Forma Göğüs Sponsorumuz BUDO!

Bursasporumuzun yeni sezonda da forma göğüs sponsoru BUDO olurken, sponsorluk anlaşmasına Başkanımız Mesut Mestan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar'ın yanı sıra yönetim kurulu üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Bursaspor’a katkı sağlamak için bir araya geldiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, “Bursaspor şehrimizle özdeşleşmiş, kentimizin sesi soluğu olmuştur. Bursaspor’un ayrı değeri ve önemi vardır, geçmişten bugüne Türk futboluna yaptığı katkılar ortadadır. 22 ay önce göreve geldim ve o günden bugüne hep destek verdim. Geçen yıl talihsiz olay yaşadık ama hep yaşanan olaylardan ders çıkarmaya inanan bir insan oldum. 2004’te düştük, 2006’da Süper Lig’e döndük ve 2010 yılında bir ilki başararak Türkiye şampiyonu olduk. Bu şehir bunu başaracak güçtedir, zaman zaman güçlüklerle karşılaşıyoruz. Güçlükler ve zorluklar başarıyı kıymetli kılıyor. Bu takımın başarısı, aynı zamanda bu şehrin başarısıdır. O açıdan şehrin tüm dinamiklerinin vereceği destek önemlidir” dedi.

Bursasporluların gündeminde sıklıkla dile getiren stadyum meselesine ilişkin de bilgilendirmelerde bulunan Başkan Aktaş, stadyumun Türkiye’deki diğer stadyumlara göre oldukça büyük olduğunu ve bu yüzden ciddi bir maliyetinin bulunduğunu kaydetti. Kamulaştırmaların tam olarak yapılmaması nedeniyle göreve geldiklerinde bu maliyetlerin ortaya çıktığına işaret eden Başkan Aktaş, “Bugüne kadar stadyum ile ilgili çok çalışmaya yapmaya çalıştık ama elimizi kolumuzu bağlayan bir unsur vardı. Mevcut müteahhit ile defalarca bir araya gelip bir şeyler yapmaya çalıştık ancak hiçbir alacağı olmamasına rağmen bizi yarı yolda bıraktı ve sözleşmeyi birkaç ay önce kanun gereği feshettik. Nihayetinde geçen hafta yeni bir ihale yaptık. ‘Ne olacak bu Timsah’ın kafası?’ sorusu ile karşılaşmaktan rahatsızım. Bu saatten sonra Bursaspor’un, bu şehrin lehine stadyumu nasıl kazandırabiliriz bunun derdi içinde olmak gerekiyor. Bunun hesabını da Bursaspor başkanı ve yönetimi yapacaktır” diye konuştu.

Stadyumun isim hakkı ile ilgili de konuşan Başkan Aktaş, “İsmi ile ilgili hiçbir kompleksimiz yok, Bursaspor’a kazanç sağlamak kaydıyla değerlendirilebilir. Bursaspor, stadyumun sembolik bir bedelle kiracısıdır. 2020 başında stadyumu tamamlamış olacağız, bu çalışmalar da 2020 mart-nisan gibi bitmiş olacak. Stadyumun içerisindeki mekanik bakımlarla ilgili kafası, çevre düzenlemesi bu manada bitirilmiş olacak. 2020 nisan ya da mart ayında. Stadın tüm temizlik işlemlerini maçtan sonra 5 gün 40 personelle firma ile yıl boyunca 600 bin liraya anlaştık. BURFAŞ aracılığıyla localarda ikram maliyeti 1 milyon lira. Geçen yıl olduğu gibi sponsorlar marifetiyle halledeceğiz buna polislerin kumanyaları da dahil. Orayı yaşayan bir mekan haline getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş, forma sponsorluğuna dair bilgiler de vererek “Forma sponsorluğu ile ilgili 3.5 milyon liralık anlaşma gerçekleştirdik. 2.5 milyon lira sponsorlarla, 1 milyon lira ise deniz uluşamımızı sağlayan BUDO ile artı KDV şeklinde olacak. İnşallah BUDO reklamlarıyla birlikte güzel hava yakalarız” dedi.

Başkanımız Mesut Mestan ise, “3 haftada güzel bir başarı elde ettik. Ligin daha başındayız. Önemli olan ligin sonunu bu şekilde bitirerek, ait olduğumuz yer olan Süper Lig’e dönmek. Biz ne zaman Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ulaşmak istesek, ulaştık. Her zaman bizim yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ederek, desteklerinin çoğalarak devam etmesini istiyoruz. Şehrin dinamikleriyle tahtayı açmayı başardık. Yönetim olarak canla başla çalışmaya devam ediyoruz. 2009/10 sezonundaki mutluluğumuzu gözümüzün önüne getirerek çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bir yanda Bursalı aroma gs ye sponsor oldu, bu yanda ise vatandaşa hizmet verip elde ettiği katma değeri bu şehrin sorunları olan başta trafik olmak üzere eğitim, sosyal yaşam ve kent düzenlenmesine harcanması gerekenler maalesef sadece Bursa’mızın değeri olan Bursaspor’a akıyor. Halbuki Bursa’da para kazanan, kendini bu şehirde bulmuş olup bu şehrin kaynaklarını kullanarak Türkiye’nin en zenginler listesine giren Özdilek, Aroma, Aunde, Tofaş vb firmalar Bursasporumuza ana sponsor olsaydı belediye timsahın kafasını da daha rahat bitirirdi, maçlara giderken kullanacağımız güzergahları da iyileştirirdi. Avrupa’da rahatlıkla yürüyen bu işler maalesef Türkiye’de olmuyor, olan da sadece 3 büyütülmüşlere yapılıyor.

  65
  6
   1. @BURSASPOR yorumuna yanıt olarak

    Sevgili Bursasporlu kardeşim, yazımı okursan eğer şunu anlayabiliyor olman gerekir; ben belediyeyi eleştirmiyorum ya da senin tabirinle suçlamıyorum, Bursa’nın kaynaklarını kullanan patronlar 3 büyütülmüşlere sahip çıkacağına Bursamıza sahip çıksalardı Belediyemiz de kaynaklarını biz Bursalılara farklı ama acil ihtiyaçlarımıza harcardı. Örnek olarak da Timsahın kafasını tamamlayarak yine kulübümüze hizmet etmiş olurdu.

    38
    4
    1. @Croco yorumuna yanıt olarak

     Anladım kardeş.gs fb bjk nin 1 trilyona yakın( simdiki para)borcu var.34 35 yasinda yıldız oyuncu getiriyorlar maaşin belli bir kısmını sponsor ödüyor adamlarda trilyonlarca borcu olmasına rağmen alabiliyorlar biz 500 milyonla küme düştük.

 2. BURSASPORUN HERKESE
  HERZAMANKİ NDEN DAHA FAZLA İHTİYACI VAR
  VALİSİ BEL.BAŞKANİ VE BTSO BAŞKANİ BUNLAR İNEN BASINDA GELENLERDEN
  DOLAYISIYLA
  BURADAN ÇOK BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU
  KOMBİNE ALMAYAN
  FORMA ALMAYAN
  SMS ATMAYAN
  MAÇA GİTMEYENLERE SESLENİYORUM
  LÜTFEN YIKICI OLMAYIN
  HİÇ OLMAZSA BUNU DENEYİN
  BURSASPORA FAYDA MİZ YOK HİÇ OLMAZSA ZARAR İNİZ OLMASIN

  27
  3
  1. @hasan yorumuna yanıt olarak

   Bu sehir 3 milyon nufuslu lakin satilan kombine bireysel olarak 4 bin satilan forma da o kadar yani kimse kendini kandirmasin sen o stadyumu 35- 40 bin yap o satdyum da biter sponsor da cok fazla olur ama 200tl kombine almaz 120 tl ye forma almaz isen olmaz

 3. Locanın ikram maliyeti nasıl 1 milyon lira? Ne ikram ediyorsunuz merak ediyorum. Altı üstü 17 iç saha maçımız var.

  11
  6
  1. @Kikko yorumuna yanıt olarak

   Polis kumanyası dahil diyor, en az 200 polis olsa, 20 lira kumanya olsa, maç başı 40.000 yapar. Matematik düşmanları

   3
   2
  2. @Kikko yorumuna yanıt olarak

   Rakam bence doğru. O paralar tutar. 88 tane loca var. En az 50-60 tanesi dolu. Ben bir kere Nilüfer Belediyesi’nin locasına girip çıktım ve ikramı gördüm.. Bütün localara tek tip ve aynı ikram yapılıyor. Tekerlekli servis arabalarıyla garsonlar getiriyor yemekleri ve ortadaki uzun masaya açık büfe olarak kuruluyor. Sonra da herkes eline tabak, çatal, bıçak alıp tek sıra halinde büfenin önüne yaklaşıp tabağını dolduruyor. Benim gördüğüm yemekler şunlardı: Bir çeşit çorba mutlaka oluyor, sıcak olarak köfte veya kuşbaşı et ve pilav ve makarna var. Soğuk meze olarak kısır, rus salata, acılı ezme, biber dolması, ve yoğurtlu bir meze daha falan vardı. Tatlı olarak da ortaya çok büyük bir kayık tabakla yaklaşık 50 kişilik falan karışık hamur tatlısı konuyor. İçinde örneğin revani, şekerpare, kemalpaşa falan gib birkaç çeşit tatlının bulunduğu. Yani bu tip güçlü bir ikramı en az 50 loca ile ve 17 maçla çarparsanız, yılda 1 trilyon tutar. Bence doğru rakam.

   10
   1
 4. İDO pahalı, halkımıza daha ucuz hizmet vereceğiz diye kurulan BUDO2nun fiyatları İDO’nun neredeyse 2 katı oldu! Hizmet pahalı!!!

  7
  31

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu