Futbolcularımızdan Basketbol takımımıza destek!

BursasporFutbol A Takım oyuncuları Basketbol Takımımıza Cumartesi günü oynayacakları Karesi Spor maçı öncesi destek verdi.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

    1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

      Geçen gün yazdım yine yazıyorum. Bursaspor’un son 3 senesini Osmanlı devletinin son dönemlerine benzetiyorum. Hasta adama yani. Borçla kapatılmaya çalışılan borçlar, çalıp çırpıp devleti içeriden yiyip bitirenler, o dönem Osmanlı devleti ne haldeyse bugün Bursaspor’da o halde. Biraz önce bir başka haberde yazdım şimdi yine yazıyorum. Mevcut kadroyla ikinci yarıda ilk 4 maçtan puan çıkartabileceğimizi düşünmüyorum. Bizim dışımızda ne kadar takım varsa güçleniyor, biz ise geriye gidiyoruz. Son 2 sezonun 2.yarılarından anlayabilirsiniz bunu. (2016-17 sezonu ilk yarı 27 puan, ikinci yarı 11 puan | 2017-18 ilk yarı 25 puan, ikinci yarı 14 puan). Önümüzdeki fikstüre ve takımların form düzeylerine bakacak olursak ikinci yarıdan puan beklentim 12 ile 16 puan arası. Şaka yapmıyorum, beklenti gerçekten bu kadar, niye peki? Üstümüzdeki, özellikle kafaya oynayan takımların hemen hepsiyle maçımız dışarıda. Beşiktaş, Başakşehir, Kasımpaşa, Antalya, Malatya. Bunun yanı sıra Kayseri çıkışta ve Alanya da içeride agresif oynayan takımlardan biri, geriye Ankaragücü ve Erzurumspor deplasmanları kalıyor. Bu 9 maç içerisinde en son saydığım iki takım haricindeki takımlardan puan alabileceğimizi sanmıyorum. Bu iki maçtan da en fazla 4 puan çıkartabiliriz diye düşünüyorum. İçerideki maçlara bakarsak Beşiktaş haricindeki diğer 3 şampiyon takımla içeride oynuyoruz, hangi oyun formalitesiyle ve nasıl yeneceğiz bu takımları? Öne geçip yatarak mı? Yoksa ilk yarıda olduğu gibi şansımız tutacak ve yine 1 puana razı mı olacağız? Bu 3 takımın dışında Konyaspor, Rizespor, Sivasspor, Akhisarspor ve Göztepe ile içeride oynayacağız. Bu 6 maçtan ise puan beklentim 8 ile 12 puan arası. Toparlarsak sezonu 33-37 bandında bitireceğiz gibi görünüyor. Uzun yılların sezon sonu puanlarını göz önünde bulundurursak bu 14-16 sıra aralığına denk geliyor. Yani takıma gerekli takviyeler yapılmadığı takdirde son 3 takımdan biri olma ihtimalimiz çok da uzak sayılmaz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu