Frutti Extra Bursaspor Avrupalı olacak

Yıl 2014 Bursaspor’da basketbolun temeli atıldı.

Okul salonlarında ilk çalışmalar yapıldı. Çekirge Salonu’nda resmi lig maçları oynandı.

Sonrasında küçücük tohum yeşerdi ve giderek büyüdü. Potanın Timsahı yapılan tüm haksızlıklara, engellemelere, ayak oyunlarına karşın, hedefine ulaştı ve ING Süper Ligi’ne yükseldi.

İlk kez yer alınan ING Süper Ligi’nde Basketbol Şubesi özerkleşti ve ’ye döndü. Futboldan takımın ayrılması sonrasında sponsorluklar geldi. Ana sponsor Bursa’nın köklü firması Uludağ İçecek olunca, önemli adımlar atıldı.

Sonrasında o küçücük tohum şimdi ‘dev bir ağaç olma yolunda’ emin adımlarla ilerlemesini sürdürdü.

Beyaz Sezon denilen ligde, deneyimli kulüpleri geçerek sekizinci sırayı Sompo Sigorta Beşiktaş ile paylaşan Frutti Extra Bursaspor, Avrupa Kupaları’na katılma hakkını elde etti.

Frutti Extra Bursaspor, çok değil 6. yılında Avrupalı olmayı başardı.

Ne diyeyim darısı futbolun da başına.

Frutti Extra Bursaspor, geçtiğimiz sezon Tofaş’ın mücadele ettiği 7Days Euro Cup’ta mücadele etmesini bugün Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda yapılan toplantı ile kamuoyuna duyurdu.

Tanıtım toplantısına Uludağ İçecek Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, Uludağ  İçecek Ceo’su Mete Öz, Frutti Extra Bursaspor AŞ Başkanı Sezer Sezgin, Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel ile yeşil-beyazlıların basketbol şubesinin yöneticileri katıldı.

Geçtiğimiz sezonlarda Tofaş ile tanık olduğumuz gibi Avrupa’nın basketboldaki güçlü ülkelerinin temsilcileri rakiplerimiz olacak.

Konuşmalardan çıkarttığım şu;

Frutti Extra Bursaspor, bu sezon beş yeni yabancısı olacak. Çalışmalar derinden sessiz sedasız yürütülüyor. İsimler yine saklanıyor. Ekonomik krizin üst düzeyde olduğu yeni sezonda temkinli hareket edebilmekte kulübün geleceği açısından önemli diye düşünüyorum.

Teknik kadrosunda Serkan Erdoğan ile yolların ayrılmasından sonrasında yeni bir baş antrenör gelecek. Kadronun Bursalı isimleri kalıcı olacak gibi duruyor.

Yeni baş antrenör sonrasında yeşil-beyazlıların kadrosu da netleşecek.

Sanıyorum, Bursaspor’un her zaman yanında olan Uludağ ailesinin maddi ve manevi katkılarıyla oluşturulacak takımın Bursa’nın adını bir kez daha yurt dışında duyuracak.

Avrupa’daki ilk yıl.

Hem deneyim kazanılacak, hem de sıralamada iyi yer almak isteyen bir kadro oluşturulacak.

Önemli olan, geçtiğimiz sezon başarıyla yapılan kadro mühendisliğini yine yapmak ve iyi yerlere gelmek olmadı.

Ben Fruttti Extra Bursaspor’un Erbak ve Kızıl ailelerinin vereceği maddi ve manevi destekle Bursalıların gurur duyacağı bir takımı oluşturacağından hiç şüphem yok.

Her şeyden önemlisi Bursalı basketbol severler gibi bizlerde yerimizde hop oturup, hop kalkacağız demektir.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Babam sayesinde 30 sene ekmeğini yedik bu ailenin. Hem minnet göstergesi hemde Bursalı ve Bursaporlu bir aile olduğundan Türkiye nin neresine gidersem gideyim bir içecek alacağım zaman Uludağ dan başka marka almıyorum. Nur içine yatsın Nuri Erbak. Yaşasın Şehrine ihanet etmeyenler

    36
  2. Bursastore hiç hız kaybetmeden basketbol takımı için avrupa temalı tişörtler, atkılar, şapkalar çıkarırsa çok iyi olur. Avrupalı Timsahlar…

    23
  3. Avrupada yolumuz açık olsun Bursanın bir spor şehri olduğunu göstermemizin tam zamanı şu futbolu da kurtarabilsek tekrardan tam olacak. BRAVO Timsahlar!!!!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu