Futbol Okulumuzun Kış Dönemi Başladı

Merinos Stadyumu'nda yapılan kış döneminin ilk antrenmanına 430 öğrenci katıldı. Ailelerin katılımı ile renkli görüntüler oluşurken minik öğrencilerin heyecanı gözlerden kaçmadı.

Hakan Cenkçiler'in koordinatörlüğünde 10 eğitmen minik öğrencilerimize futbolun temel bilgilerini öğretiyorlar. 8 ay sürecek olan kış döneminde haftasonları gruplar halinde çalışmalar yapılacak.

Açılışta konuşan Futbol Okullarımızdan ve Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Turan; Bursaspor Futbol Kış Okulu başladı. Bursasporumuza hayırlı olsun. Bu dönem 500 öğrenci hedefleniyor. Bu okulun önemi Bursaspor için çok büyük. Şu anda Rahmiye Malcıoğlu okulundan Dünya Şampiyonasına gidecek 13 öğrenci futbol okulumuzda yetişmiş oyuncular. Bursaspor için en önemli yer futbol okulları çünkü burada oyuncular bulursak biz Bursaspor altyapısına dışarıdan oyuncu transfer etmek zorunda kalmayacağız. Bununda ilk ayağı futbol okullarından geçiyor” dedi.

Kulübümüzün Tesisler ve Taraftar Derneklerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Enver Kumova ise; Bugün kış futbol okulumuzun açılışı için hep beraber buradaydık. Gördüğünüz üzere yeşil beyazlı minikler burada futbola başlıyorlar. Bizlerde buradaki yeşil beyazlı minik öğrencilerimizin sayısının artmasını görmek, gelecekteki Bursasporluların buradan yetişmesini görmek gururlandırıyor. Ülkemizde bir çok ilimizde ve ilçelerimizde Futbol Okullarımız kurulmaya başlandı. Bu sayıyı daha arttırarak devam edeceğiz” dedi.

Futbol Okullarımız Genel Koordinatörü Hakan Cenkçiler şöyle konuştu; “Biliyorsunuz 2014-2015 sezonu geçtiğimiz hafta başladı. Yeni dönem, yeni kayıt, yeni öğrenciler, bunlar bizler için hep olumlu şeyler. Bizim hedefimiz her zaman söylediğimiz gibi, iyi insan, sağlıklı birey , iyi birer Bursasporlu yapmak ve Bursaspor kültürünü oluşturmak.  Bu çocuklarımızda da bu kültür oluşmaya başladı. Bursaspor başkanlarını biliyor, Çok hocalarını tanıyor, Bursaspor tarihini biliyorlar. Yeni dönemde şu anda 430 öğrenci kaydı var, biz bunun 500’e tamamlanacağını düşünüyoruz.  Bilindiği üzere Futbol Okullarımızı Türkiye geneline yaymaya çalışıyoruz ancak bunda çok aceleci davranmak istemiyoruz. Bursaspor’u en iyi şekilde temsil edecek insanlara bu görevi teslim etmek istiyoruz. Türkiye genelinde Futbol Okullarımızı açtıktan sonra doğru insanlara görev vermek istiyoruz. Belki ağırdan alıyor gibi gözükebiliriz ama çok çalışıyoruz. Kulübümüzün iyi yerlere gelmesini istiyoruz. Bildiğin üzere bu yıl Dünya Şampiyonasına gidecek oyuncularımız var, onlar buradan çıkan çocuklarımız, inşallah bu şekilde devam eder ve önce Bursa’yı ardından Ülkemizi temsil etmeye devam ederiz. Kulüp Başkanımız sayın Recep Bölükbaşı kendisinin de bu şampiyonaya gelmek istediğini bizlere iletmesi bizleri çok ama çok mutlu etti.  12 yaş grubunun başında bir kulüp başkanının gitmesi dünya’da ses getirecektir. Biz Başkanımız Recep Bölükbaşı’na ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz, bizlerle yakından ilgileniyorlar.  Ayrıca Dünya Kupası’nda ki gruplarda belli oldu. Rusya, Brezilya ve Fas var grubumuzda Dünya Kupası’nda statü aynı 2 takım çıkıyor finale, ben daha öncede söyledim oradan kupa ile döneceğimize inanıyoruz” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu