Futbol adına fazla bir şey yapmadık

Ertuğrul Sağlam; " Futbol adına fazla bir şey yapmadık"

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam maçın ardından yaptığı açıklamada kupa maçının ardından kadroda revizyon yaptıklarını ve 7 farklı oyuncu ile saha çıktıklarını, bununda takımda uyum sorunu yaşattığını söyledi.

Sağlam şu açıklamaları yaptı; " Geçtiğimiz hafta içinde Türkiye Kupası'nda finale yükselerek Avrupa kupalarına gitmeyi garantilemiştik. Üst üst 3 kez Avrupa kupasına katılmak bir Anadolu takımı için çok önemli bir başarı. Hedefimiz Türkiye Kupası'nı kazanabilmek. Diğer tarafta da Spor Toto Süper Finali'nde yapabileceğimizin en iyisini yapmak istiyoruz. Bugün 7 farklı oyuncu ile sahaya çıktık. Bu durumun takımda uyum sorunu yaşatacağını tahmin ediyorduk. Mücadele açısından daha iyisini yapabilirdik. Futbol adına fazla bir şey yapamadık. Haklı bir mağlubiyet aldık. Bugün hakemin kötü yönetimini öne çıkartmak bize birey kazandırmaz. Bizim açımızdan iyi bir gün olmadı. Bundan sonraki maçlarımızda sezon boyunca forma şansı bulamayan oyuncularımıza şans vereceğiz" dedi.   

 

Ersun Yanal; " Galibiyeti hak ettik"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal maçın  ardından yaptığı açıklamada futbolcuların istekli ve arzulu futbollarıyla galibiyeti hak eden taraf olduklarını söyledi.

Yanal sözlerini şöyle sürdürdü;" Bursaspor ile 10 gün içinde üç farklı ilde karşılaşıyoruz. Bu maçların ilk bacağını İzmir'de oynadık ve 3-0 kaybettik.  Camiamız o maçı çok istiyordu. Ancak rakibimiz bize göre daha istekliydi ve hak ettikleri bir galibiyet alarak maçı kazandılar. Bugünde biz galibiyeti hak eden taraftık. Futbolcularımız hafta içinde gelen mağlubiyetten dolayı çok üzgündüler. Bugün kazanıp grupta lider olmak istiyorduk. Karşılaşmanın özellikle ilk yarısında oyunu Bursaspor yarı alanına yıkmayı başardık. Duran toplardan tehlikeli pozisyonlar ürettik. İkinci yarıda açıkçası Bursaspor'un ataklarını durdurmak için sahaya çıktık. Bunu da başardık. Ligin sonu geldi. Normal sezonda 34 maç oynadık. Kupada ve Süper Finalde aynı kadro ile oynamak oyuncularımızı zorluyor. Hedefimiz kalan maçlarımızı kazanıp grubu lider tamamlamak. Bugünkü oyunlarından dolayı futbolcularımı kutluyorum" dedi.

Daha fazla göster
Close