Frey’e zeytin dalı!

Mali anlamda zor günler geçiren Bursaspor’da yaşanan Sebastien Frey krizini aşmak için çalışmalar sürüyor. Yeşil beyazlı kulübün sezon başında karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığı Fransız kaleci alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle daha önce kulübe ihtar çekmişti. 10 taksitte verilmek üzere 850 bin Euro karşılığında sözleşmesi fesih edilen Fransız kaleciye Recep Bölükbaşı yönetimi tarafından 2 ay hiçbir ödeme yapılmamış ve Frey de sözleşmesinde yazan koşulların uygulanmasını istemişti.

GARANTİ VERİLDİ

Sezon başında Bursaspor yönetimi 850 bin Euro’yu 10 taksit şeklinde ödemeyi taahhüt etmiş ve bu şekilde bir anlaşma yapılmıştı. Frey’e ödenmeyen bu miktarlar sonucu UEFA, Bursaspor’a bir yazı göndermişti. Ali Ay yönetiminin futbolu bırakan Fransız kaleciye ödenmeyen 2 aylık tutarı ödediği ve diğer alacaklarının da düzenli bir şekilde yapılacağının garantisini verdiği belirtildi.

AMAN YAPMA

Bilindiği gibi Frey’le yapılan anlaşmada “2 ay para ödenmediği takdirde anlaşma bozulur ve oyuncuya daha önce aldığı miktar ödenir” şeklinde bir madde bulunuyor. Frey’in Bursaspor’dan aldığı daha önceki miktar ise 1 milyon 750 bin Euro. Bu konuda Fransız kaleciden anlayış beklendiği ve menajerlerin araya sokulduğu belirtildi. Ayrıca UEFA daha önce gönderdiği yazıda şartların yerine getirilmemesi durumunda yeşil beyazlı kulübün yeni bir ceza ile karşı karşıya kalabileceğini iletmişti.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu