Futbolun katili Türk hakemleri

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor‘un kardeş Ankaragücü ile dünkü buluşması iki açıdan önemliydi… Biri yaklaşık 6 yıl aradan sonra bir resmi maçta iki takımın taraftarının buluşması, diğeri de Bursaspor’un 7 haftadır galibiyetle tanışamamış olması…

Taraftar zaten her zamanki gibiydi. Dostlar buluştu, hasret giderdi, kol kola Büyükşehir Stadyumu’na geldi, iki takımı el ele tribünlere davet edip marşlar söylendi. Hatta Bursaspor’un Sakho ile bulup 3 dakika sonra VAR kararıyla iptal edilen golün ardından suskunluğa bürünen Bursaspor taraftarını Ankaragücü taraftarı “oley oley Bursaspor, Bursaspor” diye tezahürat yaparak adeta yeniden ayağa kaldırdı.

Karşılaşma bitiminde Bursaspor tribünlerini dolaşıp “güzeller içinde bir seni seçtim kalbimi sana ben sana verdim” tezahüratı yapan yeşil beyazlı futbolcuları çağıran Ankaragücü’lüler karşılıklı “yeşil beyaz ve sarı lacivert” çekerek güne damga vurdular.

Sahaya gelecek olursak, 7 haftadır kazanamamanın verdiği stres ve baskıyla maça hızlı başlayan Bursaspor onca eksiğe ve VAR’dan aleyhine çıkan gol iptallerine rağmen Umut Meraş’ın şık aşırtma kafa golüyle hasreti bitirip adeta “Ohh be dünya varmış” dedirtti.

Sakho’nun golünde TFF’deki VAR odasında ekran başında sadece bir hakemin görülmesi başlı başına skandaldır. Bunun hesabı mutlaka sorulmalı. Lima’nın golü de milimetrik ofsayta takılınınca doğal olarak maç bitiminde taraftarlardan “Futbolun katili Türk hakemleri” tezahüratı yükseldi.

Samet Aybaba’nın bu maçta görevlendirdiği genç Ramazan Keskin performansıyla sınıfı geçti. Bundan sonra ağabeyleri düşünsün. Tabii ki o da daha çok çalışıp üzerine koyarak devam etmeli. Yoksa kaybolup gider. Aylar sonra forma giyen Abdullahi Shehu da sahanın iyileri arasındaydı.

Belki Bursaspor dün çok iyi futbol oynamadı ama ihtiyacı olan galibiyeti almasını bilerek hem milli maç arasına moralli girdi. Hem de Galatasaray deplasmanı öncesi üzerindeki kara bulutları dağıttı.

Maçtan önce ısınırken El Kebir‘in sakatlanmasının şokunu yaşayan Ankaragücü’nün Mokhtar ve Yalçın’ın da oyun içinde sakatlanmasıyla hamle gücünün kalmaması Bursaspor’un işini kolaylaştırdığını da belirtelim.

BursAnkara dostluğunun sonsuza dek sürmesi dileğiyle.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Maç esnasında hep uyardığımız ve bize yakışmayan aynı gereksiz küfrlü tezahürat yine vardı,
  Bırakın artık şu İstanbul takımı EZİKTAŞ ile uğraşmayı arkadaş,
  Kardeş gelmiş, haftalardır özlediğimiz galibiyete ulaşmaya az kalmış,
  Maç olaysız devam ederken, hem Hakemlere verilen tepki hem de eziktaşa edilen kfür
  Bize yine ceza gelecektir, hakemlere gerekli tepkiyi yönetimin göstermesi gerek,
  Eziktaşa kanalize olmak yerine kendi işimize adapte olmalıyız, yeni besteler, yeni tezahüratlar üretmeliyiz

  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten bu tezahüratı yapmaya kimler sebep olduysa allah akıl fikir versin. Eğer oldu ya tff nin bize değişik işleyen prosedürlerinden dolayı ceza alıp binlerce kişi maça girememezse bunları durdurmayan tribün liderlerini gaza gelip sürü psikolojisine giren mantıksız arkadaşlarımıbu kadar amaçsız bi şekilde bursaspora zarar verdikleri için tebrik ediyorum. Fener bjk Gs maçlarından sonra zaten en az bi maç ceza alıyoruz bunu bile sindirdik zorundaymışız gibi ama bu kadarı fazla.

 2. Kim ne derse desin bu VAR denen illet futbol’un bütün ruhunu öldürmüştür.Kişilik sahibi olmayan ne kadar Hakem varsa resmen sahada eli kulağında dolaşıyor, madem bu VAR hakemi olaya hakim sahada ki hakeme ne ihtiyaç var.Faul,korner,taç bunların kararını vermek icin sahada hakemin olmasina gerek yok, bu hali ile sahada ki hakemin aldığı para haramdır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu