Final geliş güzergahları belirlendi

BURSASPOR TARAFTARLARI

– Altıparmak Caddesi ve Çekirge Caddesini kullanarak stadyuma gelecekler. – Merinos Kavşağı istikametini kullanacak taraftarların Uedaş aralığını takiben Arap Parkı aralığından stada gelecekler. – Metro ile stada gelecek taraftar ise, Merinos metro istasyonu ve Osmangazi metro istasyonunda inerek, Altıparmak Caddesi istikametine yürüyerek stadyum kavşağı önünden; Maraton Tribününe girecek taraftarlar için: Bursa Store önünde kurulacak bariyerlerden bilet kontrolleri yapıldıktan sonra G turnike kapısından girişlerine izin verilecek. K,J ve H-İ tribün girişlerine ise Bursa Store mağazası yanında bulunan araç giriş kapısı önünde kurulacak kontrol noktasından bilet kontrolleri yapıldıktan sonra giriş kapılarına yönlendirilecek. – Bu güzergahlar dışında gelen, Bursasporlu taraftarların geçişlerine kesinlikle izin verilmeyecek, Kültür Park içerisinden münferit veya toplu Bursaspor taraftarlarının geçişlerine ve toplanmalarına müsaade edilmeyecek. – Müsabaka sonunda, her iki taraftar grubunun da stadyumda ayrılışları geliş güzergahının gidiş güzergahı olarak yönlendirilecek.

Müsabakayla ilgili alınan genel güvenlik önlemleri çerçevesinde aşağıdaki uygulamalar yapılacak:

– Müsabaka günü saat:15.00'ten itibaren Merinos Kavşağı ve Stadyum Caddesi'nin orta kısmı ve caddeye bağlanan tali yollar trafiğe kapatılacak ve İpek Böceği tramvay seferleri durdurulacak, – Misafir takım taraftarları araçlarının park edileceği ve toplanacağı Dr.Rüştü Burlu Caddesi Karamustafa Taksi Durağından Mudanya yolu çıkışı arasındaki bölüm trafiğe kapatılacak. – Gerek Atatürk Spor Salonu önünden, gerekse Bursa Store yanında bulunan araç giriş kapılarından protokol araçları (Bakan, Vali, İl Emniyet Müdürü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Başsavcısı) araçları dışında TFF tarafından verilecek araç giriş kartı olmayan hiçbir araç stadyum önündeki otoparka alınmayacak. – Her iki tribüne yönelik pankart asmak isteyen taraftarlar, 3 Haziran 2015 çarşamba günü sabah saat 10:00-12:00 arası, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü kontrolünde tribünde seyri engellemeyecek alanlara pankart asabilecek ve bu saatler dışında pankart girişine izin verilmeyecek. 

GALATASARAY TARAFTARLARI

– İstanbul Yolu Birmot Lambaları yanı, İzmir yolu Minteks önü, Ankara Yolu Turan Köy Kavşağında oluşturulacak arama noktalarından alınarak, otoban üzerinden  Mudanya yoluna inecek Kültür Park kuzey girişi otopark toplanma yerine intikal ettirilecek, – Münferit olarak araçlarıyla gelen  bütün taraftarlarda, Mudanya yolunu takiben Kültür Park Kuzey Girişinde bulunan otoparkta toplanacak, – Metro ile stada gelecek olan Galatasaray taraftarları, Kültür Park metro istasyonundan inerek alt geçidi kullanıp, Eski Gökçen Plaza Binasının önünden Kültür Parkta bulunan toplanma yerine gidecek, – Tüm bu alanlarda yapılacak arama ve kontrollerden sonra alınan güvenlik tedbirleri ile peyder pey yaya olarak Galatasaray tribününe girecek seyirciler, Kültür Park içerisinden İpek İş çıkış kapısını takiben Atatürk Stadyumu tribün önlerine intikali sağlanacak. Galatasaray seyircileri, biletlerini almış oldukları F,P,N,N-1,M,M-1,L tribün kapılarından girişlerini yapacak, bu güzergahlar dışında, kesinlikle Altıparmak Caddesi ve Çekirge Caddesi'nden Galatasaray taraftarının geçişlerine izin verilmeyecek. – Galatasaray seyircilerinden, VIP-B ve Kapalı C tribününe gelecek olan Galatasaray Divan Üyeleri, Yöneticiler, İdareciler ve diğer misafirler Kültür Park içerisinden ASGD (Anadolu Spor Gazetecileri Derneği) binası yanından demir merdivenleri kullanarak arama noktasından geçtikten sonra tribün önlerine yönlendirilecek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu