Frutti Extra Bursaspor’u gözden çıkartmışlar!

Yeni Dönem Gazetesi Spor Yazarı Engin Aksöz’ün köşe yazısından alıntıdır.

Şimdi yazacaklarım Basketbol Federasyonu‘ndaki MHK‘yi çok iyi tanıyan bir dostun aktardıkları…

Kurulun başındaki isim Recep Ankaralı çok kızıyormuş Bursaspor maçlarında yaşananlara!…

Emrindeki tayfasına da emir vermiş, ‘Hiç acımayacaksınız. Ne gerekiyorsa yapın‘ diye…

Hatta ve hatta Bursaspor’u gözden bile çıkardıkları iddia ediliyor ki; rezaletleri yaşadıkça inanmaya başladım…

Bu ne demektir derseniz?

Bursa’daki maçlar bundan sonra daha zor geçmeye adaydır ‘bir’.

Yasal sınırlardaki en küçük tepkide bile; anons kozuyla tribünlerin sindirilmek istenmesine tanık olabiliriz ‘iki’.

Para cezaları katlanarak artarken; tribün boşaltmaları bile söz konusu olabilir bu da ‘üç’

O zaman yapılacak tek şey var…

Miadını doldurmuş, güvenilirliğini yitirmiş bir kurulun daha fazla gazabına uğramamak için iç saha maçlarında sakin kalmayı mutlaka becermek zorundayız…

Küfretmeden, sataşmadan maç izlemeyi öğrenelim artık…

Yoksa Bursaspor’un basketbolunu ‘çıra gibi yakacaklar’; benden söylemesi…

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Futbol taraftarı basket maçına gidiyor sanıyor ki stadda ettiğim küfürü burda da edersem sorun olmaz. Basketbol öyle holiganlik kaldıran bir spor değil. Bizim taraftarın ne olursa olsun bilinçlenmesi şart.

  113
  3
  1. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Tribün liderleri ve diğer taraftarlar da maça gelmeli bence. Az taraftar olunca hakemi de baskı altına alamıyoruz oyunuda. Gözümüzün önünde basketbolcu tribüne hareket çekiyor ıslıklıyoruz 1. anons yapılıyor. İlk maçlarda salon doluyken böyle bir yönetim yapamamıştı hakemler ancak salon boşalmaya başlayınca hakemler de doğramaya başladı bizi. Küfür ve yabancı madde hariç istediğimiz kadar ıslıklayabiliriz. İsterse 5.anonsu yapsın, isterse bıraksın maçı gitsin. Islık en doğal hakkımız ve buna anons yaptırılamaz

   10
  2. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   maalesef tribünlerde ki seviye ve kalite çok düştü. bunu söylerken her maça gideni kast etmiyorum tabi.
   kendi adıma konuşmam gerekirse sırf bu yüzden 3-4 sezondur maçlara gitmiyorum.
   ancak sadece, yönetimin gayreti, ve takımın süper lig arzusunu gördüğüm için bu akşam Eskişehir maçına gideceğim.
   bana göre yönetim ve takım sınıfı geçti. tribünlerin karnesini bu akşam göreceğiz.
   basket konusuna dönecek olursak, şiddet varsa cezasını görsün abi. bu biz bile olsak.
   ama bu taraftar şunu bilsin, bu kafada devam ederlerse bu kulübe kimse sponsor olmaz. olanlar da sponsorluğunu çeker.
   timsah arenayı değerinde pazarlayamamızın birinci nedeni de, tribünlerin sebebiyet verdiği işte bu şiddet, küfür ve ceza halidir…

 2. Taraftar çok bilinçsiz, ıslık yerine küfür ediyor ve basketbol maçlarına ilgi çok az. Takımı daha iyi desteklemeliyiz bence. Ormanspor maçında hepsini tek tek tribüne çağırıp moral verelim, yoksa olmayacak böyle. Artık dolduralım şu tribünleri.

  21
  1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Islık konusunda çok haklısın. Malesef taraftarımız salon sporlarına alışkın değil. Normalde basketbolda herhangi bir taşkınlık veya küfür olmadan sadece ıslıkla rakibi ve hakemi bozmak gayet mümkün. Ama şu da bir gerçek ki Bursa da oynanan maçlarda en ufak ıslıkta anons yaptıran hakemlerin başka şehirlerde küfür bile umrunda olmuyor. Dün oynanan maçta hakemin masaya gelişlerinde Karşıyaka taraftarının hakaretleri tivibu’nun yayınına gayet net yansıdı ama hakem nasıl olduysa kulağının dibinde kendisine edilen hakaretleri duymadı bile. O yüzden dikkatli olup bu art niyetli insan müsfettelerinin eline koz vermemek lazım.

 3. İşkembeden yorum yapmayın. Kombinem var bir çok maça gittim/gidiyorum. Toplu halde edilen bir küfür duymadım diyebilirim. Yabancı madde atmak gibi bir yanlışa da düşülmüyor.

  Hele hele Darüşşafaka maçında olmadıysa hiç olmaz. Buradaki mesele şu. Bunlar AGRESİF tribün istemiyorlar. Tribün desteğiyle maç kazanmamızı kabullenemiyorlar. Her şey oyuncuların yapabildikleriyle olsun istiyorlar. Anadüşünce şu Bursaspor’u kabullenemeyen, sindiremeyen bir kesim var. Bir şekilde buralarda kalıcı olup bunların moralini iyice bozmalıyız. İnanıyorum 3-4 sene içinde bu takım bize çok çok farklı hayaller kurduracak. Desteğe devam…

  16
  1
  1. @Merdivenüstü yorumuna yanıt olarak

   Bu yüzden şu salonu fulleyip ders vermek lazım bunlara. Kötü gidişata dur demek için Ormanspor maçında tüm oyuncuları çağırıp moral verirsek bir seri yakalayabiliriz. İlk maçlar harici salon çok kötü durumda, bizim desteğimizle çok iyi yerlere gelir bu takım #SalonaGelSalona

 4. Bu yazıya katılmamak mümkün değil Türk Basketbolu Avrupa’da en iyi ligler arasında ver parayı 25 keşi spor salonuna sok versinler küfürü Bursaspor başkanı olmak İçin şak şak yapsınlar yeri değil verirler gizli karar yollarlar böyle yok olma yoluna Tofaş 30 senedir varlığını gayet iyi şekilde gösteriyor Şak Şakcılara hem futbol hem basketbolda yolu gösterme vakti geldi geçti onlar olmayınca parasızda futbol oluyormuş demek onların 1 verip 1000 devir kapandı hadi yolunuza ihtiyacımız yok!

  1. @SERHAT yorumuna yanıt olarak

   Her zaman derim geçen sene takımı taraftarlar düşürdü bu sene sıra baskete geldi Bursaspor un el freni taraftar olmuştur sempati sahibi kulübü antipatik hâle getirdiniz bırakın Bursaspor un yakasını

 5. Peki…O Dosta sormak Lazım…MHK nın içindeki Bursa lı Muhteremler ne yapıyorlarmış ? Hakem Gözlemcileri v.s. ler Bu hakemlere Nasıl Değerlendiriyorlarmış ?Yoksa Yıllardır Yaptıkları gibi” Bana Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın” mı Diyorlarmış ???? Bu Uzarrrr giderrr.

  3
  1
 6. Bursa’da tribün kültürü bitmiştir. Eskiden Bursaspor basketbol yokken Bursaspor taraftarı Tofaş tribünüydü, Selim’ler, Çiko’lar, şeytan’lar… daha niceleri. Ne takımlar geldi ne kupalar kaldırıldı, mağlup olsak bile rakiple sadece makara yapardık. Deplasman desen olay sadece saha dışında olurdu. Maalesef Bursa şehrinin tribünü her branşta can çekişiyor.

  2
  2
 7. Sen sezonun başında Tofaş’ı,feneri, Beşiktaş’ı,ve diğer favori takımları yenersen futboldaki başarının zamanla geleceğininden korkmuş olacaklarki TV yorumcuları bile Bursaspor kapalı kutu söylemleri yaparken bir anda üst sıralarda görünce şaşırdılar futboldaki durum gibi yorumlar kısa ve saçma sapan 2.3 dk yorum yapıp geçiştirmeye çalışmaları gördük,yani anlaşılan o ki burda da kapalı kapılar arkasında dönen oyunlar,kulisler var ki uğraşmak zorunda kalıyoruz.Levent Kızıl’ın bile sabrı taşıyorsa siz düşünün artık saygılar ????? BURSASPOR ‘u ?? çekemiyorlar??? ?????

 8. Yorumlara bak hemen kendi taraftarına atmış suçu. Arkadaslar basket maçına gelmediğiniz çok belli oluyor. Her maça gittim bu sene bireysel küfürler oluyor ama toplu küfür hic olmadı bireysel küfürü atarsın salondan iş biter bu cezayı takıma kesmezsin. Sırf kendi taraftarını suçlamak icin hakemlerin verdiği rezil ve taraflı kararları görmezden geliyosunuz.

 9. Ülkemde HAK-HUKUK-ADALET nerede varki baskette olsun.Bakın en güvenilir kurumlarımızın millet nazarında GÜVEN notu gittikçe azalan çizgidedir.NEDEN.
  Adamına ve yandaşına göre HAKLI İLE HAKSIZI AYIORIRSANIZ,ÇIKAR VE PARA-MAKAM-MEVKİLERE GÖRE KARAR VERİRDE KURALLARA UYULMAZSA SONUÇ HÜSRAN VE HUZURSUZLUK OLUR.
  Taraftarın maçlarda küfür etmesine gelince şunu söylemeye devam edeceğim.

  KÜFÜR ÇİRKİNDİR VE YAPANIN ACZİYETİNİ GÖSTERİR.Burada sorun yok.Ancaaak maçlarda hakemlerin verdikleri kararlarda hep bir tarafın aleyhine karar oluyorsa,kurullar adamına göre kaideleri uyguluyor veya uygulamıyorsa biz bunu tartışmaya devam ederiz.
  PASSOLİG ile hani cezalar sadece yanlış yapan ve suçlulara uygulanacaktı.Hem milyonları alacaksınız hemde SUÇU TÜM TARAFTARA,KULÜBE YÜKLEYİP İŞLİN KOLAYINA KAÇACAKSINIZ.

  VALLAHİ BİLLAHİ BU HAKSIZLIĞIN DİKALASIDIR.ÜLKEMİ VE İNSANIMI SEVİYORUM DİYEN HER FERT BU YANLIŞLARA KARŞI OLMAK MECBURİYETİNDEDİR.

  Öyle suçu başkalarına yıokmakla sorun çözülmez.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu