Galip Sakder’den camiaya çağrı

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder’den bir yazılı açıklama geldi.

Değerli Bursasporlular, Sevgili Basın Mensupları ;

Dün yapılması gereken ancak çoğunluk sağlanamadığı gerekçesi ile ertelenen Bursaspor’ iun Mali ve İdari Genel Kurulu’ndan sonra bugünde yapılması gereken Olağanüstü seçimli Genel Kurul toplantısı yeterli çoğunluk olmadığı gerekçesi ile maalesef gerçekleştirilemedi.

Dünkü Genel Kurul’a 16 üyenin , bugünküne ise 16 üyemizin katılması düşündürücüdür.

Bursaspor’un içinde bulunduğu kriz döneminde her iki Genel Kurula gerekli ilginin gösterilmemesi gerçekten üzücüdür. Bursaspor’da yıllardan beri Genel Kurulların toplanamaması bir alışkanlık haline getirilmiş ve yeni yönetimlerin iş başı yapmaları sürekli gecikmiştir.
Halbuki bu kritik günlerde Bursaspor’un bir dakikasının bile değeri çok değerli ve büyüktür. Kaybedilen her dakika, her saat, her gün Bursaspor’umuzun aleyhine işlemektedir. Günlerdir yaşanılan olumsuzluklar karşısında yaptığım her açıklamam da belirttiğim gibi Bursaspor’a tüm camianın sahip çıkmasını, bu sezonu hayırlısı ile tamamlamamız gerektiğini dile getirdim.
Bugün iş başında bulunan ancak istifa etmiş bir Yönetim Kurulu bulunmasına rağmen, aday olan yeni yöneticilerin ivedilikle işbaşı yapmaları son derece önemlidir.

Ankaragücü maçı ile birlikte lig sonuna kadar oynayacağımız 13 maç birer final maçıdır. Hep söylüyorum. Mevcut oyuncu kadromuz ile bu ligi tamamlamak zorundayız.

Başta Teknik Direktörümüz Tamer Tuna ve ekibi ile oyuncularımıza güvenimiz tamdır. Bu nedenle kavgaları, tartışmaları, dedikoduları bir süre erteleyerek yeni bir kaos ortam yaratmamak

Bursaspor’un yararına olacaktır.
Bursaspor ile ilgili bilgi ve belgeleri öğrenmek, hesap sorma yeri Genel Kurullardır. Ancak kırıp dökmeden, hakaret etmeden bilgi sahibi olma her Bursasporlunun hakkıdır. Gün birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk günüdür.

Bu nedenle önümüzdeki hafta 26 /27 Şubat tarihlerinde yapılacak olan her iki Genel Kurula değerli üyelerimizin katılımını bekler sevgi ve saygılarımı sunarım.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu çift tarih saçmalığını tüzük değişikliği ile düzeltin.yakınmaktan başka birşey yapan yok.tek tarih tek oturum.o şekilde zaten insanlar gelir.sürü psikolojisi ile nasılsa coğunluk sağlanmaz diye kimse gelmiyor ilk toplantılara..

  44
  4
  1. @KRAL yorumuna yanıt olarak

   An itibariyle düşme potasında ve bir üst takımın üstüne çıkmak için 5 puan gerekiyor tabiki onlar devamlı kaybetmesi gerekiyor ve bu günü “Kardeş Ankaragücü” bizi mağlup ederse bir üst takım ile fark 7-8 puana çıkabilir evet Adanur ve Yönetimi 26’sına kadar yani yeni yönetim seçilene kadar bu kulübü 3’cü lige düşürmüş olduğunu görücek gibi gözüküyor son 10 seneki yönetimler Adanur dahil bu kulübü 1 milyar TL borç ve kulübü kaos içinde sonunda 3’cü lige düşürüp kaçtıklarına şahit olduk bunlar İşte ülke yönetmeye talipmişler Allah yardımcımız olsun.

   4
   1
 2. Divan başkanımız sayın Galip Sakderi,görevini layıkıyla yaptığından dolayı, bir Bursasporlu olarak kendisine teşekkür ediyorum. Bir önceki dönem, divan başkanlığı yapan şahsı, takımın gözgöregöre küme düşmesinde sessiz kalması ve görev süresince Bursaspor için faydalı hiçbirşey yapmamasından dolayı Allah, a havale ediyorum.

  23
  3
 3. Selim efendi demekki neymiş..onun bunun yönlendirmesiyle seçilmiş yönetime darbe yapmayacakmişsin.iyi mi oldu şimdi böyle? Adanuru linç ettiniz..adam devre arası transferleri çözmek üzereyken kalktiniz darbe yaptınız.hersey tepetaklak oldu…olan Bursaspor’a oldu..mutlumusunuz şimdi???

  5
  3
 4. Soytarıları genel kurula toplarsanız ciddiyet çıkmaz… sonuç mu bursaspor’u daha kötü günler bekler.
  Bu adamların umurunda mı ASLAAAA.

  3
  1
 5. Kulübün içerisinde olduğu olağanüstü durum göz önüne alındığında, bu kepazeliğin hiçbir açıklaması olamaz. Çoğunluk aranmaksızın ibaresini koyacaksın tüzüğe, 5 kişi de gelse seçeceksin yeni yönetimi bitireceksin işi. Gelmeyenlerde far görmüş tavşan gibi kalsınlar. Biz de gelenek oldu bu artık, çoğunluk sağlanamama olayı. Sonra çıkıp birde bik bik öterler, yok başkan kötüymüş yok hoca bilmemneymiş. Yahu kardeşim sen daha bi tarafını kaldırıp kongreye gelemiyorsun senin eleştirmeye hakkın var mı? Filmimiz çekilse Komedi/Dram dalında oscar alırız.

  3
  3
 6. Hangi camia, camia mi kaldı. Yıllardır gelen takımı soydu gitti. Kongrelerde ibra edilmedi. Sonuç ne oldu. Yiyenin yediği yanına kar kaldı. Asıl o zaman camia birlik olup, kulübün haklarını savunacaktı.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu