Fikret Orman “Hamzaoğlu ifadelerim yanlış anlaşıldı”

Vodafone Arena‘nın açılışında Beşiktaş‘ın, Bursaspor‘u 3-2 mağlup ettiği maçın ardından Hamza Hamzaoğlu için, ”Bugün enteresan dereceede istekliydi” ifadelerini kullanan Siyah-Beyazlıların başkanı Fikret Orman, açıklamalarının çarpıtıldığını savundu.

Bursaspor Teknik Direktörü Hamzaoğlu’nun sevdiği bir isim olduğunu kaydeden Orman,“Hamza benim kardeşim. Gördüğüm yerde sarılır hal ve hatırını sorarım. Efendiliğine hayran olmamak mümkün mü? Fakat bize karşı oynadıkları maçta çok öfkeliydi. Hırsı, zekasının önüne geçmişti. Daha önceki birkaç maçta da Hamza hocayı yine böylesine sinirli görmüştüm. Onun tribüne gönderilmesine ben açıkçası üzüldüm. Ben o ifadeleri bu nedenle kullandım. Asla bize karşı niye böyle oynadılar diyemem. Tabii ki çıkıp bizi yenmek için oynayacaklar. Böyle bir şeyi düşünmem mümkün mü?” dedi.

”Elbette rakipler bizi yenmek için oynayacak”

Futbolda rekabete her zaman önem veren bir yönetici olduğunu sözlerine ekleyen Orman,“Ben Beşiktaş’a başkan olduğum ilk günden itibaren başka takımlara kiralık gönderdiğimiz oyuncuların, Beşiktaş’a karşı oynamaları gerektiğini söyledim. Kendi oyuncumun bize karşı oynamasını isteyen ben, neden Hamza hoca ve Bursasporlu oyuncular için ‘Bize karşı böyle oynuyorlar’ diyeyim?. Nasıl biz rakipleri yenmek için sahaya çıkıyorsak, rakipler de bizi yenmek için oynayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Milliyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu