Galip Sakder: Galatasaray ve Fenerbahçe’ye katılıyoruz!

Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder, Süper Kupa finali ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder‘in açıklaması şöyle;

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimizin 100. yılında oynanacak olan “Süper Kupa” final maçının yabancı ülke topraklarında oynanması kararını uygun bulmuyoruz.

100 yıl Cumhuriyet kupası olarak, Atatürk‘ün evlatları olan Türk gençliğinin karşılaşmayı sahip oldukları topraklarda izlemesi, millet bilinci ile hangi takım taraftarı olursa olsun Türkiye sınırları dahilinde yaşaması bicimde arzumuzdur.

Galatasaray ve Fenerbahçe Divan başkanlık kurullarının almış oldukları karar ve açıklamalarına katılıyoruz.

34 Yorum Onay bekleyen 2 yorum var

  1. @bursa yorumuna yanıt olarak

   Ben 7 senedir söylüyorum dilimde tüy bitti bu galip sakder izmirli bursasporu düşündüğü falan yok kendisine divan başkanı ol denildi oldu bundan önceki idris sevinçte aynıydı bizim bunlar gibi siyasi kişiliklerden kurtulmamızın çaresi a.ş dir. ama kimse yanaşmıyor bursada bursaporlu kalmadı.İstanbul takımları tutuyorlar bursasporun onca paraları çarçur edilirken neredeydiler. Artık şunu anlayın adam gibi biri gelmediği sürece buna örnek verirsek sezer sezgin bu kulüp ayağa kalkmaz tek yöneticiler kötü değil ki taraftar herşeye burnunu sokuyor bakın görün ileriye dönük nilüferspor fk bursaspor yapacaklar bu borçla bursaspor ayağa kalkmaz recep günay denen şahıs mahkemeye verdi ya bunlar nasıl saldırmaya başladı taraftarın içindeki adamlarda seslerini yükseltiyorlar açıkcası eğer batacaksakta bu soyanlarda bizimle batması tarafındayım.Tabi bu racep günayı iyi bir başkan olduğunu gösterir veya göstermez ama 13 sene sonra çıkıp birisi hesap sordu banaz ekibi soramazdı çünkü kendi partisine dayanıyordu herşey.

   9
   4
   1. @VERDANT yorumuna yanıt olarak

    Kim ne hesap sormuş!!!! Hani nerde sonuç savcılar harıl harıl çalışıyor mu?hep hesap soracağız olur gerisi hikaaye

  2. @bursa yorumuna yanıt olarak

   Hangi divan başkanı? 3’cü ligde sanki takan var! Ne seyirci kaldı Ne futbolcu Ne tesis kaldı Ne stadyum Ne para var Ne pul Ne gazeteci kaldı Ne yazar Ne Bursaspor TV Ne Bursaspor Lisesi Üniversitesi hepsi hikayemiş kulübün içi boşaltılırken! Birde başkanım diye geçinip duruyorlar!

   20
   2
  3. @bursa yorumuna yanıt olarak

   Yahu bu adam nasıl bizim divan başkanımız ya. Bize ne kardeşim süper kupadan. Bir de kalkmış Bursa’da oynansın. Ulan biz çocuklar Bursasporlu olsun diye kendimizi yırtıyoruz. Sen bu iki takımı getirince Bursa’ya ne faydası olacak. Bir de burada ortalığı karıştıracaklar iki takım taraftarı. Senden divan başkanı falan olmaz.

   28
   4
 1. Bize ne , bizene kardeşim TFF var bizi ne ilgilendiriyor hiç işimiz yok GS FB nın nerde oynancağını düşüncez memleket meselesi sanki Bursaspor a faydası kazancı var.Bursalı olan Bursasporlu olan Bursaspor’unu düşünür.Boş şeylerle uğraşmayın.Bırakın şu İstanbul sevdalılığınızı .

  18
  8
 2. bizi pek fazla ilgilendirmeyen konulara pek fazla girmeyin.
  forumlar düzenleyip Bursa futbolunun tüm paydaşlarını bir araya getirin.
  daha büyük ve kalıcı başarılar için yapılması gerekenleri masaya yatırın.
  neden buralara düştüğümüzün gerçek nedenlerini arayın.
  buralardan nasıl çıkarızın çözümlerini bulun.

  benim çözüm önerilerim.
  a- öncelikle kimsenin hayır diyemeyeceği donanımlı ve güvenilir bir başkan.
  b- onunla sağlanacak yönetim, teknik adam ve kadro istikrarı.
  c- yine onun yapacağı kurumsallaşma hedefi doğrultusunda kısa, orta ve uzun vadeli planlama ile yeni bir yapılanmaya gitme.
  d- bu süreçte yönetime zaman tanıma. sabır gösterme. medya ve taraftarlar olarak hiç bir işlerine karışmama, müdahale etmeme ve takım üzerinde baskı yaratmama sözü verme.
  e- taraftarı, taraftarlık, sportif ve kentlilik bilinci konularında eğitme.
  f- yerel medyamız da artık bi zahmet futbolu ve Bursasporu günlük skorlar ve performanslar üzerinden yorumlamayı bıraksın artık.
  aksi takdirde çok değil bir sene sonra bu şehirde kendilerini ne okuyacak, ne dinleyecek, ne de seyredecek insan kalmayacak…
  demedi demeyin…

  12
  1
 3. Bütün sorunlarımız bitti Galip Sakder meselemiz başka takımların oynayacağı stad mı sorun.Dış sorunlara da mı bakıyosunuz.Siz önce Bursaspor un haline bakın.Mesela sahanda kaç bin kişiye oynuyorsun hangi ligdesin ne kadar borcun var gibi sorunlarla ilgilenin.Tff nın ve kupa finalini oynayacak takımların sorunu bizi alakadar etmez.Sanki Bursaspor a faydası var.

  12
  3
 4. Aklın yolu birdir tamam anladık ta, şimdi Bursasporun konusu bumudur. Bize mi kaldi bunu milli bir sorunmuş gibi göstermek,bize ne, sana ne, sen Bursaspor için şimdiye kadar ne yaptın ona savun

  11
  2
 5. Ulkenin düştügü durum.5 yil icinde bulkede lig filan kalmaz..para icin ulke takimlarinin macı arap ulkelerinde yapiliyor..kac para alinacak bu işten

  7
  8
 6. Küfür etsen günah sessiz kalsan gönül razı değil Allah’ım kimlerle nasıl ortama denk geldik yarabbim. Neydi bizim suçumuz günahımız Rabbim.

  7
  1
 7. beyler;
  evet ne olursa olsun. süper kupa maçı türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde oynanmalı. ve maç oynananacağı zaman biletler nereden temin edilebiliyorsa buradan bilgi verilmeli. ne olursa olsun türkiyenin en büyük iki kulübün maçı. zaten her sene türkiyede 2 maç var. biri gs-fb maçı diğeride fb-gs maçı diğerleri zaten formalite maçlar. birde şansımıza süper kupa maçı denk geldi. OKADARRRR

  6
  17
  1. @oben bensen yorumuna yanıt olarak

   Her sene Rürkiye’de 2 değil, 4 maç var. Bunların ikisi FB-GS maçları, diğer ikisi de Bursaspor-İnegölspor ve Bursaspor-Karacabey Belediyespor maçları. Seneye TFF 3’e düştüğümüzde bunlara 2 maç daha eklenecek. Ve Nilüfer Belediye ileBursa Yıldırım maçları da yılın maçı olarak değer görcek. O kadarrrrr

  2. @oben bensen yorumuna yanıt olarak

   Bursada ki insanlara bunu anlatamazsın bursa da insanlar her şeye farklı gözle bakıyor FB ve GS Sevmeye bilirsin ama o takımlar Türkiye nin değerleri burada bize ne ya bu olaydan diyenlere sormak lazım hanginiz televizyon verdiği zaman derbiyi seyretmiyorsunuz yüzde doksanınız seyrediyorsunuz Bugün bize ne ya
   diyenler yarın bir gün BURSASPOR Olası bir süper kupa finali oynama şansı yakalarsa uzaktan kumandalı TFF başkanı birilerinden emir alıp süper kupa finali dışarda bir ülkede oynanacak derse o zamanda bize ne diyebilecekmisiniz ama sizler zaten Türkiyenin değerlerine sahip çıkma hususunda bir sorununuz var bunu cümle alem biliyor burada hata olan şey kalkıp bunu çekyat divan başkanının açıklaması daha düne kadar bu adamı Recep Günay a karşı Destekleyenler bir anda tü kaka yaptılar adamı nedeni gayet açık padişahım çok yaşa diyenler bize ne bundan demeye başladılar sizler bize ne ya demeye devam edin merak etmeyin ne fb nin nede gs nin sizlerin desteğine ihtiyacı yok nedeni çok basit siz bursa lılar daha ortak değeriniz BURSASPORA Sahip çıkamıyorsunuz ki kalkıp Türkiyenin iki güzide kulübünün süper kupa finalini Türkiye de oynamasına sahip çıkasınız Aslında Bursa nın da ismini değiştirmek lazım GÖRMEZLER DUYMAZLAR DİLSİZ ŞEYTANLAR ŞEHRİ OLARAK İSMİNİN DEĞİŞMESİ LAZIM iNANIN SİZE ÇOK YAKIŞIR Daha geçen sene TFF Bursa spora 9 maç ceza verdiği zaman bile sesiniz çıkmadı Biatçılık kölelik böyle bir şey olsa gerek önünüze ne koyarlarsa onu yersiniz NOT Bu arada muhteşem cumhur başkanımızın yardımcısı NUMAN KURTULMUŞ sarayda Coco Cola içilmesini yasaklamış ne büyük iş yapmış işte budur büyük devlet olmak NETENYAHUDA Hemen kağıdı kalemi alıp ne kadar zarar edicem diye hesap etmeye başlamış taaruzu da durdurmuş çok büyük adasın NUMAM KURTULMUŞ ama sormak lazım 55 tane gemiciğimiz aylık ne kadar mal getiriyor israilden acaba budan haberi varmı her ay 10 milyar dolarlık İsrail den Türkiye ye sevkiyat yapıyor bu gemiler bir yerin yiyorsa bu sevkiyatları alımlarını durdurun var mı sizde o T..Ş…K

   4
   9
   1. @İsyan yorumuna yanıt olarak

    Sen ne anlatıyon ya herseyi birbirine karıştırmış konuşmuşsun. Kafayı yemişsiniz muhaliflikle muhalefet edecem diye İstanbulun şikeci kardeşlerini bile güzide klup yaptınız ya siyaset için iki dakikada Bursasporu satan sizsiniz üstüne akpliler kulübe siyaset soktu diye inleyen sizsiniz. Bu arada bende akpli falan değilim ama muhalefet edecegim diye Bursaspor düsmanida olmadım olmam şükür.

    3
    3
  3. @oben bensen yorumuna yanıt olarak

   Yapmaya öylemi ya Allah Allah şu işe bak hele.Burası Bursaspor platformu yanlış yerdesin.Semt takımları bir sonraki platformda site de.gardaş.

   6
   1
 8. Galip Sakder böyle divan başkanlığı olmaz Bursaspor u ilgilendirmeyen meselerle uğraşmayın biz Bursasporluyuz iliklerimize kadar ölene kadar da öyle kalacağız nerde ise Bursa da oynansın diyeceksiniz.Bu mesele TFF nın , oynayacak olan semt kulüplerinin aralarındaki anlaşacakları konu bizi ilgilendirmez.Bursasporla ilgilenin dış meselerle değil.Siz gidin kupa maçına iki takımın formalarını giyin.Biz bir kefen giyeriz birde ölümüne gittiğimiz Bursaspor forması dik durduk durmaya devam edeceğiz.Keşke biraz Rahmetli İbrahim Yazıcı dan duruşundan sözlerinden örnek alsaydınız.Güven kaybediyosunuz.

  3
  1
 9. Ondan sonra neden sosyal medyadan tepki alıyoruz diye tepki veriyorsunuz şu olacak şey mi katılıyoruz katılmıyoruz demiyeceksiniz bizi ilgilendirmez konunun muhattabı biz değiliz diyeceksiniz o kadar.Bize İstanbul kulüplerinin konularını Bursaspor sitesine taşımayın ne meraklısınız İstanbul kulüplerine arkadaş.Renginizi belli edin duruşunuz olsun.Bu kulübü bu hale getirenler den hesap sorun.Konu TFF nın ve iki rakibin sorunudur.

  3
  3
 10. Siz Bursaspor un iç sorunlarıyla ilgilenin Bursaspor u iki paralık hale getirenlerle maddi manevi zarara uğratanlarla , Bursaspor un yıllarını çalanlarla uğraşın.Galip Sakder ve ekibi zaten irite oluyoruz şu İstanbul kulüplerine Bursaspor camiasının kafasını kaldırcak hali yok.Koyun can derdinde kasap et.Konuşcak çok şey var neyse bu kafayla devam edin.

  2
  1
 11. Bencede mac bursada oynanmali. Bursada oynansa 15 bin fb 15 gs taraftari olur cevredeki esnaflar koftecilerde para kazansin. Bizim teksasta gider disarisi curcuna olur. oh valla gel keyfim gel. Bursaspor zaten bitmis kim sallar bursasporu. federasyon 2. baskani ibrahim burkaya cagrimdir. super kupa macini bursaya al baskanim sen yaparsin yiğidim. ra ra RA-Di-KALLLL

  1
  2
 12. Bursaspor’un kimlere kaldığına bakın. Biz İstanbul takımlarına savaş açmış mücadele vermiş ve bu konuda öncü olmuşuz bunun söylediği çapsız sözlere bak. Acilen o koltuğu terk et ve git o takımlara yönetici ol.

 13. Ya sen kimsin seni takan kimlan bunak.. Sanane lan onlardan.. Ulan bursaya bak… Gevşek divan.. Utanmadan birde hala çıkıp açıklama yapiyor.. Seni cok ozlemistik. Gevsekler takimi.. Ya daha fazla bozmiyayim ağzımı.. Avanak aptiler divanı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu