Galip Sakder’den adaylara çağrı!

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder'den olağanüstü genel kurul öncesi bir bilgilendirme geldi.

Galip Sakder‘in basın açıklaması şöyle;

Değerli Bursasporlular;

13 Ocak’ta gerçekleştireceğimiz “Olağanüstü Seçimli, İdari ve Mali Genel Kurul” öncesinde yeni spor yasası ve yenilenen tüzük hükümleri çerçecesinde; aday adaylarının seçim sürecinde dikkat etmesi gereken hususlar ve genel kurul hazırlıklarına dair bilgilerimizi tazelemekte fayda görülmektedir.

Başkanlık için aday olmak isteyen üyelerimizin başvuruları, 6 Ocak 2024 Cumartesi günü saat 15:00 – 17:00 arasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde, Divan Başkanlığı tarafından teslim alınacaktır.

Göreve talip olan üyelerimizin; toplamda 3 yıl üyelik kıdemi bulunması veya geçmişte Bursaspor Kulübü’nde yöneticilik tecrübesi bulunması – “Adli Sicil Arşiv Kaydı”nda 7405 Sayılı Yasa’nın 5. Madde 4. Bendinde sıralanan suçlara ilişkin kaydı bulunamaması, oy kullanma hakkına sahip 100 genel kurul üyesinin noterden kendisini aday göstermesi şartlarını sağlaması zorunludur.

Başkan aday adaylarına noterden imza verecek üyelerimiz, yalnızca 1 kişi için aday göstermede bulunabilir. Divan Başkanlığımıza birden fazla aday başvurusu gelmesi halinde üyelerin tüm listelerde mükerrer imzası olmaması kontrol edilecektir. Onaylanan tüzüğümüzün gereklilikleri bakımından üyelerimizin bu hususa dikkat etmesi önem arz etmektedir. Bir üyenin birden fazla başkan aday adayına imza vermiş olması halinde; hukuken kişinin iradesini değiştirmiş olması nedeniyle, en son kim için imza verdi ise o aday adayına verilen imza geçerli sayılacaktır. Bu durumdakilerin noterde daha önce bir başka aday adayı için attığı imza aday gösterme nisabı açısından değerlendirme dışında kalacağı, oy kullanma hakkı olmayan üyelerin imzalarının da geçersiz sayılacağı hususu aday adaylarının göz önünde bulundurması gereken bir başka odak noktası olacaktır.

Başvuru dosyasında; aday adayının kısa bir özgeçmişi, e-devletten de alınabilecek adli sicil arşiv kaydı, gerçekleştirdi ise Bursaspor Kulübü’ne bağış makbuzu yer alacaktır.

Divan Başkanlığı olarak, en az 4 asgari ücretin üzerinde bir tutar ile Bursaspor Kulübü’ne bağışta bulunmaları için aday adaylarına çağrıda bulunuyoruz.

Üye Sicil Kurulu tarafından aday adaylarının başvuruları inceleyerek, kriterleri karşılayan üyelerimiz Başkan Adayı olarak onaylanacaktır.

6 Ocak 2024 Cumartesi günü yalnızca Başkan Adayı olacak üyelerimizin başvuruları alınacaktır.

Adaylığı kesinleşen üyelerimiz; 10 Ocak 2024 Çarşamba günü 15:00 – 17:00 saatleri arasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Divan Başkanlığı’na kendileri dışında 8 Asıl ve 8 Yedek olmak üzere yönetim kurulu aday listelerini teslim edeceklerdir.

Denetim Kurulu için bağımsız adaylık başvurusu yapacaklar, aynı listede yer alacak Hukuk Kurulu adayları ile birlikte yine 10 Ocak’ta aynı saatlerde başvuru dosyalarını teslim edeceklerdir. Bilindiği gibi TFF ve disiplin kurulları kaldırılmış olup; disiplin süreçleri de yeni oluşturulan Hukuk Kurulu tarafından yürütülecektir. Denetim Kurulu ve Hukuk Kurulu aynı çarşaf listede, yönetimden ayrı sandıklarda oylanarak seçilecektir.

Denetim Kurulu listesinde (iktisadi idari bilimler veya hukuk fakültesinden lisans mezunu ve 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip ya da 5 yıllık mali müşavirlik ruhsatına sahip olan) 3 Asıl ve 3 Yedek; aynı listede seçime girecek Hukuk Kurulu için ise (hukuk fakültesi mezunu ve beş yıllık mesleki tecrübeye sahip) 3 Asıl 3 Yedek üye yer almalıdır.

Yönetim ve Denetim Kurulu (beraberinde Hukuk Kurulu) başvurularında aday üyelerin ıslak imzalarının yer alması, 7405 Sayılı yasaya göre adli sicil arşiv kaydı yönünden de engel teşkil edecek durumları olmaması gerekmektedir.

Çoğunluk sağlanamaması halinde 20 Ocak Cumartesi saat 14:00’da gerçekleştirilecek olan seçim sürecinin Bursaspor’a yakışır şekilde tamamlanması dileğiyle; yeni seçilecek kurulların Olağan seçimin yapılacağı Mayıs ayına kadarki sürede, yalnız bırakılmamasının “hepimizin Bursaspor’u” için hayati önem arz etmekte olduğunu hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla…

Galip Sakder

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Transfer tahtasını acacak bir başkan adayı yok sanırım. Bu adayların içinde eski oyuncumuz başkan olucak gibi. Tahtanın açılmamasinin yanında üç dönem transfer yasağı ve diğer yaptırımlar sanırım kulübü daha zor durumlara sokar. Ancak başkanlar seçildikten sonra bir iki projesi yok ise bence aday olmamalilar. Çünkü her yeni aday yeni umutlar doğuruyor ister istemez. Umutlar tükenince aynı acıyı aynı hissi yaşamak maalesef acı cektirmeye devam ediyor…

  15
  1
  1. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   aynen kardesım dedıklerıne katılıyorum. tahta acılmıcaksa neden baskan olmak ıstıyorlarkı. bı menfaat vardır kesın. sen bunu git corbacı tayfaya soyle gıtısnler kulübun önünde ortak protesto duzenlesın corbacılar..

  2. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   Sinan Bür’ün tahtayı açacağı belirtiliyor. Ticaret Odası’na yakın kaynaklar, bizi temsil edecek olan adam önemli. Eğer Sinan Kaptan bu işe soyunuyorsa ona sonuna kadar güvenir ve kaynaklarımızı açarız. Biliriz ki paralar daha önceki matbacı, mütahit veya bu son işsiz başkan gibilerce indiragandi edilmeyecektir. Sinan Kaptan’a güveniyoruz demişler. Uut verici gelişmeler bunlar.

   3
   1
 2. Bursaspor’un kaybedecek 1 günü bile yokken kongrenin birer hafta arayla yapılacak olması çok lüks bir durumdur, kongre takvimi 13-14 Ocak olarak yeniden belirlenmelidir.

  7
  4
 3. Biraz önce Atavler’deki 16’ncı notere Sinan Bür Kaptan’ı aday göstermek için gittim. Şu an 85 kişi imza vermişti. Ben de verdim. Çıkarken camiadan orta yaşlı bir sürü tanıdık ismi abiyi notere girerken gördüm. Herkes Sinan Bür’e imza vermey geliyordu. Listesinde 5-6 tane paralı ve genç yönetici ile, eski futbolculardan oluşan karma ve güçlü bir yönetim yapmış. Sinan Bür silme dağıtır geçer diyorlar. İnşallah dedim. Yakışan olur. Bıktık bu ceketsiz çapulculardan.

  5
  1
 4. 4 tane aday var birine imza veren birine veremiyor toplam da 400 farklı üyenin imza vermesi gerekiyor kongreye gelmiyor bu kadar insan

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu