Futbol Okulumuzun Yaz Dönemi Açılışı Yapıldı

Bursa Merinos Stadı’nda 460 öğrenci ile gerçekleşen 1. yaz dönemi açılışına Futbol Okulu ve Katlı Otopark’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sezer Sezgin’de katıldı.

Yeni kayıt olan minik öğrencilerim tümü açılışa aileleriyle katıldı. Merinos Stadı’na gelen veliler çocuklarının antrenmanlarını tribünden izlediler.

 

Sezer Sezgin: “Önceliğimiz sağlıklı bireyler yetiştirmek”

Futbol Okulu’ndan sorumlu yönetim kurulu üyemiz Sezer Sezgin açılış töreninde şunları söyledi; “Futbol okulumuzun yaz sezonunun 1.dönem çalışmaları bugün başladı. 2. dönem çalışmaları ise bayramdan hemen sonra 6 Ağustos tarihinde başlayacak. 1. dönem çalışmalarımız 460 öğrenci ile başladı fakat kayıtlarımız devam ediyor bu sayının 500’ün üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Öğrenci sayımız her yıl artarak devam ediyor. Bizim burada öncelikli amacımız küçük yaş grubundaki öğrencilerimizin sağlıklı bireyler ve iyi bir Bursaspor’lu olmalarını sağlamak. Burada hocalarımız futbol eğitimi haricinde öğrencilere temel eğitimde veriyorlar. Burada çalışan teknik ekibimizin hepsi profesyonel antrenörlerden oluşuyor.”  

 

Hakan Cenkçiler: “Önce eğitim sonra futbol”

Futbol Okulu Koordinatörümüz Hakan Cenkçiler yaz dönemi açılışında önceliğin futbol değil eğitim olduğunu vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle buraya yeni kayıt olan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Onlarda büyük Bursaspor camiasına katıldılar. Bursa’da bu yaş grubunda çocuklarımız çok fazla ama buraya gelme şansları çok az çünkü kontenjanlarımız kısıtlı. Bugün çalışmalarımızın ilk günü tribünde ailelerimiz var tüm stadımız cıvıl cıvıl. Bizim buradaki ilk hedefimiz çocuklarımızı iyi insan, sağlıklı birey yapmak, futbol daha sonra geliyor. Biz burada hedefimize ulaşıyoruz. Sayımız şuan 460 ama bugün gelen kayıtlarımızla birlikte 500’ün üzerine çıktığımızı düşünüyorum. Bir dönem daha yaz dönemi çalışmamız var onun ardından uzun süren bir kış dönemi çalışmamız oluyor. Buradan yetişen çocuklarımızla ilgili çok fazla projemiz var. Kısa süre sonra İngilizce kursumuz başlıyor. Buraya çocuklarını getiren velilerin sadece burada futbol eğitimi verildiğini düşünmemeleri lazım. Burada görev alan antrenörlerimize çok fazla iş düşüyor. Çocukların eğitimi ile birebir ilgileniyorlar. Bizlerden ilgisini hiç esirgemeyen Yönetim Kurulumuza, bizlere sponsor olan firmalara ve buraya çocuklarını getiren velilerimize çok teşekkür ediyorum.” 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu