Galip Sakder’den Bursa’ya çağrı

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder, genel kurul öncesi üyelere bilgilendirme yaptı.

Galip Sakder, şu açıklamalarda bulundu:

Değerli Bursasporlular;

20 Ocak 2024 Cumartesi saat 14:00’te gerçekleştirilecek olan “Olağanüstü Seçimli, İdari ve Mali Genel Kurulumuz” hava şartları göz önünde bulundurularak Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi-Orhangazi Salonu’na alınmıştır.

Denetim ve hukuk kurulları için bağımsız tek liste başvurusu yapıldığından bu kurullarımız açık oylama ile belirlenecektir. İki başkan adayının yarışacağı yönetim kurulu listeleri için ise kapalı oylama gerçekleştirilecek ve yenilenen tüzüğümüz gereği oylar ilk defa sandık kurulları tarafından sayılacaktır.

Eski başkanlarımız başta olmak üzere, geçmiş dönemlerde görev yapmış yöneticilerimiz ve oy hakkı bulunan her üyemizi Genel Kurulda iradelerini sandığa yansıtmak üzere bir kez daha davet ederken; Bursa’nın Mülki Erkânı, Belediye Başkanları ve Adayları, OdaBorsa ve Organize Sanayi Bölgesi Başkanlarımızı da misafirimiz olarak kongremize bekliyoruz.

Seçimli Genel Kurul akabinde tüm paydaşlarımız ile birlikte mülki erkânının da “Şehrin Takımı”na sahip çıkacağına yürekten inanıyoruz.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Konuşacak pek bir şey yok tek gerçek 4’cü kademeye düşüyoruz ve başa geçecek iki adayda bunu önlemesi mümkün değil çünkü 6 maç daha mevcut toplam sadece 13 gol atmış 11 puan toplamış kadronun yarısı zaten cezalı isterse Özer değil Morinho gelse 2 Milyar TL borç ile birşey yapamaz

  22
  3
 2. Şu an bi taraftan cemal ekentok ve Adnan batırın HAFTAYA BAKIŞ programını seyrediyorum.
  Orada konuşuyorlsr, Bursa da 17 organize sanayi bölgesi var ama hiç birinin desteği yok falan diyorlar.
  Halbuki, önce yönetim, medya ve taraftar, yani kısaca camia olarak olaya ACABA BU DESTEĞİ HAKEDİYORMUYUZ diye bakabilsek sorunun büyük kısmı çözülecek ama nerdeeeee..!

  21
  5
 3. Sahip çıkmak mı istiyorsun o zaman ilk önce sen ve ekibin istifa edecek hiçbir yararınız yok Sadece çene kelime

  14
  14
  1. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   Helal olsun Galip Sakder’e.

   Bursaspor’un kalan birkaç değerinden biri.

   Adam Türkçeyi Hatçe gibi rezilcesine değil, ders verircesine kullanıyor.

   Tüm açıklamaları son derece akılcı.

   Genel Kurula şehrin mülkî erkanını, iş çevresini, dinamiklerini davet etmesi bile Bursaspor’un yeni dönemi için çok olumlu.

   Kendini bilmez bi’ dünya ahlak yoksunu, eğitimsiz geri zekalı, şerefsiz herkese olduğu gibi bu adama da az küfür etmediler.

   İnşallah “ne haliniz varsa görün” deyip bırakmaz.

   27
   6
 4. Kimse bu kulübün nasıl duzlege cikacagini neler yapması gerektiğini konuşmuyor. İki aday korkarım ki Recep başkan gibi olucak bir iki hafta takım yenilirse yine aynı mevzular yine yönetim istifa sesleri. Burada başkan adaylarının çıkıp camiaya tam ve ciddi açıklamalarda bulunması lazım. Su parayla geliyoruz şununla anlastik sponsorumuz bu. Bu senenin sonunda Mayıs ayından itibaren transfer tahtasi için şunları yapicaz. Alacaklı yönetici futbolcu menajer ne varsa konuşacaz.demesi lazım ki suanki futbolcularda inansın ancak maalesef maalesef maalesef

  10
  4
  1. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   Sen konuş da dinleyelim aga. Düzlüğe çıkmak için neler yapılması gerekiyor? Hadi bi de bakam. Bilelim

   4
   3
  2. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   Ah be kardeşlik. Çok beklersin öyle bir aday.

   Bol paralı ve kıt zekalı biri ne Bursa’da var ne dünyada.

   Bunlarla idare edeceğiz, artık.

   Gerçi bol paralı, kıt zekalı birini bulsak ona da üç hafta sonra ana avrat küfür ederiz biz.

 5. Özer Hurmacı mıdır, tatlıcı mıdır ne Hocalık geçmişi var ki halen daha düşünülebiliyor?! Bu kadar iyiydi de neden hiç bir yere gidemedi?! Geçen sezon bu takımın 3-4 TANE TECRÜBELİ OYUNCULARINA ve 0 EKONOMİK PROBLEM (Bursa Büyükşehir Belediyesine) rağmen nasıl ligde kaldığını tüm Türkiye biliyor!!! Çocuklara abilik yapacakmış, Özlüce kreş mi? Gerçi Özer’de yapsa yapsa Hocalık yerine çocuklara zaten ancak abilik yapar, Özer abileri ile Özlüce’de tavla oynarlar, sigara içerler, malum okeye 4. de lazım değil mi… Koca kulüp bu zihniyet ve bu zihniyete destek veren vizyonsuz taraftar, medya, yöneticiler, oyuncu vs. yüzünden zaten bu hale geldik, UYANIN GERÇEK BURSASPOR’LULAR UYANIN! Atalarımız ne güzel söylemiş ”Dere geçerken At değiştirilmez” diye… Ben şahsen Murat Hoca ve ekibinin şanssız bir dönemde BURSASPOR’UMUZ da olduklarını ve oynadıkları maçlarda kötü bir oyun oynatmadıklarını, ayrıca Vakıfköy’den gençlerimizi hiç korkmadan hele ki Esenler Erok, 1461 Trabzon, Van, Mersin gibi üst sıralarda olan takımların maçlarında direk oynatarak bu gençlerimizi de ülke futboluna göstererek üst liglerden transfer teklifleri ve Milli Takımlara gitme noktasında önemli buluyorum ve Antrenör değişikliğinin bir şey değiştirmeyeceğini düşünüyorum. DEĞİŞMESİ GEREKEN TEK ŞEY PARA, PARA, PARA!!! Özer Bey’in bu takıma gelmemek için kaç milyon tl istediğini de unutma BURSA’M! Özer kaç sezon Bursaspor’umuzun formasını terletti ve hangi ligdeyken bizde oynadı ortada… Murat Sözkesen 8-9 sezon Süper Ligde bu takımın en başarılı dönemlerinde kaptanlık yaptı ve Recep başkan göreve çağırdığında Özer bey gibi para konuşmadan direk Bursa’mıza geldi ama bizim halkımız bunu anlayıp, görmez, zaten sırf bu yüzden şampiyon yapan Ertuğrul Hoca, Levent Kızıl gibi adamları küstürdü bu taraftar.
  ÖZER SAKIN HA GELME!!!

  3
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu