Forma şansı yakalamak istiyorum.

Performansını attırarak camiaya iyi bir Holmen izlettirmek istediğini belirten İsveçli oyuncu, “Forma şansı yakalamak istiyorum. Umuyorum hocamızda bu şansı bana tanır“ diye konuştu. 

Bursaspor'da belki de ilk yarının en büyük hayal kırıklığı o oldu… Fenerbahçe'den büyük umutlarla kiralanan Samuel Holmen, beklentileri karşılayamayan isimlerin başında geldi. Zaman zaman şans bulan ve formayı giydiği bu bölümlerdeki performansıyla da ümitlendirmeyen İsveçli oyuncuyla Antalya kampında bir araya geldik. Performansını, gelecekle ilgili planlarını konuştu. Şans bulamamanın kendisini etkilediğini belirten tecrübeli orta saha oyuncusu ligin ikinci yarısı içinde umutlu olduğunu söyledi. 

SON HAFTA İYİYİM

Şuana kadar kendisini tam olarak gösterememesiyle ilgili olarak İsveçli oyuncu “Bursaspor'daki hedeflerim sezon başındaki gibi aynı. 1 sezon düzenli olarak forma giymeden Bursaspor'a geldim. Bu eksiği gidermek istedim. Fiziksel olarak fitim ama maç oynamadım. Şans yakalayamadım. Son haftalarda daha fazla forma buldum. Herkes de gördü ki performansım arttı. Son maçta belki yüzde yüz  değil ama iyiydim. Forma şansı yakalamak istiyorum. Umuyorum hocamızda bu şansı bana tanır‘ dedi. 

FENERBAHÇE DÖNEMİ 

Fenerbahçe'de geçirdiği dönemden de bahseden Holmen “Orada kaliteli oyuncularla çalışma fırsatı buldum. Ancak bir oyuncu düzenli oynamayınca saha için maç ritmi dinamizmi bozuluyor.Bunun sıkıntısını yaşıyorum. Sahada bir şey yapmak istiyorsunuz ve bu yaşananlar yarım saniye geç karar vermenize neden oluyor. Maç oynamak çok önemli. Fenerbahçe'de  futbol anlamında ileri gittim. Yüksek kaliteli isimlerle birlikteydim. Ama forma bulamamak beni etkiledi” diye konuştu. 

HOŞUMA GİDER

Kiraladık olarak geldiği Bursaspor'da kalmak isteyebileceğini de belirten tecrübeli futbolcu şunları söyledi: “İlk önce Bursaspor'un beni istemesi lazım. Hocamızın Başkanımızın fikirleri önemli. Onlar beni düşünürse ben ondan sonra bu konuyu değerlendiririm. Şuan tek düşündüğüm konu performansımı arttırmak. Bursaspor iyi bir seçenek benim için. Güzel bir kulüp güzel bir takım. Takım olarak oynadığımız futboldan zevk alıyoruz. Fakat 30 yaşındayım oynamak istiyorum. İlk yarıdaki durumdan rahatsız olduğum anlaşılmasın. Oynayabileceğim bir ortamda olmak hoşuma gidecektir.”

DAHA ÖNCE TEKLİF GELMEMİŞTİ

Holmen'e, birkaç sezondur Bursaspor gündeminde olmasını hatırlatmamız üzerine “Daha önceki yıllarda yazılan çizilen şeyler oldu. Ancak önüme Bursaspor'dan hiçbir zaman evet veya hayır diyebileceğim teklif gelmedi. Sezon başında oldu ve teklifi kabul ettim. Bursaspor güzel bir kulüp iyi bir kulüp. Burada olmaktan dolayı zevk alıyorum' diye konuştu. 

KALİTELİ BİR REKABET VAR

Holmen, Teknik Direktör Şenol Güneş'in zaman zaman kendisine farklı bölgelerde şans vermesiyle ilgili olarak ise şöyle konuştu: “İki yönlü orta oyuncusuyum. Ama hocamızın takdirini kalmış. Sağ kanatta da görev yapıyorum. Benim için önemli olan sahada olmak, oyunun içinde kalmak. Orta sahada tatlı bir rekabet var. Kaliteli isimler mevcut. Belluschi iyi oynuyor. Ozan Tufan kısa sürede gelişim gösterdi. Bekir oyuna dahil oluyor. Şamil de yine aynı şekilde. Josue'nin ofansif tarafından yaratıcı. Dolayısıyla 3 forma için yığılma var. Kaliteli bir rekabet ve Bursaspor açısından oldukça iyi bir şey.”

TÜRKİYE TARAFTARLARIYLA ÜNLÜ BİR ÜLKE

Samuel Holmen, Türk futbolunda tribünlerin boş olmasına üzüldüğünü ifade ederek, “Taraftarın olmaması üzücü bir durum. İlgi de azalma var. Türkiye, taraftarların ateşli oluşuyla ünlü bir ülke. Bunu artık göremiyor olmak bütün futbolcuları şaşırtıyor” dedi. 

O GOL SÜPERDİ

İsveçli oyuncu, ilk yarının en güzel golünü Belluschi'nin Balıkesirspor'a attığı golü gösterdi. Arjantinli yıldızı o an net bir vuruş yaptığını belirten Holmen, “Gerçekten çok net bir vuruştu. Görüntü olarak da aynı şekilde. Maçın geri kalanını kolaylaştırmıştı. Diğer gollerimizle arasında bir fark vardı” diye konuştu. 

BAMBAŞKA BİR HOLMEN OLACAK

Camiaya ligin ikinci yarısı için mesaj veren tecrübeli orta saha oyuncusu şunları söyledi: “Bizden desteklerini esirgemesinler. İyi futbol oynayan bir takımız. Puan ve pozisyon olarak da iyi durumdayız. Daha da ileriyi gidebiliriz. Takım olarak dileğim bu. Daha fazla süre alam benim hedefim. Taraftara en iyi Samuel'i sunmak istiyorum.'

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu