G. Koleji 53- 67 Bursaspor Durmazlar

Dün oynanan turnuvanın ilk gününde Bursaspor Durmazlar, Petkimspor‘a 72-66 mağlup olmuştu.   

Baş Antrenör Şemsettin Baş, Gelişim Koleji karşısında sahaya şu ilk 5’i sürdü;  Karlo Vragoviç, Yunus Çankaya, Şahin Ekmen, Salih uğraşan, Dejan Borovnjak

Karşılaşmanın ilk basketlerini ev sahibi ekip Feyzi Çelebioğlu’nun faul çizgisinden bulundu. Bursaspor Durmazlar ise Yunus Çankaya ile cevap verdi.

Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık bölümünde Feyzi Çelebioğlu, Murat Erensoy ve Cengiz Ergen’in basketlerine Bursaspor Durmazlar Dejan Borovnjak ile karşılık verdi.  İlk 5 dakikalık bölümü Gelişim Koleji 8-7 önde tamamladı.

Bursaspor Durmazlar çeyreğin ikinci bölümünde Salih, Borovnjak, Erdem İlter, Yunus ve Şahin Ekmen ile bulduğu sayılar ile farkı açtı ve ilk çeyreği 22-10 öne tamamladı.

İkinci çeyrek hasan Rızviç’in basketiyle başladı. Ardından Barış Güney ile 3 sayılık basket bulan Gelişim koleji farkı 7 sayıya indirdi. Barış’ın üç sayuılık basketine Karlo Vragoviç ile karşılık verdik. Özgür Şahin, Erdem İlter ile sayılar üreten takımımız ikinci çeyreğin ilk 5 dakikasını 31-18 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde Bursaspor Durmazlar Cihad Şahin ve Karlo Vragoviç ile sayı üretirken Gelişim Koleji Rızviç, Barış Güney ve Murat Erensoy sayılar buldu. İlk devre 37-26 üstünlüğümüz ile sona erdi.  

İlk Yarıda Skor Dağılımı; Dejan Borovnjak 9, Erdem İlter 7, Karlo Vragoviç 7 , Yunus Çankaya 4, Özgür Şahin 3, Cihad Şahin 3, Salih Uğraşan 2, Şahin Ekmen 2

İkinci yarıya Gelişim Koleji Feyzi Çelebioğlu’nun basketiyle başladı. Bursaspor Durmazlar ilk 5 dakikalık dilimde Dejan Borovnjak ile sayılar bulduk ve bu dilimi Bursaspor Durmazlar 43-30 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde Dejan Borovnjak, Erdem İlter, Onur Sonsırma ile sayılar bulduk ve son çeyreğe 15 sayı farkla 50-35 önde girdi.

Geri kalan bölümde de farkı koruyan Bursaspor Durmazlar sahadan 67-53 üstünlükle ayrıldı.

Sahanın en skorer ismi dev pivot Dejan Borovnjak oldu. Dejan bugün 15 sayı 7 ribaunt 3 asist ile oynadı. Dejan Borovnjak’ı 14 sayı ile Karlo Vragoviç takip etti.

Bursaspor Durmazlar 11. Arda Ural turnuvasında yarın saat:14:00 Türk Telekom ile karşı karşıya gelecek.  

 

 

MAÇMETRE

SALON: İzmir Gelişim Koleji

GELİŞİM KOLEJİ: Alperen İşçi, Joshua Parker 5, Hilmican Tunca 2, Tamer Gürpınar 4, Feyzi Çelebioğlu 6, Berkay Tansu, Akın Kandemir 4, Barış Güney 12, Murat Erensoy 10, Cengiz Ergen 2, Hasan Rızviç 8

BURSASPOR : Erdem İlter 9 , Özgür Şahin 5, Onur Sonsırma 4, Cem Coşkun 4, Salih Uğraşan 2 , Yunus Çankaya 4, Cihad Şahin 5, Melih Kapucu,  Ceyhun Şengünün,  Karlo Vragovic 14 , Şahin Ekmen 5 , Dejan Borovnjak 15

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

 

 

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Gelişim Koleji 10 – 22 Bursaspor Durmazlar

2.Periyot: Gelişim Koleji   26 (16) –  (15) 37 Bursaspor Durmazlar

3.Periyot: Gelişim Koleji  35 (9)  – (13) 50 Bursaspor Durmazlar

4.Periyot: Gelişim Koleji  53 (18) – (17) 67  Bursaspor Durmazlar  

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu