Galip Sakder “Yönetim göreve devam etmeli”

Bursaspor Yönetiminin istifa edip, Olağanüstü Genel Kurul kararı almasından sonra yaşanan son gelişmeler konusunda Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder yaptığı açıklamada camiayı sakin ve akılcı olmaya davet etti.

Başkan adayı olacakların Genel Kurul öncesi Bursaspor Kulübü‘nün bugünkü genel ve özellikle mali konularda bilgi sahibi olmalarını isteyerek;

YENİ KRİZLER YAŞAMAYALIM
Bursaspor Kulübü’nde son 6 yılda 6 olağanüstü ve 2 olağan kongre yapılarak 5 ayrı Başkan göreve gelmiştir. Bu durum camiada kriz üstüne krizler yaratmıştır. Her Bursasporlu’nun başkan adayı olması demokratik hakkıdır. Hatta yaşanılan kriz dönemlerinde bu göreve talip olmak büyük özveri ve fedakarlık ister.

Ancak; olası Başkan adaylarının bu göreve talip olmadan önce kulübün alacak, verecek ödenecek dosyalar ile ilgili yani mali yapısı konusunda bütün bilgilere sahip olmalarını istiyoruz. Genel Kuruldan sonra bu konulardan bilgimiz yoktu, şaşırdık gibi bahanelere sığınmamalarını istiyoruz. Geçmişte bunları yaşadık.’’ şeklinde görüşlerini bildirdi.

Divan yönetimi olarak bir çok girişimlerde bulunduklarını ve Başkan Ömer Furkan Banaz, Sportif Direktör İsmail Ertekin ile görüşerek kulübün son durumu hakkında geniş bilgi sahibi olduklarını, futbolcuların ve idari personelin maaşlarının ve deplasman giderlerinin düzenli olarak ödendiği bilgisini aldıklarını açıklayan Sakder; ‘’istifa kararına saygılıyız ancak Bursaspor’un menfaatleri açısından Ömer Furkan Banaz yönetiminin göreve devam etmesinden yanayız .Zaten aday çıkmadığı taktirde tüzüğümüz gereği mevcut yönetim 6 ay daha görevinin başında olacaktır.‘’ dedi

LİSTELER 15 EKİM’DE TESLİM EDİLECEK
Bursaspor Kulübü tüzüğü gereği Başkan adaylarının listelerini Divan Başkanlığına sunmalarının gerektiğini açıklayan Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder 15 Ekim Cumartesi günü saat 15.00 ile 17.00 saatleri arasında olası Başkan adaylarının listelerini Özlüce Tesislerinde Divan Yönetim Kurulu olarak kabul edeceklerini açıkladı.

Galip Sakder, Başkan adaylarının yürürlüğe giren yeni 7405 sayılı Spor kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanununun 5. Maddesi 4.Fıkrasına göre ‘’Yetkili organlarda görev alacak kişilerin adli sicil ve adli arşiv kayıtlarını’’ başvuru listelerine eklemeleri gerektiğini söyledi.

DiVAN TOPLANTISI 20 EKİM’ DE
Bu arada yine Bursaspor Kulübü tüzüğüne göre 3 ayda bir toplanması gereken Bursaspor Divan Kurulu Toplantısının 20 Ekim Perşembe günü saat 18.30 da Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda yapılacağını kaydeden Galip Sakder, Başkan adaylarını bu toplantıya davet ederek “Başkan adaylarımız toplantımıza katılarak kulübün özellikle mali ve transfer tahtası konusunda bilgi sahibi olabilirler. Bu arada kendi plan ve projelerini Divan Kurulu üyelerimize sunma fırsatı bulabileceklerdir ‘’ diyerek Divan Kurulu üyelerini de bu önemli toplantıya katılmaya davet etti.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ulan yönetim seçime kadar kalmak için her şeyi yaparsınız,tezgah devam,futbolculara kopyala yapıştır paylaşımlar sosyal medyada botlar falan oh ne güzel ya . 100 bin Euro ödeme yapma 2 transfer dönemi yasak al,Diyarbakır’da takım taşlanırken sus,amedli şerefsizlere iki kelam bir şey deme,olayı kapattır, kümede kalacak takıma selim üstünden operasyon çektir seçilmiş yönetimi istifaya zorlayıp takımı küme düşürt.her türlü kaosu yap sonra yöneticilere ısmarlama açıklamalar yaptırt.3.ligte son sıralardayken kahraman mı oldunuz şimdi ? Birileri de sağ solda trollerle 60 milyon TL harcadık şimdiden de 100 bin euroyu ödeyeme ( bilinçli şekilde ödemediniz devre arasında tahtayı açmayacaktınız bahaneniz olsun istediniz )Açık söylüyorum bursaspordan gideceksiniz. Bursa’dan da ilk seçimde gideceksiniz. Bizim anlı şanlı Atatürk stadyumumuzu yanında Kültürpark varken Suriyeli parkı yaptınız bunu Bursalı unutmaz.Rahmet Yazıcı’nın vefatından sonra damladınız takımın başına kurtulamadık be.Bazıları diyor ki kayyum gelir e zaten şuan kayyum yönetiyor en kötü böyle olur işte transfer yasağı alırsın puan cezası alırsın amedde taşlanırsın haberi yapılmaz maçın yayınlanmaz . Bizi belediyenin memuru yönetiyor kayyum gelir diyorlar hala şaka gibi . Bu işin siyasetle de alakası yok akpnin içinde iş bilen insanlar vardır elbet ama alinurla olmaz bu iş . Kongre kararı iptal edilemez . Aday olsun seçilsin yönetsin her şey usulüne uygun olmalı.

  79
  52
  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   ”yönetim göreve devam etmeli!”
   BENCE, değişen bir şey olmaz. hava biraz sakin gibi dursa da üç gün sonra küfür, hakaret, iftira ve istifa söylemlerinin dozajı artarak devam eder.
   ÇÜNKÜ, kulübün medya ve taraftarı çok sonuca odaklı. sportif ve kentlilik bilinci yok denecek kadar az.
   kısaca bu haliyle kulüp umutsuz vaka…

   27
   9
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    kulübü oyuncak ettiler..tff2 de ligde kalma BAŞARISI gösterir kim başkan olsa kim teknik direktör olsa herhalde tff 3 e de düşürmez…hadi gidin gidecekseniz…bizans oyunlarını bırakın..çoluk çocuğa mektup yazdırıp madara ettirmeyin onları da….

    20
    16
 2. sayin divan kurulu baskani emin adanuru her turlu baskiyi yaparak istifa ettirdin evet derneklerde boyledir yapamayan gider yapabilecek olan geli bu atanmislarda bu isi beceremedi takimi dusurdu tahtayi acamadi takim dusme hattinda yani cok basarisiz divan kurulunun gorevi iyi bir yonetim olusmasini saglamaktir siyasete goz kirpmak degildir

  37
  18
   1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

    Divan kurulunu ağırlığı var ki, eski teksaslı’nın dediği gibi her türlü baskıyı kurupEmin Adanur’u istifa ettirtmişler. Helal olsun. Bursaspor’un 3 genç oyuncusunu kimseye sormadan Trabzon’a satıp, çekleri de alıp kaçan yavşak ekip liderini Divan Kurulu hap gibi yemiş.

 3. Atatürk stadini yıkıp yerine ne idügu belirsiz bir yer açtınız. Sırf Atatürk adını yok etmek için.. bu adamlara oy atanlar da vebaline katlanacak.tek önder Ataturk

  33
  17
 4. Tepeden inme laflarla yönetici belirlemek ancak kabile devletlerinde olur ! Sen ne bicim divan kurulu başkanısın! Bu kadar rezillik yeter ! Bırakın istifa eden etsin kimse Bursaspor’ dan büyük değil ! Karşılarında aday yok ya bu durunm ondan böyle !
  Herkes istediği gibi at oynatmasin ! Dernek yasası gereği 6 ay daha görevde kalmak zorundalar ! Sonrası malum kayyum dönemi ve kapanış! Plan aslında tıkır tıkır işliyor aptal olmayın ! Kapatin kulübü biz de daha fazla eziyet çekmemis oluruz böylece. Bursaspor’ u düştüğü bu durumdan kurtarmak için gelmiş olsalardı transfer tahtasını acar az ve öz transfer yapip takımı ayağa kaldırırlardi ! Kimseyi kahraman ilan etmeyin boşuna! Kral çıplak! Kimseyi daha fazla aptal yerine koymaya hakkınız yok !

  17
  18
 5. Aklın yolu bir.Mevcut yönetim en azından elinden geleni yapmaya çalışıyor.Bu saatten sonra kimsenin bu borç yükünün altına gireceğini zannetmiyorum.

  16
  5
 6. Bu kadar, çok bilyon adayol yada aday bul uzun uzun sallamak kolay geç klavyenin başına salla babaö salla. Kendini bi b…
  . Zanneden ukalalar kulübü bu hale siz getirdiniz. Nankörler.

  10
  22
 7. Şu kulübe başkan olsam hemen tribünleri kapatır seyircisiz oynatırım takımı, yararınızdan çok zararınız var…

  7
  6
 8. Sayın Divan öncelikle sizin agirliginiz
  Olmali mesela maddi konuda yeni
  Yönetimi beklemeden şehrin godomanlariyla irtibata geçilip ort.
  150-200 iş insani ile irribata geçip
  1’er milyon tl destek bagisi ile
  150-200 milyon tl kaynagi olusturup
  Yeni gelecek olan yönetimi muhatap
  Almadan bizzat alacagi olan eski futbolcularla irtibat kurulup dosyalar
  Yapilacak anlaşmalar ve indirimlerle
  Kapatilabilir yeni gelecek olan yönetimde
  Mevcut takim ve teknik heyet ile
  Transfer edilecek oyuncu ve personel için kaynak bulabilir bu sekilde daha cabuj bir sekilde bir ust lige cikma firsati elde ederiz

  6
  6
 9. Sizin gibi taraftarı olan kulüp kapansın gitsin, hepiniz herbokolok olmuşsunuz, biri divana sallar, biri hala Atatürk stadı der, biri siyasete diğeri oy verene sallar, siz gelin yönetin kulübü herbokoloklar, klavyeden yazmayın klavye kahramanı olmak kolay…

  4
  11
 10. Süper ligte 4 kulüp bizim toplam borcumuz kadar 1 senede okadar zarar açıkladılar ve bizden 5…6 kat fazla borçları var biz yandık bittik kül olduk diyoruz nasıl oluyor bu iş anlamadım gerçekten bilen biri varsa anlatsın…

  3
  6

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu