Frutti Extra Bursaspor finalde!

Konya ve Sakarya'da düzenlenen U16 Erkekler Basketbol Anadolu Şampiyonası'nda Finalspor ile Frutti Extra Bursaspor, grup şampiyonu olarak, Bursa'da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar.

Konya’da yapılan U16 Erkekler Basketbol Anadolu Şampiyonası‘nda 4’lü gruptan yenilgisiz birinci çıkan Finalspor, namağlup şampiyon olarak adını Türkiye Şampiyonası‘nda yazdırdı. Bursa ekibi, diğer grubun lideri Gaziantep Gençlik Gelişim‘i rahat bir oyundan sonra 70-38 yenerek, 16-23 Haziran tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek U16 Türkiye Şampiyonası Finalleri’ne vize aldı.

POTANIN TİMSAHLARI RAHAT GEÇTİ

Sakarya’da yapılan Anadolu Şampiyonası’nda ise Frutti Extra Bursaspor, grup finalinde Antalya Gençlik’i 89-35 yenerek, Türkiye Şampiyonası’na birinci olarak yükseldi.

16 TAKIM İÇİNDE 3 BURSA TAKIMI

Buna göre, Türkiye Şampiyonası’nda, Bursa’dan; Tofaş, Frutti Extra Bursaspor ve Finalspor, organizasyona ev sahipliği yapacak. Böylece, kentimizde yapılacak şampiyonada 16 takım arasında 3 Bursa ekibi olacak.

Kaynak
SporBursa.net

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu