Frutti Extra Bursaspor söke söke…

7DAYS EuroCup normal sezonunun A grubu 14. hafta karşılaşmasında Frutti Extra Bursaspor, Nilüfer Tofaş Spor Salonu‘nda JL Bourg ile karşı karşıya geldi.

Ülkemizde 10 şehri derinden etkileyen deprem nedeniyle Frutti Extra Bursaspor, deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için siyah formayla mücadele etti.

Karşılaşmaya başlayan taraf konuk ekip JL Bourg olurken mücadelenin ilk sayısını da James Palmer‘ın 2 sayılık basketi ile geldi. Frutti Extra Bursaspor‘un ilk sayısını ise Zach Auguste kaydetti. Karşılaşmaya hızlı başlayan Bursaspor‘da Onuralp Bitim, Derek Needham, Zach Auguste ve Dave Dudzinskin‘in sayılarıyla 2:43’yi 11-05 önde kapattı. Yeşil-beyazlılar 5. dakikayı Onuralp Bitim‘in 3 sayılık basketiyle 14-12 önde geçti. Karşılaşmanın ilk çeyreğini Yiğitcan Saybir‘in son saniye basketi ile Frutti Extra Bursaspor 24-23 önde kapattı.

Frutti Extra Bursaspor 2. çeyreğe Yiğitcan Saybir‘in basketleri ile başlarken skor 26-23 oldu. Çeyrekte Ömer Utku Al ile Aubrey Dawkins‘in 3 sayılık basketleri Bursaspor‘u Bourg karşısında 13. dakikayı da önde kapatmasına neden oldu. Çeyreği iyi geçiren Derek Needham ve Yiğitcan Saybir‘in etkili oyunu ile Frutti Extra Bursaspor devreye 51-44 önde girdi.

Frutti Extra Bursaspor 3. çeyreği 72-62 önde kapattı.

Son periyotta farkı bir ara 13 sayıya çıkartan yeşil-beyazlılar Derek Needham, Zach Auguste ve Onuralp Bitim‘in etkili performansı ile karşılaşmayı 92-82 kazanarak 14. maçında 7. galibiyetini aldı.


SALON: Nilüfer Tofaş Spor Salon

HAKEMLER: Ilija Belosevic, Rain Peerandi, Sebastien Clivaz

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR:  Tarık Sezgün, Yiğitcan Saybir, Mithatcan Özalp, Derek Needham, Enes Berkay Taşkıran, Ömer Utku Al, Onuralp Bitim, Zach Auguste, Dave Dudzinski, Aubrey Dawkins, Nihat Atalan, Anthony Clemmons

JL BOURG: Hugo Benitez, Maxime Courby, Frantz Massenat, Jordan Floyd, James Palmer, Pierre Pelos, Alexandre Chassang, Kevin Kokila, Amida Bramiah, Axel Jjulien

1.ÇEYREK: Frutti Extra Bursaspor 24-23

2.ÇEYREK: Frutti Extra Bursaspor 51-44

3.ÇEYREK: Frutti Extra Bursaspor 72-62

5 FAUL: 31:40 Yiğitcan Saybir

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. “Çeyrekte Ömer Utku Al ile Aubrey Dawkins‘in 3 sayılık basketleri Bursaspor‘u Bourg karşısında 13. dakikayı da önde kapatmasına neden oldu.“ Allah aşkına kim yazıyor bu metni ??

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu