Filbox bilmecesi!

TFF 2 ve 3’üncü Lig yayın ihalelerinin Filbox adlı tv platformu tarafından sessiz sedasız alınmasının ardından kafalardaki soru işaretleri giderek çoğaldı.

Geçtiğimiz sezonun başlarında Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde şaşaalı bir imza töreniyle duyurulan yayın ihalesi, bu sezon sessiz sedasız bir şekilde ne yayıncı platform Filbox tarafından, ne de TFF tarafından herhangi bir duyuru yapılmadan gerçekleştirildi.

IMG_4402.jpeg

2022/2023 sezonunun başlarında Fuchs Sports adlı sözde dünyaca ünlü Lüksemburg merkezli platform, maçların 2-3 ay kadar ücretsiz olacağını açıklamış, ardından ücretli abonelik sistemine geçileceğini duyurmuştu. Ancak ücretli abonelik sürecine geçildikten çok kısa bir süre sonra Fuchs Sports sessiz sedasız yayınlara son verip, adeta kepenk kapatırcasına ortadan kaybolmuştu.

Yaşanan bu olaylar silsilesi sonrası TFF tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, ücreti karşılığında abonelik sahibi olanlar dolandırıldıklarıyla kaldı.

FİLBOX ÖNCE PARA DEDİ!

Bu sezonki TFF 2 ve 3’üncü Lig maçlarının Filbox adlı platform tarafından yayınlanacağı, önce birkaç gazeteci tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuruldu. Ardından da abonelik sistemi ile aylık 79,99 TL, yıllık ise 859,99 TL olmak üzere iki seçenek sunularak filbox.com.tr adlı web sitesi üzerinden yayın hayatına başladı.

IMG_4330.jpeg

TARAFTAR ESENLER MAÇINI İZLEYEMEDİ!

Geçtiğimiz hafta Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda oynanan Esenler Erokspor müsabakasının Filbox’ta yayınlanacağını maçtan sadece bir gün önce öğrenen Bursasporlu taraftarlar, ücretli abonelik satın alıp maçı beklerken birkaç farklı problem yaşayınca karşılaşmayı canlı takip edemedi.

IMG_4407.jpeg