Zeynep Tülay

Futbolcumuza küfür edilince tribünü kapattık!

Futbol Şube Sorumlusu Yardımcımız Mustafa Ermiş katıldığı bir internet yayınında gazeteci Serkan Yetişmişoğlu'na açıklamalarda bulundu.

Futbol Şube Sorumlusu Yardımcımız Mustafa Ermiş şu ifadeleri kullandı. “Bir serzenişte bulunmak istiyorum. Satılan bilet sayımız 5881, gelenlerin ayaklarına sağlık. İnşallah önümüzdeki günlerde daha da dolacak. Takım da güzel gittiğinde, inanıyorum ki küskünlükler varsa onlar da gelip barışacaktır.

Gelenlerden Allah razı olsun. Tribündeki boşluk hiç aratılmadı. Biraz geriye sarmak istiyorum bizim bi mağlup olduğumuz Ankaragücü maçı vardı o maçtan sonra oluşan olumsuz havayı dağıtmak için, biz takımımızı ve moral motivasyon için şehirden uzaklara götürdük. Dışarıdan etkilenmemeleri için konuşmalarda bulunduk. Sizler de biliyorsunuz moral motivasyon çok önemlidir. Bu yönden futbolcuların nelerden etkilendiğini bulmaya çalıştık nedenlerini tek tek elimizden geldiğince hallettik.

Bunlardan biri de benim de yakından bildiğim, şahit olduğum futbolculara ve teknik ekibe ağır hakaretler var. Tabii ki herkes değil. Tüm batı alt tribün sorumludur diyemeyiz. Biz şu an kademeli bir uygulamaya karar verdik. Bu maçtan sonra tribünlerimiz açılacak. Geçici süre için kapatmıştık. Bundan sonraki ilk iç saha maçımızda açacağız. Futbolcularımıza ağır hakaretlerle sonuca ulaşamayız. En son Mehmet Erdem‘e edilen bir küfür vardı. Bunlar demoralize eden şeyler. Futbolcuları geçtim orada oturan aileler var. Tabii ki komple batı alt tribününü işin içine koyamayız.

En önemli şey moral motivasyon. Bunun en önemli kaynağı da tribüne gelen taraftarlarımız. Mutlu sonuca hep beraber ulaşacağız. Bundan sonraki maçlarda burayı açacağız. Böyle bir uygulama uzun müddette elbette olmaz. Bizim de hedefimiz bu önümüzdeki üç maçtı. Bizim taraftarımıza ihtiyacımız var. Demoralize olmadan gelip takımımızı desteklemeleri gerekiyor. Böyle güzel galibiyetler olduğu zaman günümüz güzel geçiyor. Bizler de tribünlere bakıp o görsel şöleni seyretmekten mutluluk duyuyoruz.”

37 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kimsenin kötü oynuyor diye kimseye küfretmeye hakkı yok. Eleştirebilirsin o kadar. Yüz yüze söyleyemeyeceğin şeyi yapma. O futbolcu senin oğlun da olabilirdi. Yanında oturan senin eşin, onun anası da olabilirdi. Küfrü destekleyen arkadaşım bunu bir düşün sen hazmedebilir misin o lafları?

  184
  1
  1. @Diego yorumuna yanıt olarak

   diego kardeşim yorumuna şapka cıkartırım ağzına sağlık bu kadar güzel bir yorumu burda görmek ve seninle aynı tarafta olmak tan şeref duydum

   14
   1
  2. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Herkes bi empati yapsın, bi futbolcu gelip tribünden bir taraftara kızıp o taraftar grubuna doğru veya yönelik bi hareket yapınca nasıl hepimiz kendimize yapılmış gibi tepki veriyorsak,Ayni şekilde takımından bir futbolcuya yapılan küfür Bütün takımı etkiliyor ve herkes üzerine alıyor,bu da takımın konsantresine etki ediyor..
   Bunu tüm taraftar grupları olarak üzerimize düşeni yapmak ve yanımızdaki arkadaşımıza bu konuda uyarıda bulunmak, Çünkü buz bu lige ait değiliz ve bu ligden hepbirlikte bu takıma sonuna kadar destegimizle çıkacağız…

   16
   1
  3. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Koyarsın tribüne sivil polisi.Küfür eden tespit edilir evine giderken alıkonulur.Ardından hem şahıslar hemde kamu gerekli davayı açar hakimde kallavi bir para cezası verir ciğerini söker.bak o zaman küfür edebiliyor mu o beyefendi şahıslar …çok basit bizim millet o senin çocuğun,karın,kızın olsa dermiydinden anlamaz.ar kalmamış adamın parasını alırsan canını almış olursun.nokta.

   19
   3
 2. Ben şahsen destekliyorum bu kararı. Herkesin de bildiği gibi taraftar Bursasporumuzun en büyük silahıdır. İşte o büyük silah bazen kendi ayağına da sıkabiliyor.Bu sene kombine kart tasarrufunda bulunmadı yönetim ama bence o tribüne özel kombine çıkartılması gerekir bu saatten sonra böylelikle her kafasını esen istediğini yapamaz. Madem tff kişiye göre ceza uygulamıyor en azından yönetim böyle kendini bilmezleri bulur kombinesini yakar ve o tribüne birdaha sokmaz

  57
  9
 3. Adamlar milyonları götürüyor maç 4-0 mağlup 2 küfür yedi diye morali bozuluyormuş cidden mağdura oynamayı bırakın artık koskoca Bursaspora futbolcu oluyorsan neden küfür yedim deyip kendine çeki düzen vermen lazım küfürü neden yedim diye kendine soracaksın öyle mağdura oynamayla olmuyor işler aklınızca taraftara ceza mı veriyorsunuz?? her yapılan açıklamayı alkışlamayı bırakın asgari ücretle çalışan insanlar geliyor cebinden para verip izliyor sizi

  39
  183
  1. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   bu ülkede asgari ücretlilerin küfür etme hakkı var diyorsun sanırım neden var az kazanıyor dişinden tırnağından artırıyor maça geliyor diyorsun eğer dediğin gibiyse yanlış yere küfür ediyorlar kardeş küfür edilmesi gereken yer gayet belli bursaspor yönetimi yenilmeyen takım kurucam demedi her takımı yeneceğizde demedi futbol bu yenmekte var yenilmekte küfür etmeyle takım düzelecekse cok maçta kora halinde küfür edildi sonuç ne sıfır hatta sıfırın altı NOT asgari ücreti bursapor yönetimi belirlemiyor anladın sanırım

   9
   1
  2. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   Nickin’den belli ne karakterde olduğun.Nerede olursa olsun kimse kimseye hakaret edemez.Buna kimsenin hakkı yok ülkemizdeki toplum özellikle gençlerde görüyorum ağızlarından küfür düşmüyor hele anne, kızkardeş, eş vs aileye küfür edenler çok malesef ahlak (edep) diye birşey kalmamış bu büyük sıkıntı ahlak çöktü buna kimseninde sesi çıkmıyor aileler ve okulda düzgünce edep, haya ve ahlak aşılanmıyor sonrada böyle şeyler çıkıyor ne olursa olsun anne ya senin annene küfür etseler iyi mi bizi 9 ay karnında taşıyıp büyüten bir kadından ne isteniyor ne suçu var o kadının ve kızkardeşinden, eşinden ne isteniyor ben şahsen sindiremiyorum böyle birşeyi ama sindirenler var ben onlarda ne şeref ne haysiyet ve ahlak göremiyorum ondan daha aşağıdadır bu kişiler çok alıyormuş vs palavra günlük hayattada bu yapılıyor onlarda mı çok para alıyor futbol veya diğer spor branşlar zevkine izlenir bu hayatta herkes hata yapar ve hatası anlayıp ders çıkarır dört dörtlük bir insan bulamazsın yoktur diyen varsa bilen değildir.Sporda maçı izlersin kazansanda kaybetsende takımını ve karşı takımı tebrik edersin hakaret etmezsin hayatta böyledir ya kazanırsın ya kaybedersin bu böyledir ama hazmetmesini bilecen. Bir oturup düşünün aklınız var ben doğru birşey yapıyor muyum diye eleştirin kendinizi sorgulayın…

   10
  3. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   İnanlar birbirine küfür etmenini nasıl haklı sebeplere bağlayabiliyorsun inanamadım, küfür edeceksen gelme birader, küfür etmekten daha yaralayıcı tepkiler var ve bunlar ters etki yapar futbolcu motive olur. Asgari ücret almak kimsenin anasına bacısına küfür etme hakkın olduğu anlamına gelmez. Ne yazsan boş tabi böyle inansanlara. Hayatı boyunca empatı ile yaklaşılmamış, kimseyle doğru dialog kurmamış, kişlik hakkı nedir duymamış bir adama ne yazsan boş.

   10
  4. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   Açıklamayı yapan arkadaş ta zeki biri belli önce olumlu konuşup “”Ama”” ile söylemesi gerekenleri söylüyor. Sen TFF 1.liginde 7 maçta 1 galibiyet al sonra çıkıp de ki küfür yediğimiz için bilet satışını kapattık. Allah var yönetim çok güzel işler yaptı çok ta sever takdir ederim ama işi parti yönetir gibi yönetmeyin abicim kafanıza göre ceza kesemezsiniz taraftara

   21
   93
   1. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

    Bırakın kendi futbolcusuna küfretmeyi, hakeme veya rakip takım teknik heyetine ve futbolcusuna küfreden cahil, cühela, eğitimsiz, zavallı güruhtan tribünleri ne zaman temizlersek işte o zaman gerçek futbolsever olacağız. Futbolcumuz Mehmet Erdem’e küfreden veledi zinaya 58 yıllık Bursasporlu ve bir kongre üyesi olarak aynı küfürü gönderiyorum. Umarım tam yerine denk gelir !

  5. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   4-0 mağlup olması küfürü hakkettiniz anlamı taşıması yanlış…
   Bir video seyrettim bugün texas tarafından takım maç sonu gelmiş ismail üçlü çektirecek forma ismail forma diye bağırıyor ismail duymuyor veya üçlü ye odaklanmış bilmemnesini naptımın ç…uğu diyor orada kim ise artık , bumudur kardeşim herşeyiniz küfür olmuş, 4-0 dan sonra küfür olur edebiyatı yapıyorsunuz..!!!

   111
   1
   1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

    Abicim bu pasolig neden şey neden çıktı bulursun pasodan adamın kim olduğunu cezasını verirsin, değil yönetim Cumhurbaşkanının bile haddi değil tribün kapatmak TFF kapatmıyor yönetim kapatıyor farkettiysen ne haddine?

    16
    48
 4. Geçen Özlücede takılırken bursaspor tesislerinin onune geldim biraz bekledik ve bu mustafa ermiş çıktı arabayla ,ne arıyorsunuz burda dedi , bizde futbolcu çıkarsa fotoğraf filan çekiniriz forma alırız dedik , forma veremezler dedi nike forma yollamıyormuş o yuzden maçlarda forma atamıyolarmış nike ile anlaşma bozulabilirmiş , bunu dedikten sonra reis ben size forma vereyim dedi bagajdan 2 tane forma verdi buda boyle bir anımdır adamın dibi

  28
  3
 5. Kardeşim ne olursa olsun, kimse kimsenin anasına ,karısına ,bacisina küfür etme hakkına sahip değildir.Ben éşimi kızımı nasıl maça getireyim ,bırakın kendinizce haklı sebeplere sarılmayı ,toplumsal bir davranış bozukluğu var bu küfüre sebep arayan olur olmaz yerde küfreden karisina kizamayip elpençeduran çukurdaki Çöpler bunlar.

 6. Ne olursa olsun kendi futbolcusuna küfür eden taraftar bizden değildir…protesto ile küfürü karıştırıyor bizim taraftarımız.

 7. eskiden silah cıktı mertlik bozuldu derlerdi sonra klavye cıktı mertlik bozuldu şimdide türbünden futbolcuya küfür sallayanlar cıktı yani türbündede mertlik bozuldu küfür eden arkadaşlara sesleniyorum eline ne geçti takım dahamı iyi oynadı hayır içinimi rahatlattın hayır yoksa yanındaki arkadaşın sana aferinmi dedi hayır ben söyliyeyim küfür edince kendini erkek sandın kendini evde karısına kızına söz geciremeyen zavallılar klavyeden türbünden küfür ederek erkeklik yapar sebebi bu kadar basit ama sizlere inan kızmıyorum sadece halinize üzülüyorum maç doksan dakikalık bir şey yani sen sadece küfür ettiğin zaman kendini 90 dakika erkek zannediyosun ee gün 24 saat kalan 22 bucuk saati nasıl halledicen işte bu yüzden sizin halinize üzülüyorum zavallısınız beynini ve fikrini kullanamayan küfürü marifet kendini erkek zannedermiş

 8. kusura bakmayın eskiden sosyete dedigimiz yerin fiyatını 3-5 liraya indirirseniz maalesef toksik insanlar da orada olur bu onların istedigi şey zaten bizzat kendim gördüm Ankaragücü macı sürekli bir atışma küfürlü sözlü şiddet vardı bizim yedek kulubemize

 9. Şampiyon olduğumuz yıl TARAFTAR FAİR PLAY ÖDÜLÜ ALMIŞTI.

  Stada gelen gençlerin POZİTİF anlamda destek vermeleri için onlara bazı değerleri aktarmak şart.

  Bu ülkede gol yedi diye aracın içinde tekmelenen milli kaleci,araç içinde şampiyon olan oyuncu var değilmi.

  KÜFÜR ASLA SAVUNULAMAZ,DESTEKLEENEMEZ.

  Ancaak PASSOLİG ile suç işleyene ceza vermek yerine TOPTANCI ANLAYIŞ İLE KOMBİNE ALANLARINDA TRİBÜN KAPATILARAK CEZALANDIRILMASIDA ASLA SAVUNULAMAAZ.

  Zira bu PASSOLİG kararları ya uygulanır yada PASSOLİG İÇİN ALINAN PARALAR İADE OLMALIDIR.

  İnsanalr nasılki küfre karşı ise haksızca para alınmasınada karşı olmalıdır.

 10. TFF
  Kapatınca oluyorda yönetim
  Kapatınca’mı olmuyor ?
  Bırak kapatmayı neleri varsa
  Derhal ipdal edilmeli kimsenin gözünün yaşına bakmadan herkez
  Hattini bilecek

 11. bence doğru karar,ilk yarı bitene kadar kapatılması daha iyi olur,Küfürle bir yere varılamaz,kime küfrediyorsunuz,Kendi oyuncunuza,Rakip takım oyuncusuna küfürü doğru bulmuyorum.

 12. Abicim Passolig neden var? Herkes diktator olmus, kendi kurallarini koyuyor. Kufur edenlerin passoligini iptal ettirirsin olur biter.

 13. Akşam tim matavza küfür etseydik ne olurdu.adami tamamen yok ederdik adam mücadele etti defansı devamlı rahatsız etti birde asist yaptı kötü futbolcu değil bizde kanat problemi var alkışladık ona bir güven geldi adam hastalıktan yeni kurtuldu destek olmak onu dahada motive eder adam çıktı keçiler daha rahat top oynadı yapicı olalım akşam seyircimiz harikaydı böyle olduğu sürece bu takım hedefe varır

 14. Polisler’de arkaların dönüp
  Maç izliyor küfürleri edenleri
  Görmemezlikten geliyorlar
  Al bunları at dışarı yada ipdal
  Et kartlarını bi daha maça
  Gelmesinler çok terbiyesiz
  Insanlar var aramızda mâğlesef.

 15. BIRAKIN LAN BU İŞLERİ TRİLYONLARI GÖTÜRÜYOLAR SADAHA TÜM TRİBÜNÜ SİNİR HASTASI EDİYOLAR BİDE ŞUNUN TAFRASINA BAK TRİBÜNÜ KAPATMIŞ MORALLERI BOZULUYOMUŞ YEMIŞIM ONLARIN MORALINI MEHMET ERDEM NIYE ALINDI ????? NE VERECEK BU KLUBE ???? ACOLATSE OFOSU CAĞATAY VE BURAK KAPACAKTAN DAHA MI İYİLER ????? HASAN AYAROĞLU KİM NE BEKLIYOSUN NE VERECEK BU KLUBE ?????? TIM MATAVZA NEDEN PARA ODENIYOR NE KATIYOR BU KLUBE ???????? YARIN BIGUN İŞLER KÖTÜ GİDERSE BUNLARIN O HAKETMEDIGI PARA ODENEMEZSE BUNLAR KLUBU ILK ICRAYA VEREN LER OLACAKKKK ONDAN SONRA NE YAPACAKSINIZ TARAFTARA YARDIM KAMPANYASI BAŞLATIP TOPLANAN PARALARLA 3 .LİG BAL LİGİ TOPÇULARINIMI ZENGİN EDECEKSİNİZ ???????? AYRICA EMIN ADANUR ACIKLAMALARINDA TRIBUN LIDERI SELİM ABİYİ DİKKATE ALMADIGINI SALLAMADIGINI SOYLUYOR SEN KIMSIN BU TRİBÜNÜN EMEKÇİLERİNİ DİKKATE ALMIYOSUN BAŞKAN HAYRETTIN GULGULER SOZDE BU KLUBUN BASKANI AMA GECEN KONGREDE CIKMIS KURSUYE HER CUMLESININ BASINA EKIP LIDERIMIZ EMIN ADANURUN DEDIGI GIBI DIYOR ULAN BU KLUBUN BASKANI KIMM EMIN ADANURMU SENMISIN EGER EMIN ADANURSA EMIN ADANUR 2. DEVRE KOLTUGA GECSIN YOK SEN KALACAKSAN BIZ YANCI BAŞKAN ISTEMIYORUZ DÜŞELİM 2.LİGE FARKETMEZ BEN BU TAKIMI SUPER LIGDE OYNUYOR DIYE SEVMEDIM BAL LIGINDEDE DESTEKLERIM BU CAMİAYA IBRAHIM YAZICI GIBI SAĞLAM BAŞKAN GELMEDIGI SÜRECE BİZ BOLE CAHİLLE UGRASIRIZ İŞTE

  1
  11
  1. @oğuzhan yorumuna yanıt olarak

   Ulan sizin gibi tribün teröristleri yüzünden bu kulüp bu ligde,bu halde!!!
   Rahmetli başkan İbrahim Yazıcıyı katmışsın bir de,şampiyonlukdan önce ona da küfür ediyordunuz!!!
   Hiç unutmam süper ligde sağbekimiz Barışa Kasımpaşa maçında maç 0-0 iken maratonla teksasın birleştiği yerden ana bacı küfür,su şişesi attınız.Maçı kaybettik,o sene de küme düştük zaten.
   Ünitimsah denen it sürüsü düşmenin son haftası Göztepe maçında (Mayıs ayında,ramazanda güneş tam karşıdan vururken) maraton alta tezahürat yapmıyor diye (ki tezahürat elden geldiğince yapıldı,millet oruçluydu,o çöl sıcağında) ailesiyle gelenlere bile gün yüzü görmemiş küfürler etti.
   Yukarıda arkadaş güzel yazmış sende TAY TAY Ali’nin 1060 lıklarından mısın diye?

  2. @oğuzhan yorumuna yanıt olarak

   Sen küfür ediyorsun ya da etmiyorsun onu bilemem ama Küfür edince ana avrat daha iyi mi oynuyor futbolcu?işte çalışırken hata yapsan ana avrat küfür edilse ne yaparsın ?
   Küfürün bahanesi ve izahı olamaz
   Küfür edildi diye cinayet işleniyor bu ülkede ?
   Tamam hepimiz kızıyoruz takım kötü oynayınca moralimiz bozuluyor ama tepki küfür olmamalı hadi diyelim oldu hatamızı anlayıp tekrar etmemek gerekiyor küfür edeni de savunmamalıyız.
   Küfür ettiğin futbolcuyu yolda görsen küfür etmeye cesareti olmayan kişiler maçta küfreder dışarıda görünce fotoğraf çekinmek istiyor

 16. Angale merkel
  Sen kim Cumhurbaşkanı’bile
  Diyorsun Bre Çapsız
  Seninde Anana Karına Bacına
  Sülalene küfür etseler göreyim
  Dötünü Bakalım sindire bilecekmisin gayet yerinde karar
  👏👏👏👏👏

 17. Bu avrupalılar çok medeni demek. Sahanın içindeler elde bira eminim küfür etmiyorlardır tabi etmiyodur kesin.

 18. Biz oraya rahatlamaya gldlyoruz,,hem destekle oynamayinca motive,az sıkıntıda tribünü kapadık.Siz bu kafa ile kulübü kaparsiniz,

 19. Vallahi de billahi de 45 yaşındayım 1 Gr bile iyileşme göremiyorum…
  Küfür nedir Allah aşkına. Artık bitmeli bu işler. Kaliteli bir kulüp olmak istiyorsak ilk önce kendimizden başlamalıyız. Küfür, şiddet gibi durumlar basit insanların işi, ne olur kalitemizi arttıralım. Bakın sonra takım nasıl yükseliyor…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu