Fırınlar dolusu ekmek yemesi şart!

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Önce Soma maçının mana ve önemini vurgulayarak başlayalım…

37 hafta boyunca öyle veya böyle koca bir kuzuyu bazen ısırarak bazen parçalayarak çoğu zamanda yutkunarak geçiren Timsah için o kuzunun kuyruğu kalmıştı…r

Demek istediğimiz o ki; o maçların hepsi yalan, dünkü karşılaşma sahiydi!

Anlayacağınız gibi Bursaspor’un kalan o kuyruğu kaptırmaması için Timsah Arena’daki dünkü 90 dakikayı yarım sıfır da olsa kazanması gerekti!

Ben de biliyorum ki, böylesine atmosferi ve de futbolcuların adrenalini tavan yapmış bir oyunu kazanmak adına sahada oynayanın da kenarda duranın işi zordur.

Bu tür maçların çözüm anahtarı erken goldür.

Nitekim ilk çeyreğin hemen ardından Çağatay’ın Bursaspor’u öne geçiren golü gelince kalan süreçte oyun kopacak sandık. Ancak Canberk ile önündeki savunma öyle zincirleme hatalar yaptılar ki, 35’deki kaleciden dönen penaltıyı Emrecan’ın tamamlaması skor hizaya geldi ardından da uzatmanın uzatmasında Mücahit’in golü ile Soma devreyi 2-1 önde bitirdi.

Bursaspor ikinci yarıya ramazan topu gibi patlayarak çıktı. Daha ‘bismillah’ demeden Enver Cenk tabelada eşitliği sağladı.

Çok geçmeden Mücahit bir kez daha topu ağlara yolladı: 2-3…

Anlaşıldı ki; bu gol sonrası Bursaspor’un işi Allah‘a kalmıştı…

Çünkü maçın kalan üçte birlik sürecinde yarıda oyunu kendi alanında kabul eden, içe kapanık bir Bursaspor fotoğrafı çıkmıştı karşımıza! Nitekim korkulan başa geldi; gole doymayan Soma attıkça attı, yeşil-beyazlı formalılar son düdük çaldığında tabelaya bakakaldı: 3-5!

Benim hayat planlamamda Süper Lig şampiyonluğunun tarih olarak 13. Zafer yılını kutladığımız dünkü karşılaşma sonrası böyle bir rezalet, böyle bir hezimet, böyle bir eziyete tanık olacağım hiç aklıma gelmezdi.

Sonuç olarak Bursaspor’un ligde kalması artık yeşil-beyazlı ayaklara değil bundan sonra Allah’a kalmıştır!

Bu saatten sonra fazla laf etmenin pek manası yoktur sanırım…

Takım birlikteliği açısından sezon başından beri tekleyen Bursaspor’dan böylesine hayati bir 90 dakikada ne bekleyebilirisiniz ki?

Bir kez daha görüldü ki, sonuç Tahsin Tam, İsmail Ertekin ve Özer Hurmacı ile ilgili değildir.

Mükemmel takım, mükemmel oyuncularla yaratılır. Bu gerçekle yola çıkarsak kulübesi bile cılız isimlerden oluşan ‘ağabey’ edası ile sahada dolaşıp, örnek olmak yerine gençleri sürekli fırçalayan, teknik patron olmak için daha fırınlar dolusu ekmek yemesi şart olan isimlerden kurulu Bursaspor’un başkanı ve yönetiminin de yer aldığı bugünkü fotoğrafı maalesef bu sezon kaderin ta kendisidir!

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ………. ……. ………
  …. ……… …… ………
  Bunun anlamı şu?Ne yönticiler,ne teknik adamlar ve ne de futbolcular için yorum yapmaya bile değmez.

  30
  1
  1. @LEBUR yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle ya zaten özel hurmacıyı takımın başına getirmek zaten hataların en büyüğü hiçbir olayı yok Bak mesela Arda Turan da aynı ya bunları Hatır için para kazandırmak için takımın başına getiriliyor Bu benim çok ağrıma gidiyor esinlikle Hoca değil İsmail Ertekin Kesinlikle o dedi Tahsin Tan kesinlikle Hoca değil teknik direktörlük teknik direktör olacak kişi sistem harikası olması lazım zor zamanlarda basit zamanlarda Yahu mesela o kaleciyi Niye oynatıyorsun ki oynatma abi ya bana yara veriyorsa oynatma al oradan aşağıdan getir abi koy Kaleyi ya daha bekler sol bekler oynatma abi ya yapamıyorsun Tamam transfer tahtası kapalı O getir koy oraya ya kesin daha güzel olurdu

 2. Bursaspora a şampiyon oluşun oldugu sene kirli siyaset girdi ..sonuç bu..nerdesin recep aktepe. Atatürk sdat ı gitti bursaspor bitti.byby

 3. Özer Hurmacı Bursaspor Yaptığı en güzel tercihti , böyle durumlarda takımı motive etmek için ve takımı performansını yükseltmek öyle kolay bir olay değil.
  Özer Hurmacı Tebrikler

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu