Final Gençlik 68 – 83 Bursaspor Durmazlar

Final Okulu Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sezer Sezgin ile Yönetim Kurulu Üyemiz Yüksel Çolak da tribünden takip etti.

Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş sahaya  Erdem İlter, Salih Uğraşan, Yunus Çankaya, Karlo Vragoviç ve Dejan Borovnjak beşini sürdü.

İLK YARIDA YUNUS VE ŞAHİN’İN ÜÇLÜKLERİ FARKI AÇTI

Bursaspor Durmazlar müsabakaya çok hızlı başladı. İlk hücumda Yunus Çankaya’nın turnikesiyle sayılan Bursaspor Durmazlar ikinci hücumda Karlo Vragoviç’in 3 sayılık basketiyle 5-0 öne geçti.

Bu dakikadan sonra Borovnjak, Erdem ve Yunus Çankaya ile sayılar bulan takımımız çeyreğin bitimine 6:36 dakika kala farkı 10’a yükseltti. 13-3 .. Bu dakikada Final Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Ali Uruk mola aldı.

Molanın ardından Adeleke ile 5 sayı üreten Final farkı biraz etse de  karşılaşmanın ilk 5 dakikasını Bursaspor Durmazlar 16-8 önde tamamladı.  Çeyreğin ikinci bölümünde Karlo Vragoviç, Şahin Ekmen ve Erdem İlter ile sayılar bulduk ve ilk çeyreği 26-13 önde tamamladık.

Maçın ikinci periyoduna Final Gençlik takımı Anthony ve Atakan’ın 3 sayılık basketleri başladı. Bursaspor Durmazlar ise Yunus Çankaya ve Cihad Şahin ile bu basketlere yanıt verdi.  Finalspor’un hatalı hücumlarını iyi değerlendiren takımımız Cihad Şahin ve Şahin Ekmen ile sayılar buldu ve farkı 19’a yükseltti. 19-38 ..İkinci çeyreğin bitimine 6:36 kala Finalspor mola aldı.  Molanın ardından Yunus ile 3 sayılık basket bulan Bursaspor Durmazlar yaklaşık 2 dakika sayı üretemedi ve Finalspor Adeleke ve Gökhan Aydın ile sayılar buldu ve farkı 16 sayıya indirdi. 41-25.. Bu dakikadan sonra Karlo Vragoviç, Dejan Borovnjak ve Şahin Ekmen ile sayılar bulan Bursaspor Durmazlar soyunma odasına 22 sayı farkla 52-30 önde giden taraf oldu.

İlk yarıdaki skor dağılımımız; Yunus 13, Erdem 9, Şahin 9, Karlo 7, Cihad 8, Borovnjak 4,  Cem 2

İKİNCİ YARIDA FARK BİR ARA 7 SAYIYA KADAR İNDİ

Karşılaşmanın ikinci yarısına Dejan borovnjak’ın pota altından bulduğu basket ile başiadık. Finalspor Adeleke ile pota altından sayı üretse de Bursaspor Durmazlar Karlo Vragoviç ve Yunus Çankaya’nın üç sayılık basketleri ile farkı 28 sayıya yükseltti. Çeyreğin bitimine 6:29 kala Finalspor mola aldı.

Çeyreğin kalan bölümünde Cem Coşkun ile sayılar üretse de Finalspor Atakan ile sayılar buldu. Bursaspor Durmazlar son çeyreğe 16 sayı farkla 64-48 önde girdi.

Maçın son çeyreğine Karlo’nun basketiyle başladık. Bu baskete Finalspor Can Uzun ile üst üste bulduğu 5 sayı ile karşılık verdi ve maçın bitimine 7:40 kala fark 13’e indi. 53-66.. Finalspor, Gökhan ve  Zafer ile üst üste sayılar buldu farkı bir anda 7’ye indirdi. 59-66 …

Dejan, Karlo ve Yunus ile üst üste sayılar bulan takımımız maçın bitimine 4:53 kala farkı 13 sayıya çıkardı. 72-59.. Maçın geri kalan bölümünde hata yapmatyan takımımız sahadan 83-68 galip ayrıldı. 

Bu sonuçla takımımız ligdeki 2.galibiyetini aldı. Final Gençlik takımı ise dördüncü maçında da galibiyetle tanışamadı.

Bursaspor Durmazlar ligin 5.haftasında Pazar günü saat:18:00’da Atatürk Spor Salonu’nda ligin iddialı ekiplerinden Sakarya Büyükşehir Belediyespor’u konuk edecek.

 

MAÇMETRE

SALON: Final Okulu

FİNAL GENÇLİK: Anthony Tuctek 17 , Atakan Denk 5, Andrew Adeleke 17, Ömer Faruk Ermat, Zafer Sezer Alp 4, Umut Durmuş, Gökhan Aydın 10, Can Uzun 7, Polat Kocaoğlu 5, Ömer Ünver 3, Müfitcan Alp, Berat Gümüş

Baş Antrenör: Ali Uruk

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem İlter 9, Özgür Şahin, Onur Sonsırma, Cem Coşkun 4, Salih Uğraşan, Yunus Çankaya 17, Cihad Şahin 8, Melih Kapucu, Ceyhun Şengünün, Karlo Vragoviç 20, Şahin Ekmen 9, Dejan Borovnjak 14

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Final Gençlik 16–23 Bursaspor Durmazlar

2.Periyot: Final Gençlik 30 (14)– (29) 52 Bursaspor Durmazlar

3.Periyot: Final Gençlik 48 (18)– (12) 64 Bursaspor Durmazlar

4.Periyot: Final Gençlik – Bursaspor Durmazlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu