Frutti Extra Bursaspor oy çokluğuyla

Bursaspor’un olağanüstü genel kurulunda Basketbol AŞ’nin hisselerinin 50 bin TL karşılığında yeni kurulacak olan Frutti Extra Bursa Basket’e oy çokluğu ile devretme kararı alındı.

Kulübün genel kurul gündeminde olmaması nedeniyle konuyla ilgili olarak bir konuşma yapan eski başkanlardan Levent Kızıl, “Bursaspor Basketbol AŞ, Durmaz ailesiyle birlikte Süper Lig’e çıktı. Erbak ve Kızıl ailelerinin desteğiyle EURO Cup’a katılma hakkını elde ettik. Sizlerden tek istediğim kulübün mali durumu ve icra gelmemesi için Bursa Basket’e devredilmesini istiyorum. Kulübün, Avrupa’da mücadele edeceği için bu yılki bütçesi 11, 5 milyon TL olacak. 4 milyon TL gelir var. Biz ve Sezer Sezgin 7,5 milyon TL’lik bölümü karşılayacağız” dedi.

Sonrasında Basketbol şubesinin devri konusunda verilen önerge, 6 itiraz ile gündeme alındı. Yapılan oylama sonrasında 3 üyenin karşı oyu nedeniyle Frutti Extra Bursaspor AŞ’nın hisseleri Bursaspor Basketbol Derneği‘ne devri oy çokluğu ile gerçekleşti.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

    1. @Furutti yorumuna yanıt olarak

      O iş anlatıldığı gibi değil. Basketbolun başarısı yapılan işi doğru kılmaz. Bursasporun malı peşkeş çekilmiştir. Yakında anlarsınız

      10

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu