Bu fotoğrafa iyi bakın

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısıdır.

Akhisar yenilgisi, yüreğinde Bursaspor‘u hisseden herkesi derinden üzdü… Peki ya takım içindekiler bu yenilgiden ne kadar etkilendi… Yabancı kramponlarla yerlilerin yaşadıkları yüzlerine nasıl yansıdı? Manşet fotoğrafı bunun en büyük kanıtı…

Bursaspor, Akhisar maçı geride kaldı…
Camia takımda bir ışık görse yenilgi ‘sıradan’ kabul edilecek ancak, tablo karanlık…
O yüzdendir Bursaspor’u yüreğinin en derininde hissedenlerin yeniden ellerine kalem kağıdı alıp, hesap yapması…
Yoksa o sene bu sene mi diyerek…
Ali Ay ve ekibi geçen yıldan ders çıkarmadığı için bu yaşananları aslında normal karşılamak gerek…
Daha önce de söyledik, Messi‘yi getirsen ne olacak bu kadroya oyuncular aidiyet hissetmedikten sonra…
Kadro planlaması hatalı diye diye dilimizde tüy bitti…
Bursa farklıdır, Bursaspor diğer kulüplere benzemez demedik mi?
Takımın yarısından çoğu yabancı ağırlıklı…
Peki umurunda mı o yabancı oyuncuların Akhisar yenilgisi…
Onlar için profesyonel yaşam ve bunun sonucunda da yenilgi doğal bir sonuç…
Peki ya siz yönetim kurulu ya da bu yazıyı okuyan camiadan herhangi birey…
O yabancılar sizin yaşadığınız üzüntüyü hissedebilir mi?
Bu fotoğraf aslında Bursaspor‘un içinde bulunduğu durumun en güzel özetidir…
Kimler Akhisar yenilgisini kafasına takıyor, kimlerin üzüntüsü yüzlerinden okunuyor?
Stancu, Shehu ve Kembo‘ya bak bir de Barış, Harun ve Yusuf‘a…
Yusuf Erdoğan maçtan sonra tek bir kelime kullandı…
Kahroldum‘ dedi ve bıraktı…
Çünkü o da farkında sözün bittiği yerde olduklarının…
Takımdaki yerli oyuncuların kaçı oynuyor?
Harun, Yusuf, Aziz ve sakat olmazsa Ertuğrul
Başka yok?
Bursaspor ne Beşiktaş‘a benzer, ne Fenerbahçe‘ye ne de Galatasaray‘a…
Burada yazılmayan kurallar vardır…
O kurallara uyulmazsa da başarısızlık kaçınılmaz olur.

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yahu bu kadar eyyamcılık olur… nasıl bakarsan öyle görürsün, belki onlarda üzüldü, fakat anlık tebessümün fotosunu çekip, bunların şeyinde değil diye haber yapıp, taraftarın önüne atmak nedir arkadaş… bakınız bu iki gazete aynı yazılarla bizi bölmeye çalışıyor..biraz sağduyu… lig bitene kadar elde bunlar var

  157
  18
  1. @Krita yorumuna yanıt olarak

   ne eyyamı arkadaşım. herşey apaçık ortada. sanki yalan söylüyor adam. Mesela Badu geldiğinden beri yapmadığı şaklabanlık yok adamın. Yabancı olacaksa Batalla, Belluschi, Ergiç gibi karakterli olacak. Türk için de aynısı geçerli ancak en azından Türk oyuncuların aidiyetleri daha fazla oluyor.Şekil A= Yusuf ve Barış.

   12
   50
   1. @rebel536 yorumuna yanıt olarak

    Aynen böyle bölünüyoruz iste stancu da gülüyor ama sahada yetenekleri kisitli da olsa basiyor yirtiyor ne alakasi var yabancı senin benim gibi nasil olsun yürekten nasil sevsin az akilli olun bir sey konusuyolardir gulerken hemen yakalamışlar napsinlar sen taraftarlığını düzgün yap sahaya madde atma adam gibi destekle o zaman gel tribün denen bisey kalmadi hala yok yonetim yok topcular gidicez abi maca doldurucaz stadi bagarcaz cagarcaz aldircaz top rakipteyken islik yapcaz lalala değil bursa gol gol dicez evimizdeki maclari aldircaz gerisi onlara kalmış deplasmanda yenemezlerse gel o zaman eleştir biz taraftarlik yapamadığımız icin herkez rahat takiliyor kim takar mağlubiyeti oyle düşün mantikli düşünün renkdaslar lütfen bölünmeyelim

    23
    8
  2. @Krita yorumuna yanıt olarak

   suha gürsoy. hazır söz fotoğraftan açılmışken akşam markaj programında sow ve merterden yediğimiz maddi kazığın konuşulduğu bölümündeki görüntüleride koy da herkes görsün. orada kulübü zarar görmüş birinin üzüntüsünden çok, kulüpte işler iyice karışıyor diye sevinen ve gülen biri gibiydin. merak etme, sandığın kadar sazan değiliz. çok şükür ekrandan da olsa yüzüne baktığımızda sırtını bile görebiliyor, ve senin ne kadar bursasporlu! olduğunu biliyoruz.

   13
   2
  3. @Krita yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar bir kampanya başlatalım ve bu yazıları yazan adamların önce yazılarını sonrada gazetelerini okumayalım bunlar takım içi bölücü bir kaç kendini bişey sanan adamlar kulüpten de uzak dursunlar yeter kim bunlar yaaa istediği de gömüyor çıkarıyor iftira diz boyu gidin lan bu klüpten

   14
   2
  4. @Krita yorumuna yanıt olarak

   harbiden ha, bir şeye güldükleri belli, türkler de ingilizce bilmediklerinden anlamamış olabilir.Ama bu pozu yakalayıp haysiyet suikastı yapmışlar.

   30
   9
 2. Bence bu sabah antrenmanından bizimkiler daha uyanamamış gibi gözüküyorlar. Saçma sapan bir yazı atalım madem yabancıları kubilaylar sinan bakışlarla oynayalım

  60
  5
 3. artistlik yapma kurallar vardır yazılı değildir falan filan, ne yapılması lazım bir kerede problemle gelme kardeşim çözüm söyle çözüm her zaman mikser gibi karıştırıp karıştırıp köşene çekilip izliyorsun….

  39
  5
 4. Saçma bir yazı olmuş sırf yazmış olmak için art niyetli dâhi olabilir.misal stancu yeteneğini hepimiz tartışıyoruz ama adam bütün maç pres yapıyor sürekli koşuyor umrunda olmasa onu da yapmaz.
  Hem öyle olsa bile şu an birlik olma zamanı yabancıları böyle taraftarın önüne atarak yapamazsın bunu

  30
  5
 5. Süha tam saçmalamışsın . Ekong la titi de mi yerli ki yüzlerinden düşen bin parça . Stancu da gülümsüyor ama takımda yusufla birlikte ileride en çok mücadele eden canını dişine takan iki oyuncudan biri . Keza shehu öyle kapasitesi sınırlı da olsa yerinin son damlasına kadar oynuyor . Tabi kembo için aynı şeyleri söylemek mümkün değilse de kötü oynaması onun gülümseme hakkını elinden almıyor sayın süha bey . Aksine gülme yeteneğimizi kaybettiğimiz zaman her şey bitmiş demektir

  20
  4
 6. Bir anlık foto ile insan yargılanmaz futboluna laf et eyvallah ama bir anlık fotoya bin anlam yüklemek gazeteciye yakışmaz.

  18
  5
 7. Süha… sana böyle ırkçı bir uslup yakışmamış.
  Barcelona takımında kaç İspanyol oyuncu var ?
  Ya da..Napoli takımının kaçta kaçı yerli ve milli ?
  M.City ingiliz futbolcularla mı başarılı oluyor ?

  16
  5
 8. Arkadaşlar karalar bağlamamıza gerek olmadığını düşünüyorum, en azından elimizde ki kadro geçen sene ki kadroya göre daha yetenekli ve alternatifli, bizim bu durumda yapmamız gereken MALATYA maçı öncesi Özlüceye gidip futbolcularımıza destek vermek, Tribün liderleri de katılmalı, Hoca ve futbolculara destek vermeliyiz, konuşmayı bilen bir kişi güzel bir konuşma yapsın taraftar adına, lig de kabus görmemek adına her maçı FİNAL havası ile görmemiz ve elimizden gelen fazlasını göstermemiz için rica edilmeli, yanlarında olduğumuzu hissettridiğimiz de para-pul değil sırf taraftar için oynayan futbolcular tanıyorum, biz de geçen seneden ders çıkarıp negatif ortam yerine onlara güvenmemizin gerektiği bilinciyle destek olmalıyız

  10
  3
 9. Sn krita oğuz 16 1963 ve uti kodlu yorum yazan arkadaşlar yorumlarınızı okudum. Saygı duydum gaza gelmeyelim arkadaşlar. Bu takım bizim ya zor hallerden beslenenlerin bizleri kışkırtmasına izin vermeyelim.

  7
  5
 10. Bu platformda birçok gizli cimnastikçi olduğundan olduşunu düşünmeye başladım. Bir klübe taraftarı ancak bu kadar zarar verilebilir. Yazıklar olsun.

  5
  5
 11. yusuf erdoğan yeteneksiz bir topçu olmasına kahrolsun.. Atibasız berbat bjk orta sahasında hareketli diye adamı kral ilan ettiniz.. Medyadan da taraftardan da bir halt olmaz.. Şu hocayı bile yiyeceksiniz.. İlk sene beklenti mi vardı? Yoktu..
  Herkes sabırlı olalım diyordu, şimdi yok sistem bilmem ne.. Püh yazıklar olsun sizin bursasporluluğunuza.. Alın yılmaz vuralı falan tepe tepe kullanın..

  4
  2
 12. Sen dandik,hep ayni tip yabanci alirsan,sonucta boyle olur,Agu,Faty,Shehu yu topla bir tane net onlibero etmezler,John,Delarge ,Grozavi,Kemboyu topla bir tane net kanat etmezler,kisacasi bu 7 siradan yabanciyi alacagina,2 tane net onlibero ve kanat alsan daha basarili olursun,daha Badu gibi Stancu gibilerinide saymadim,mesele yabancida degil,hep ayni tip ve yetersiz oyuncu almakta,yoksa Inter 18 yabanciyla Sampiyonlar Ligi Sampiyonu oldu ama dedigim gibi yabanci gibi yabancilarla !

  3
  6
 13. Arkadaşlar Konuyla alakasız olucak belki ama bizim futbolcuların çoğu instegram ve diğer sosyal medya hesaplarında taraftaralardan daha çok aktif . Daha önce bu kadar sosyal medya kullanan oyuncu kadrosu görmedim . Tamam profesyonel topçular sonuçta ama zihin olarakta sosyal medya oyuncuyu olumsuz etkileyebilir. Sahada Oyuna konsantire olamıyorlar.

  2
  7
 14. Acilen 3-4 galibiyet bulmamız lazım. Mümkünse seri halde ama gerçekten bu oyunla kimi yenebiliriz bilemiyorum. Arkadan Konya geliyo, Alanya çatır çatır oynuyo, Akhisar bi çaba içinde,Osmanlı desen öyle ama belki Antalyanın durumu zor bi de Karabük. Bu ikiliye üçüncü olmamak için altımızdaki takımları yenmeliyiz tıpkı ilk yarıdaki gibi. Üstümüzdekilerden bişey alamıyoruz zaten ondan bahsetmiyorum artık :/

  1
  6
 15. yazına katılmıyorum. yabancı kelimesini genellemen yanlış.ona bakarsan batalla da yabancı bakambu da yabancı.volkan şen de ozan tufan da yerli.bence suç futbolcuları oynatamayan teknik kadro ve idari kadrodur.bu işler iyi niyetle değil profosyonellerle çözülür.

  1
  5
 16. şu anda..sıkıntı yok diyen arkadaşlara sesleniyorum…siz bakmayın LİG sonuna 14 -15 maç var olodıuğuna..makas daraldıkça..yani son 7-8 haftalara girilince iş daha da zorlaşacak..takımlardan puan almak ..takımın canını almak gibi olacak..yani..biz işi sıkı tutmak zorundayız…hatanın en büyüğü yine taraftarda..bu kadar yabancı bu kadar zenci ile takımı oluşturmaya caktık..bu adamlar RUH SUZZZ..sadece varsa yoksa para …BURSASPOR kimin umurunda acaba..bu adamlarlamı geleceği kurgulayacağız…büyuk hedeflere bu PARA GÖZLERLEMİ koşacağız…yol yakın iken..hem bu devşirme ve şişirmeleri..hemde hocayı YERLİ sinle değiştirmeliyiz…KISACA…TÜRK FUTBULNDAN BİR HABER BU ADAMLAR…HOCA DA DAHİL…HEM PARAMIZI hem geleceğimizi çöpe atıyoruz..

  1
  1
 17. ADAMSIN HEMŞERİM ŞİPTAR DOĞRU SÖYLEMİŞSİN MALZEME İYİ RİTİM VE UYUM YAKALAYAMADIK DAHA İYİ OLACAĞIZ BU TOPÇULARLA BU TARAFTARLA BU TAKIM DÜŞSÜN KIYAMET ALAMETİ OLUR TAKIMA DESTEK OLALIM BATTAJADA TAKIMA KATILDIMI BAŞLAR GALİBİYETLER

  1
  1
 18. bu kadar kalıtesız futbolcu yanyana nasıl getırdıler ılk once transfer ıstemıyorum dıyen hocayı gondereceksın sonra yonetımı

 19. Yeni mi görüyorsun bunları Süha gürsoy demek istiyorum ve diyorum da yeni mi görüyorsun bunları Suha? Biz bas bas bağırdık elinizdeki Türk oyuncu kadrosuna kaleminizle baskı yapmayın bu şerefsiz Fransız kendi adamlarına getirip buraya adapte edecek biz Bursaspor’u kendilerine mahkum edecek diye alın Fransızlarınızı götürün kumda oynayın !! Ozancan gibi genç bir oyuncu aldık 1 dakika süre vermedi Fransız adam Hollanda’da beş maçta 90 dakika oynuyor Türk oyuncu olması lazım en azından utanmasına bile ruhuyla oynar yusufdaki örnek gibi

 20. Abi kusura bakma ama sen ve bu Bursa medyası tam bir boş tenekesiniz geçen sene takım Türk doluydu da ne oldu Merter mi top oynadı sağ bek Erdem mi top oynadı Deniz mi oynadı Bursa’nın çocuğu Kubilay mı oynadı yoksa Bilal mi oynadı. Laf olsun diye konuşuyorsunuz vesselam..

 21. Kadro gayet kaliteli arkadaşlar sadece bir uyum olmadı rüzgarı ardımıza alamadık Allah’ın izniyle sabredelim iyi işler yapacak bu takım bence aksayan yerler Yok mu tabii var mesela sağ bek Barış.. bu adam nasıl milli takımda oynadı anlayamıyorum bir tane ortası Yok ki gol olsun! Ayrıca orta alanda çok yırtıcı değiliz oyun kuramıyoruz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu