Futbolcularla yönetim ne konuştu?

Adanur ve Gülgüler ile bir araya gelen futbolcular kafalarındaki soru işaretlerini giderdi… Erzurum deplasmanında alınacak galiyetin camiayı mutlu edeceğini belirten Başkan Hayrettin Gülgüler, “Teknik adam konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Bu takıma iyi uyum sağlayacak, Bursaspor’u Süper Lig’e taşıyacak isim arıyoruz” dedi.

Adanaspor beraberliğinin ardından Teknik Direktör Mustafa Er’in ekibiyle birlikte istifa etmesiyle birlikte yeşil beyazlı camiada yaşanan sancılı süreç aşılmaya çalışılıyor. Yönetim, takımın başına getireceği teknik direktörü belirlemek için adeta ince eleyip sık dokurken, dün sabah futbolcuların talebi üzerine basına kapalı bir buluşma gerçekleşti. Ekip lideri Emin Adanur ve Başkan Hayrettin Gülgüler ile kahvaltıda bir araya gelen yeşil beyazlı futbolcular gelişmeleri birinci ağızdan dinleyip, görüşlerini belirtti.

KENDİLERİNİ İFADE ETTİLER
Bursaspor Kulübü Başkanı Hayrettin Gülgüler, OLAY Spor’un sorularını yanıtlarken şunları söyledi: “Oyuncuların talebi oldu ekip liderimiz Emin Adanur bey ve benimle görüşmek istediler. Sabah Emin beyin mekanında basına kapalı kahvaltı organizasyonu düzenledik. Sadece oyuncular geldi. Kendimizi ifade etmeye çalıştık. Oyuncular da kendilerini ifade ettiler. Herhangi bir olumsuzluk olup olmadığını sordular ve Bursaspor’da mutlu olduklarını söylediler. Biz de haziran ayı öncesi ve sonrasındaki çalışmaları anlattık.”

FUTBOLCULARIMIZA GÜVENİYORUZ
“Karşılıklı beklentilerimizi söyledik. İki taraf açısından çok olumlu görüşme oldu. Birbirimizi daha yakından tanıma imkanı bulduk. Biz futbolcularımıza güveniyoruz. Kendilerine desteğimizin tam olduğunu belirttik. Çok karakterli oyuncular olduklarını, birlik beraberlik içinde, birbirimize sarılırsak Bursaspor’u çok iyi yerlere götüreceğimizi söyledik. Futbolcularımız da bizlere teşekkür ettiler.”

HERKES MUTLU OLUR
Başkan Gülgüler, ekip lideri Emin Adanur’un önderliğinde Bursaspor’u layık olduğu Süper Lig’e yükseltmek için yoğun çalışma içerisinde olduklarını da belirterek, “Büyük Bursaspor camiasının bizlerden beklentilerini biliyoruz. Camiamız ve sosyal medyada yazanlar tabelaya bakıyor. Erzurum deplasmanında takımımız galip gelince herkes mutlu olur. Birlik beraberlik içinde bugünleri atlatacağız. Kolay bir süreçten geçmiyoruz. Transfer tahtasını açmak ve kadromuzu güçlendimek için çok yoğun çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

DOĞRU İSMİ ARIYORUZ
Başkan Gülgüler son olarak istifa eden Mustafa Er ve yeni teknik adam arayışlarıyla ilgili sorumuza, “Mustafa Er istifa ettikten sonra kendisiyle görüştüm. Olayı uzatmanın gerek olmadığını, ortak paydanın Bursaspor olduğunu söyledi. Ben de kendisine çok fevri davranmaması gerektiğini ifade ettim. Tekrar beraber olsak da uyum sağlayamayacağını belirtti. Artık Mustafa Er defterini kapattık. Biz yönetim olarak doğru ismi bulmaya çalışıyoruz. Teknik direktör konusunda kimseyle anlaşmış değiliz. Bu haftaki maçımıza altyapı antrenörlerimizle çıkacağız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Herkes gelmek istiyor. Bursaspor büyük camia. Bu takıma iyi uyum sağlayacak, Bursaspor’u Süper Lig’e taşıyacak isim arıyoruz” cevabını verdi.

 

33 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   mustafa erin,”tekrar beraber olsak bile uyum sağlayamam!” demesi çok anlamlı. çünkü teknik kadro ile yönetimin futbola bakış açıları farklı.
   başkanın futboldan ne kadar anladığını bilemem.
   ama, danışmanının skor odaklı olduğunu, futbolu günlük skorlar ve performanslar üzerinden yorumladığını, bursasporun geleceğini planlamaktan çok uzak olduğunu az çok biliyorum.
   mustafa erin gönderilmesi ne kadar yanlışsa, sonrasında futbolcularla bir araya gelinmesi o derece doğru. tabi futbolcu otoritesine dayalı bir yola ve sisteme girilmediği sürece.
   son olarak, bugüne kadar tüm yapılanları değerlendirdiğimde gelecek adına çok umutlu değilim. bu konuda yanılmak en büyük dileğim. çünkü biz bursasporluyuz.

   4
   6
  2. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Biz taraftara düşün görev,çenemizi kapayıp süreci takip etmek ten başka bir şey kalmıyor,başkan haklı daha önceki başkanlarıda gördük hepsi çene suyu çorba!!başkan oldularmı vaadler unutuluyor,yeni yönetimin başındaki isim gibi EMİN adanur zoru başardılar tahta ve taransfer sorununu da aştılar gün yeni yönetimin günü ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN demekten başka bir söz kalmıyor eksileri bekliyorum 😂

   5
   1
 1. Kaynaşma süper, anladığım kadarıyla hocanın gitmesi kimseyi rahatsız etmemiş ! Aksine pozitif hava var !
  Hepinize başarılar timsahlar…!!!

  43
  17
 2. Futbolcular ile bir araya gelmek moral açısından güzel olmuş. Ancak futbolcular ile teknik direktör konularında görüş alışverişi yanlış olmuş.Futbolcular profosyonel çalışkanlarımızdır. En uygun teknik direktörü seçersin,getirirsin.

  24
  28
  1. @Timsah 1964 yorumuna yanıt olarak

   “Futbolcu profesyonel çalışandır” görüşünün doğru olduğunu kabul edersek eğer peki teknik direktör kulübün profesyonel çalışanı değil midir? Eğer öyleyse bir haftadır camia bunları neden yaşadı?
   Çünkü bu ülkede futboldan para kazanan futbolcu, teknik direktör (bazen de besleme yapılan taraftarlar) gibi futbolun unsurları kendi sorumluluk alanlarının dışına çıkarak camialara yön vermeye heves ediyorlar.
   Futbolcuya dayalı düzen dedikleri de biraz bu sanırım.

   5
   4
  1. @Kun aguero yorumuna yanıt olarak

   Pape Mamadou Sow sanirim denemelere cikiyor takimla fikrim yok 22 yasinda Fildisi Teungueth takimindan stoper 20/21 sezonun en iyi stoperlerinden Biri secilmis fildisi sahilinde

 3. ; Camiamız ve sosyal medyada yazanlar tabelaya bakıyor. Erzurum deplasmanında galip gelince herkes mutlu olur; diyor sayın başkan. Günlük başarılar gelip geçici,ben sonuca bakarım anlayışı ise sakat bir anlayıştır. İkisi de takımı ve camiayı uçuruma götürür. .Sosyal medyaya da yazanlara göre hareket eden hangi kulüp başkanı başarılı oldu?.Plan,istikrar, sabır, doğru antrenman ,ekonomik bağımsızlık,teknik ekip,vs …yoksa , günlük başarı ve sonuçların ne anlamı var?

  7
  16
  1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   boşuna uğraşma. burada seni anlayacakların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. buna yönetimler de dahil.
   zaten bu yüzden yıllarca borç batağı içinde sürünüyoruz.
   olmaz da, diyelim ki şampiyon olduk. seneye aynı hızla tornistan yine bu lige. üstelik, borçlar biraz daha katlanmış haliyle.
   şu an Bursaspor da yaşananlar, iğreti ve temelsiz bir barakanın üstüne gökdelen inşa etme girişimi ve çabasından başka birşey değil.
   bunun bu şekilde olmayacağını en iyi bizim müteahhit başkanımız bilir. biliyordur. bilmelidir.

 4. Alasgarov ile alakalı net bir sıkıntı olduğu çok açık, ondan sonra gelen oyuncuların lisansı çıktı ama onun çıkmadı. Bu fotoğrafta da kendisini göremedim, inşallah diplomaside sıkıntı yaşamıyordur yönetimimiz.

  7
  1
 5. alın emre belezoğlunu takım uçsun . bende emreyi sevmem ama şu an hırsı ve hucum futbolu oynatmasından dolayı çok faydalı olur bize

  3
  1
 6. Yönetimin futbolcularla kaynaşma ve dayanışma içinde olması çok güzel bir hareket. Yönetimin ve futbolcular fazla sosyal medyaya takılmadan işlerini yapsınlar zaten üst lige cikariz evelAllah ama sosyal medyaya takılırsa kafaları malesef kaybederiz

 7. Yönetim kendi açısından elinden geleni aylardır yapıyor ellerine emeklerine sağlık. Diğer taraftan taraftar ise takımı kaosa sürüklemeye devam ediyor. Selim Kurtulan çıkmış “ekip lideri kim emin kardeşimiz parası olan biri o kadar elinde kumbarayla çarşı da dolaştı ben utandım” gibi saçma sapan izahı mümkün olmayan sözlerle Bursaspor a zarar vermeye Teksas’ta üç maymunu oynamaya devam ediyor. Gerçekten vefadan bir haber erimeye devam ediyoruz.
  Teksas kendini yenilemeli ya da komple kendini feshedip köşesine çekilmeli.

 8. EĞER Bİ KULÜPTE FUTBOLCULAR T.D İSTEMİYORLARSA DİREK BU YOLU SEÇERLER
  MUSTAFA ER IYİ BİRİ , FAKAT OYUN BİLGİSİ ZAYIF , TEKNİK VE TAKTİK KONUSUNDA GELİŞMESİ LAZIM.
  BEN BURSASPOR DİYORUM HER ZAMAN
  HER KESİN GELİP GEÇİCİ OLDUĞUNU FARZEDEREK
  SAYGILARIMLA BÜYÜK BURSASPOR CAMİASI

 9. Sevgili Bursasporlu .taraftar a4asinda farklı görüşler çok fazla iken kim kime akil veriyor artik bunlar fikir verme değil akil verme peki herkese akil veren taraftar nerde 3 milyonluk şehir de 20 bin kapasite var iken 5 bin de kaldık hep futbolcuyu yönetimi değil de kendimize bakalim

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu