAĞLI OLDUĞU BURSASPORUN BAŞKANI NI SEÇMEYE İNDİRMEYE ELEŞTİRMEYE BAŞLAMIŞTIR.TABİKİ ELEŞTİRİ OLACAK AMA BİR SÖZ VARDIR KOL ÇIKAR YEN İÇİNDE KALIR.SİZLER HALA İÇERDE “BEN CİLİK” KAVGASI YAPARKEN CANIM BURSA VE BURSASPORUMUZ DIŞARDAN BAKINCA NE DURUMDA OLDUĞU ACABA “HİÇ UMRUNUZDAMI” BIRAKIN ARTIK BU GARİP TAŞRA TAKIMI AYAK OYUNLARINI.BAKIN TÜRKİYE DE FUTBOLUNUN İÇİNDE OLAN SOHBET ETME ŞANSI BULDUĞUM ESKİ FUTBOLCULAR (Bursaspor’u olmayan) ŞU SÖZÜ HER ZAMAN SÖYLERLER TÜRKİYE DE İKİ TAKIM TARAFTARINI ASLA AMA ASLA KANDIRAMAZSINIZ TRABZON VE BURSA BU İKİ ŞEHİR ÇOK ZORDUR ÇÜNKÜ TARAFTARLARI FOTBOLDAN İYİ ANLARLAR.DİVAN KURULU VE YÖNETİM KURULU BU İKİ YÖNETİMİN ASLİ GÖREVİ BURSASPOR A HİZMETTİR BİRBİRİNİ YEMEK DEĞİL.DİVAN KURULU FAZLA KONUŞMADAN HAZIRDA OLAN YÖNETİMİ DESTEKLEMEK ABİLİK YAPIP YÖNLENDİRMEK YÖNETİM KURULU DA BURSASPORUMUZU BİR AN ÖNCE AYAĞA KALDIRIP AİT OLDUĞU SÜPER LİGE ÇIKARMALIDIR.ARTIK KONUŞMA DEĞİL İCRAAT ZAMANI İŞİNİZİ YAPIN
  Y. E. T. E. R.

  17
  6
 8. Sakder Başkanlığa neden aday olmadın?
  Madem bizden küçük diyorsun senden küçük birisinin omuzlarına neden Bursaspor’u bıraktın?
  10.000 TL bağış yaparak, Başkanın hibe ettiği edeceği parayı paraları neden küçümsüyorsun?
  Divan kurulu olarak devre arası bir transferde siz yapın ama öyle Volkan Şen gibi adamlar değil, kolaylık olsun size;
  Paixao gibi biri mesela?
  Hadi görelim Bursaspor’un en yüksek organını…

  12
  2
 9. hadi ordan be mademki üst makam bana göre hic bir sey o zaman tahtayı acsaydınız.mademki üst makan önceki iki baskana sesinizi cıkarsaydınız. kardeşşşş siyasete bulasıksın siyaset yapma sana EMİN ADANURU YEDİRMEYİZ büyük harfle yazdım ki ugrasanlar o …………. kafalarına soksunlar hakikaten siz ne iş yaparsınız divan olarak bir tane bir sey söyleyin bana yaptıgından. işiniz gücünüz TRAŞ.bende 1963 ten beri bursasporluyum öyle ceketimin altında baska takımın forması yok.eee fazla faydalı olamadıgımdan dolayı divan kuruluna üye olsam ne yazar.tahtayı açsaydınız aglama demecleri verirken ki o’zamanlar agiama demeçleri verirken 3 tane BAŞKANI suclamadınız bile şimdi EMİN BAŞKANA NİYE SALDIRIYOSUNUZ neden?????? neden hır gür çıksın istiyosunuz neden????? neden basarıyı istemiyosunuz sizden olmuyan yada size yanasmayan kişilerin basarılı olmasını istemiyosunuz.divan baskanı seni ve yönetiminizi KINIYORUM.vicdanınıza siyah çelenk bırakıyorum.ALLAH sizi ……………………………yapsın.

 10. Bu kulüp soyulurken bu adamlar ne yaptı doğru söylemiş başkan yok hükmünde aynen katılıyorum gereksiz lüzumsuz bir oluşum

  6
  1
 11. Bu yaslilarin sandiklarindan ali ay a 1060 oy cikmamismiydi. Simdiye ladar sesi cikmiyorsu yaslilarin da simdi mi konusmaya karar vermisler. Ya bi kerede su turkiye de birseyler yapmaya calisani destekleyin. Kaostan beslenen bir millet olduk iyice.

 12. Ben divan kurulunun Bursaspor’u koruyan bir tek karar aldigini hic gormedim. Dede lutfen yol alin destek olun kostek olmayin.

 13. Başkan hakikaten doğru söylemiş. Bu divan kurulu hakikaten hiç bir işe yaramaz. Bursaspor Recep Bölükbaşı döneminde soyulurken neredeydiniz divan kurulu üyeleri. Bursaspor Ali Ay döneminde göz göre göre küme düşerken hiçbiriniz ağzınızı açıpta bir kelime dahi edemediniz. Genel kurul yönetim kuruluna 3 yıllık görev yetkisi verdi ve inşallahta yönetim kurulu görev süresinin sonuna kadar devam edecek. Birilerinin maşası olmaktan vazgeçin artık. Kendi tabiriyle ekip liderimizi ve yönetim kurulunu yedirmeyeceğimizi de aklınızdan çıkarmayın.

 14. Sakder Başkanlığa neden aday olmadın?
  Madem bizden küçük diyorsun senden küçük birisinin omuzlarına neden Bursaspor’u bıraktın?
  10.000 TL bağış yaparak, Başkanın hibe ettiği edeceği parayı paraları neden küçümsüyorsun?
  Divan kurulu olarak devre arası bir transferde siz yapın ama öyle Volkan Şen gibi adamlar değil, kolaylık olsun size;
  Paixao gibi biri mesela?
  Hadi görelim Bursaspor’un en yüksek organını…

 15. Adanur hakli.
  Divan ali ay, körüstan, bölükbaşı döneminde neredeydi?

  Adanur u da sevmem ama bu konuda HAKLI!

 16. Meclis ne iş yapar diyip meclisi ,sayistay danistay a.y.m ne iş yapar diyip hepsini devre dışı bırakmakla aynı kafa..bu adamın niyeti farklı.. her zaman söyledim.. yazın bir kenera

  1
  5
 17. Okadar Başkan gördük bunun kadar patavatsız boş yapan ona eleştiri yapan herkese cvp veren bir tane daha örneği yoktur papaz olmadığı insan ve kurum kalmadı bu adamın söyleyin ya başarılı olma şansı varmı ya

  1
  6
 18. tam bir birlik olma olayı sergilenmiş zaman birlik zamanı gorsel olarak yaşanıyor ki bunun sonucu bu klübe başarı getireceği muakaktır tebrik ederiz güzel bir örnek olmuş başarısızlığn kaynağa ortaya cıkmış kalkıp bide birlik carısı yaparsanız tam yakışır kendinize bir iylik edin vurun kilidi bu klübün kapısına

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu