Futbolculardan Renault’a ziyaret

Bursasporlu futbolcular, Renault fabrikasında hizmet veren Bursastore Tırı'mızı ziyaret etti.

Bu sezon başı takımımıza katılan Stephane Badji, Umut Meraş ve Santiago Vergini Renault fabrikasında hizmet veren Bursastore Tırını ziyaret etti.

Fabrika içerisinde bulunan Bursastore tırında taraftarlarla da bir araya gelen oyuncularımız bol bol imza dağıttılar ve taraftarlarımızla birlikte fotoğraf çektirdiler.

Fabrika çalışanları tarafından yoğun ilgiyle karşılanan futbolcularımıza etkinlik sonunda çiçek takdim edildi ve Çaykur Rizespor maçında başarı dileklerinde bulunuldu.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. sizi bir tarafına takmayan adamlar için saatlerce yol gidiyorsunuz, para harcıyorsunuz, üzülüp ağlıyorsunuz, başka takım taraftarları ile kavga ediyorsunuz.

  futbolcular saatte 2 bin lira kazanırken, taraftarla ayda 2 bin lira belki kazanıyor. ama kendini öyle ifade ediyor.

  insanların hayatı o kadar boş ki, bir takıma yani otoriteye bağlanarak bir gruba girme ve hayatını anlamlandırma yoluna gidiyor.

  16
  16
  1. @Nõrotransmitter yorumuna yanıt olarak

   haklı olduğun noktalarda var haksız olduğun noktalarda. Ben bu konuda daha ılımlı düşünüyorum,baktığın açıdan haklı olduğun noktalar olabilir

   Unutma ama hepimiz insanız,hayatlarımız sadece para başarı vsden ibaret değil,belki haklısın futbol bir bağımlılık ve kendimizi ait hissettiğimiz için peşinden gidiyoruz vs ama bu durum bile duygusuz olmaktan emin ol iyidir

   yapıcı yorumlar hem sana hem çevrene fayda sağlar,aksini yaparsan sadece kendi vücuduna ve zihnine zarar verirsin.

   2
   1
   1. @ages yorumuna yanıt olarak

    Sporda fanatizm ve holiganlık boyutu daha çok psikopatik ve anti sosyal kişilik bozukluğu yaşayan bireylerde görülüyor. Bu kişiler sosyal hayatlarında da saldırgan, geçimsiz, toplum kurallarına direnen, her türlü öneri ve eleştiriye kapalı, sorumsuz, empatiden yoksun ve saygısız kişiliklerdir. , özellikle maçlarda olay çıkaran kişilerin gizli ya da açık kişilik bozukluğu yaşayan bireyler olduğunu, alkol kullanımının da bu olumsuz davranışları tetiklediğini ,
    Bazı taraftarların tuttuğu takımı kendi benliğiyle bütünleştirerek, takımın yenilgisini kendi zayıflığı gibi görulmekte bu kişilerin takımın her maçında bulunup, oyuncuların özel hayatlarına dek her şeyi ezberleyerek kendini takımdan bir parça gibi görmekte. Bu aidiyetlik duygusu sonucu taraftarın galibiyet ve mağlubiyet durumlarında psikolojik durumunun ciddi anlamda etkilemekte kişinin derin bir anksiyete ve kaygı bozukluğu yaşayabilir Mağlup olan takım taraftarlarının sahadaki koltukları kırması, sahaya yabancı madde atması ve karşı takım taraftarlarına saldırmasının nedeni yaşanan psikolojik sorunlardır.
    Ornek.otobus basip futbolcu dovmek
    ‘’Bağırıp Rahatlıyorum’’ düşüncesi bahane!
    Sahalarda bağırıp çağıran ve küfreden taraftarlar, maçlara giderek deşarj olduklarını ve bu psikolojik boşalımın sosyal hayatlarındaki stresi azalttığını iddia ediyor ancak bilişsel psikologlara göre; herhangi bir zaman ve mekanda taşkınlık gösteren bireylerin sosyal hayatında saldırgan tavırları azalmıyor. Aksine bu kişiler, agresif davranışları kalıplaştırarak bir yaşam biçimi haline getirebiliyor. Bu nedenle Dr. Yavuz, ‘’Maça gider, bağırıp rahatlarım’’ gibi bir bahanenin geçerli olmadığını vurguladı.

    1
    1
  1. @objektif mercek yorumuna yanıt olarak

   1-Renault bişey yapmadı diye çalışanların suçu ne
   2-Renault’un kapanan futbol takımı ile yeşil Bursa kuruldu
   3-Renault basketbolda ki hakkından feragat ederek Bursaspor basket takımına yer açtı
   İstersen bidaha düşün @objektif mercek

   2
   1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı