Frutti Extra Bursaspor 89-81 Büyükçekmece Basketbol

Basketbol Süper Ligi’nde erteleme maçında Frutti Extra Bursaspor, Büyükçekmece Basketbol kozlarını paylaştı.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Kadji ve Can Maxim Mutaf ile etkili olan Bursaspor, 4. dakikayı 7-5 üstün geçti. Olaseni‘nin boyalı alandaki etkili oyunuyla skor üretip rakibine karşılık veren konuk ekip, 7. dakikada 5 sayılık fark (10-15) yakalasa da kontrollü oyunlarını sürdüren Bursaspor, çeyreği 22-21 önde tamamladı. İkinci çeyreğe Birkan Batuk ve Munford’un dış atışlarıyla başlayan Frutti Extra Bursaspor, 12. dakikayı 27-23’lik skorla geçti. Bu çeyrek genelinde iki takım da 24 saniye hücum süreleri set hücumlarıyla kontrollü olarak geçirdi ve soyunma odasına da 42-42 eşitlikle gidildi.

Üçüncü çeyreğin başlarında da iki takımın kontrollü oyunlarına sahne oldu ve 23. dakikada da eşitlik bozulmadı: 49-49. Bu dakikadan sonra oyundaki temposunu arttıran Frutti Extra Bursaspor; Munford, Kadji ve Metin Türen ile hızlı hücumlarla skor üretti ve 9-0’lık seriyle farkı 9’a (58-49) çıkardı. Kalan dakikalarda kontrolü elinden bırakmayan yeşil-beyazlılar, final periyotuna 64-58 üstün girdi. Son çeyreğin ilk 2 dakikası potasını iyi savunan Büyükçekmece ekibi, Olaseni ve Eldridge ile etkili oldu ve farkı bir anda 1’e indirdi: 64-63. Konuk ekibin Farrell ve Olaseni ile tempoyu artırmaya çalıştığı final periyotunda dış atışlarda Munford, boyalı alanda ise Kadji ile etkili olan Bursaspor, 37. dakikayı 80-76 üstün bitirmeyi başardı. Kalan dakikalarda sertliği arttırarak rakibine rahat hücum şansı tanımayan Frutti Extra Bursaspor, parkeden 89-81 galip ayrıldı.

Salon: Tofaş

Hakemler: Mehmet Keseratar, Kerem Baki, Özge Şentürk

Frutti Extra Bursaspor: Ender Arslan 2, Newman 5, Can Maxim Mutaf 5, Kadji 18, Metin Türen 10, Ömer Can İlyasoğlu, Tevfik Akdamar 3, Munford 27, Birkan Batuk 8, Oğuz Savaş 11

Büyükçekmece Basketbol: Olaseni 21, Burak Eşlik, Farrell 22, Eldridge 5, Oliver 12, Anderson 8, Ömer Utku Al 9, Mehmet Fırat Alemdaroğlu 4, Mert Celp

1.Periyot: 22-21
Devre: 42-42
3.Periyot: 64-58

İSTATİSTİKLER

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

    1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

      Takım ilk defa savunma yaptı, hücum fauller aldırdı. Savunmada Birkan Batuk çok önemli, dönüşüyle farkettirdi. İlk defa bir takımdan daha az pas hatası yaptık. Ligde kalmak için bence 8 galibiyet ihtiyacımız vardı, şimdi 7 kaldı. Cumartesi beşiktaş maçı bence sezonun maçı, bu moralle o maçı alabirsek ivme yakalarız inşallah. Malik Newman kendini toparlamalı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu