Galip Sakder: Bizler kimiz?

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu Toplantısı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde gerçekleştirlidi.

Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder toplantıda şu açıklamayı yaptı;

Değerli Başkanlarım,

Geçmiş dönemlerde görev üstlenen yönetici kardeşlerim,

Kıymetli Bursasporlular;

Evet, zor günlerden geçiyoruz. Salona baktığımda, Bursaspor’un sıkıntılı dönemleri kadar güzel yıllarına da şahitlik edenleri görüyorum. Şöyle bir hafızalarımızı yoklayalım. Bizler kimiz?

Kurucuları arasında yalnızca iş adamları değil, Vali’sinden, tornacı – kunduracı esnafına, eczacı – ziraatçi ve memuruna kadar şehrin tüm unsurlarıyla bir araya geldiği bir kulübün üyeleriyiz.

Logomuzdaki 5 farklı yıldızla temsil edilen, fikri ayrışmalarını ve kendi başarı hedeflerini şehrin başarısı için bir kenara bırakıp “şehrin takımı”nı oluşturan kulüplerin güç birliğiyiz. Bizler şampiyon takımı tutan değil, daima imkansızı hedefleyip tuttuğu takımı şampiyon yapan bir camianın fertleriyiz.

Evet, zor günlerden geçiyoruz. Ama ayrışarak veya birilerinin yapmasını bekleyerek değil, kuruluş misyonumuzdaki birliktelik ve şampiyonluk vizyonumuzdaki azmimiz ve kararlığımız ile bugünleri de geride bırakacağız.

Bir şehrin, bir futbol takımıyla özdeşleşmesi elbette sıra dışı bir durum değil. Şehir takımı olmak da yalnızca o kentin ismini ve renklerini taşımaktan ibaret değil!

Tüzüğündeki amaç maddesi
“Bursa şehri ve değerlerini, sporun birleştiriciliği ile öne çıkartarak…” diye başlayan; başarılarıyla sanayici ve ihracatçılarımızı Avrupa’daki iş görüşmelerinde gururlandıran Bursa şehrinin marka yüzü ve en büyük sivil toplum kuruluşuyuz.

Geçtiğimiz yıl ülkece yaşadığımız deprem felaketinin ardından hızla organize olabilen ve stadyumundan, spor salonundan onlarca tırı bir anda yola çıkartan, afet bölgesine anında koşan gözü pek gençleri olan bir camiayız.

Konuşmamın başında değindiğim gibi ; Bursaspor’un kuruluşunda mülki erkanın imzası kurucular arasında da en başta ismi var. Bugün de Sn. Valimiz başta olmak üzere mülki erkanımız, vekillerimiz / belediye başkanlarımız, SİAD’larımız ve iş insanlarımızın, OdaBorsa ve OSB’lerimizin Şehrin Takımı’nın dirilişinde güç birliğini yeniden tesis edenler arasında en başta yer almasını istiyoruz. Geçmişe takılıp kalarak değil; hatalarımızdan da ders çıkartarak yarınımızı planlamamız gereken günlerden geçiyoruz.

Bugün 20 yılını doldurarak ilk defa aramıza katılan Divan Kurulu üyelerimiz burada. Yenilenen tüzüğümüz ile oluşturulan “Hukuk Kurulu”nun ilk üyeleri burada.

Yakın zamanda, tüzüğümüzdeki “Risk Yönetimi Komitesi” ve “Müze ve Arşiv Komitesi”ni de Divan Kurulu içinden sizlerin katılımınızla oluşturacağız. Yönetim Kurulu da yeni komitelerden “Proje ve Stratejik Planlama Komitesi” üyelerini belirleyecektir. Herkesin katılımcı şekilde bu kurullarda görev üstlenebileceği yeni bir döneme girdik.

Üye Sicil Kurulu’muzun gerekli süreci tamamlamasının ardından sicil affı ile üyeliğe geri dönecekler arasında divan kurulu üyelerimiz de olacak.

Yeni tüzükle birlikte Divan Kurulu üyesi olup, 70 yaşını dolduran üyelerimiz ve eski Başkanlarımız aidat borçlarından dolayı artık yaptırıma tabi değiller. Ancak kendilerinin de eskiden olduğu gibi aidat katkısıyla kulübümüze destek olmaya devam edeceğine yürekten inanıyoruz.

Bildiğiniz gibi 7405 sayılı spor yasası, futbol sezonunu kapsayan özel hesap dönemini mali takvim yılı gibi addediyor. TFF‘de kulüpten istediği bilgilerde bu dönemi baz alıyor. Yasa ve mevzuat değişikliği ile birlikte tüzükte de bu doğrultuda bir takım değişiklikler yapıldı. Onlardan biri de aidat ödeme süresine ilişkin değişikliktir. Bu değişiklikle birlikte aidat ödeme dönemimiz artık 1 Ocak – 30 Nisan tarihlerini içeren yılın ilk 4 ayı olarak düzenlenmiştir. Bu bakımdan 1 Mayıs tarihi öncesinde 2024 yılı borçlarını kapatmayan üyelerimizin Mayıs ayındaki Olağan Seçimli Genel Kurul’da oy kullanamayacaklardır.

Yeni seçilen Yönetim Kurulumuz ve Sinan Bür Başkanımıza da tekrar hayırlı olsun diyoruz.

Yasa gereği olağan sürenin tamamlanacağı 16 haftalık görev süresi sonunda malumlarınız olduğu üzere seçime gidilecek ve bu sürenin 3 haftalık kısmını geride bırakıyoruz.

Önümüzdeki sayılı günde yeniden yapılanmanın tesis edilmesine; Bursaspor’un geleceğinin ortak akılla belirleneceği bir stratejik plan oluşturulmasına; SGK ve Vergi ödemeleri gibi önemli ve acil hususlarda Yönetimin yalnız bırakılmamasına ihtiyacımız var.

Mülki erkân ve önde gelen iş insanlarımızdan geçmişte olduğu gibi bugün de Kulübümüzün Kamu Yararı statüsünden faydalanarak; ek külfete katlanmaksızın Bursaspor’a katkıda bulunmalarını istiyoruz. Nasıl ki futbol sadece futbol değil ise, Bursaspor da az önce sıraladığımdan da öte Bursa’ya katma değer sağlayan bir güç olmaya devam etmeli.

Sizler destek verin, birlikte planlayalım, şehrin takımını güzel günlerine hep birlikte kavuşturalım.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. teksas ve yerel medya varolduğu veya 180 derece değişmediği sürece Bursaspor’un düze çıkması imkansız.
  bunlar son derece sabırsız, skorcu ve baskıcı.
  bunlar varken hiç bir yerden maddi destek gelmez.
  bunlar varken dürüst ve aklı başında başkan da gelmez.
  en acı tarafı da kulübün bunlardan kurtulma şansı sıfır.
  öyleyse, durmak yok çöküşe devam.

  15
  4
 2. Bu bildiri neyi anlatıyor 3’cü kademe sonucusu ve düşme hattının 9 puan altında olan Bursaspor’luya ? Evet son cümlesi herşeyi anlatıyor “Sizler destek verin, birlikte planlayalım, şehrin takımını güzel günlerine hep birlikte kavuşturalım” anlamı bizler seçildik sıra sizlerde biz bu koltuklarda oturduk artık cebinize elinizi atın bizi kurtarın bu durumdan 🤣 ya ne seçildin o zaman neden o koltuklarda oturursunuz? Kulüp batmış yani yan yatma vs değil batmış bu mübarekler başkası gelsin kurtarsın dünyasındalar yani futbolcular ödenmemiş umurlarında değil tarih müzelerinde yazdırdılarya başkan oldular yani görevlerini yaptılar işte bu tipler seçilsin Bursa İstanbul 1000 yıl bekler deprem konutlarını 🙈

  13
  6
 3. Ne diyor. Biz agzimiza yüzümüze bulastirdik.. Gelin kurtarın diyor zamaninda her şeyi yalayip yutan siz degiimisiniz divan kurulu denen akbaba timi.. Utanmadan kurtarici ariyor simdi.. Adam saniz önce siz cikin meydana.. Koyun nakiti insanlardan istemeye yüzünüz olur belki.. Lunapark ta tren kac para. Yada balerin.. He soylesene.. Ac sirtlanlar sizi..

  12
  4
 4. “Şimdi ben buraya neden çıktım, niçin çıktım, nasıl çıktım bunu izaha gerek yok. Gördünüz yürüdüm çıktım ama çıkmamış da olabilirim. Çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. Görünen köy uzakta değildir. Buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? Bunlar bir takım uydurma laflardır. Sahi ya ben buraya neden çıktım? Kim çıkardı beni buraya?”

  7
  4
 5. Futbol spor olmaktan çıktı. Paran kadar baṣarılı olursun. Bursaspor’u destekleyen inşaat çeteleri olmadığına göre para verende olmaz.

  6
  3
 6. Taraftar olarak %çogunluğumuz maç bileti ve Store alışverişi hariç destek olamaz sayın başkan,destekçileri saygıdeğer divan kurulu ve yönetim kurulu olarak bi zahmet bulsanız da taraftar sizi vefatınız sonrası da hatırlasa,

  5
  1
 7. Bizler şampiyonluklara koşan şampiyonlar liginde herkesin korktuğu BURSASPORUZ . Yenge altın günü yapacak evden kovuyor o da özlüceye gelip bizimle eğleniyo

  3
  6

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu