Frutti Extra Bursaspor’a bir ceza daha!

ING Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Frutti Extra Bursaspor'un başı cezalarla dertte.

Geçtiğimiz hafta para cezası alan takımımız Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu‘ndan bu hafta da bir ceza aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu‘nun Frutti Extra Bursaspor‘a verdiği para cezası şöyle:

Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş.’nin, 03.11.2019 tarihinde Balıkesir’de oynanan Teksüt Bandırma BK – Frutti Extra Bursaspor ING Basketbol Süper Ligi müsabakasında gerçekleşen seyirci olayları nedeniyle;

a.Eylemin 2019–2020 sezonu içerisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/1. ve 38/2. maddeleri gereğince 15.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

b.Eylemin Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 73.1. maddesinde belirtildiği şekilde “müsabakanın sıhhatini etkilemesi ya da müsabakanın olağan seyrinde sürmesi imkânını ortadan kaldırması” sureti ile bir anons yapılmasına neden olduğu anlaşılmakla, ihlalin ağırlığı dikkate alınarak verilen cezaya ek olarak Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/5. maddesi gereğince 3.750,00-TL eklenmek sureti ile toplam 18.750,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oy birliği ile verilmiştir.

Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş.’nin, 03.11.2019 tarihinde Bursa’da oynanan Bursaspor – Gaziantep Basketbol BGL müsabakası ile ilgili olarak; Basketbol Gençler Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 29. maddesine aykırı biçimde salonda hazır ambulans bulundurmaması nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. ve 17. maddeleri gereğince 500,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   ATASINA VEFASI OLMAYAN ATATÜRK DÜŞMANI AMİGONUN PEŞİNE TAKILIP SALONA VE STADA GELMEYİN KARDEŞİM. KENDİNİZE ÇORBA İÇİN Bİ YOL TUTTURMUŞUNUZ GİDİYOSUNUZ. FAYDANIZDAN ÇOK ZARARINIZ VAR. ÜNİTİMSAH KUR ARTIK KENDİ GURUBUNU DAHA ETKİN OL SENDE. DAHA BİLİNÇLİ NEZİH TARAFTAR GURUBUNU YARAT

   5
   1
 1. Bursa kafası.yakindir basketbol takımının yerlebir olacagi.ne sponsor kalır. Nede sporcu nede basket takımının peşinde koşan akli başında taraftar.kardeşim bu kafa ışte insanları kulüpten uzaklaştıran.tirbunlerden kaçıran.üç beş eskiyaya teslim olmuş koca kulup.nedesek boş.it kopuk kendini tribune ciktimi bir bok zannedip her tarafa zarar veriyor.ayıptır günahtır koca kulübe.

  12
 2. Hem futbol hem basketbolda yönetimin; “tüm maçları kendi seyircimiz olmadan oynamak istiyoruz çünkü müsabaka esnasında sığırlara çobanlık edecek bir sistem geliştiremedik daha” şeklinde federasyonlardan bir talebi olabilir mi acaba?

  10
  1
  1. @Safak yorumuna yanıt olarak

   Bu kafa olduğu sürece başarı hayal !? Burada olumsuz yorum yapanlarla sahaya yabancı madde atan, küfür eden, kendi oyuncusunu ıslıklayan, yuhlayan, otobüs basan, hocaya giydiren kafa aynı kafa !? Allah selamet versin !

   22
   1
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Ertuğrul sağlam bu taraftara ömrü boyunca göremeyeceği şampiyonluğu yaşattı şampiyonlar ligi uefa’ ya oynattı skor taraftarı ağlata ağlata yolladı nankörsünüz nankör !? Şimdi de 3 puanı silinmese 2. sırada olacak olan an itibarıyla liderle arasında 4 puan fark olan sezon başladıktan sonra kurulmuş birbiriyle ne kamp ne antrenman yapmış futbolculardan oluşan bir kadroyla takım oluşturmaya çalışan hocayı sepetlemeye çalışıyorsunuz ! Faydasızlar !?

    22
    4
 3. Deplasmana otobüs ve bilet isteyelim o da yetmez küfür edelim kavga yapalım sonra basket şube cezayı ödesin ha o da yetmez 4 numara eksik 5 numara eksik transferde yapsın .Yazık bunca emeklere adamlar ucu ucuna yetebiliyorlar kendilerine birde bizim cezalarımızı ödeyecekler haa .Biz maçlara gitmeyelim takım ceza yemesin o paralarla belki transfer yaparlar . ..

 4. Bursaspor düşmanı şerefsizler allah aşkına emniyet müdürü bu alçakları tesbit edip ömür boyu men verilsin allah böyle seyircini belasını versin üç kuruşun hesabının yapıldığı dönemde bu veledizinaların yaptığına bakın

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu