Film koptu!

Galatasaray maçındaki takımın hali içler acısıydı.

Bir takım bu kadar mı ruhunu kaybeder, inancını yitirir?

Ligin ilk devresinde hani beğenmediğimiz o takımı samanlıkta iğne arar gibi arıyoruz bu günlerde.

Nereden bilecektik o günlerin iyi günlerimiz olduğunu?

İşlerin bu kadar kötü gideceğine bu şehirde yaşayan hiç kimse tahmin etmemiştir.

Evet Bursaspor’un iyi bir kadrosu yok bunu biliyoruz ama o şanlı formayı kim giyerse giysin bu kadar umursamaz oymaya da hakkı yok.

Mutlu Topçu’dan söz etmeye bile gerek yok.

Onun bir suçu yok ki. Onu göreve getirenlerin işbilmezliği…

Geçen haftaki Akhisar faciasından sonra dün akşam Timsah Arena’da farklı bir 11 gördük, ama ne on bir!

5-1’lik yenilgi sonrası istifa etme gereği bile duymayan Mutlu Topçu performansından memnun kalmadığı İsmail Konuk, Jorquera, Sercan, Erdem ve Kubilay’ı kulübeye çekip, Deniz’i tribüne göndermiş.

Cezası sona eren Ertuğrul’u Şamil ile birlikte stoperde, sağda Aziz’i solda Onur’u, iki bekin önünde Mert Örnek ile Josua John var. Merter Yüce’nin partneri Faty. Batalla’nın önünde ise Stancu var.

Takımlarına küsen veya kızan Bursaspor taraftarı her ne kadar tribünleri boş bıraksa da gelenler tezahüratlarıyla sahadaki Timsahlara destek vermeye çalışıyor..

Stadyum skorbordunda rahmetli Nejat Biyediç’in teknik direktörlüğü döneminde Atatürk Stadı’nda elde edilen 5-0’lık Galatasaray zaferinin görüntüleri yayınlanarak taraftar coşturulmaya çalışılıyor.

Stadyumun skorboard, led reklam panoları ve hoparlörlerinde ilk kez bir evlilik teklifine görüntülü, yazılı ve sesli tanıklık ediyoruz.

Galatasaray taraftarının tüm tahriklerine rağmen Bursaspor taraftarının biraz da bundan sonraki Beşiktaş iç saha maçını düşünerek sağduyulu davranması da önemliydi.

Maç öncesi takımı tribüne çağırıp “şampiyon olmayın adam gibi oynayın” diye bağıran taraftar erken yenen gol ve çizgi üzerinden çıkan toplara rağmen desteğini sürdürüyor, ta ki 45’te Bruma’nın golüne kadar.

İşte orada film koptu. Önce “Yönetim istifa” diye tempo tutan taraftar ardından “Altepe” istifa diye de tezahürat yaparak başarısızlığın faturasına adres arayışına girdi.

İkinci devre için zaten farklı bir beklenti yoktu. Galatasaraylı oyuncular gol attıkça yeşil beyazlı oyuncular ve Mutlu Topçu izlemekle yetindi.

Allah sonumuzu hayreylesin.

Eğer bu sezonu kazasız belasız atlatabilirsek düşme hattındaki üç takıma dua edelim.

Erdal Akçay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu