FIFA’lık tehlikemiz yok!

Sezon başında 9 puanı silinen Eskişehirspor'un 6 puanının daha silinmesi akıllara Bursaspor'daki durumu getirdi. Finansal Fair Play kriterlerini yerine getiremeyen Yeşil Beyazlılar'ın şimdilik bir tehlikeyle karşılaşma durumunun olmadığı açıklandı.

Geçmiş dönem borçlarıyla ilgili sıkıntılı yaşayan kulüplerden Eskişehirspor‘un sezon başında 9, sonrasında da 6 puanı silinmişti. Bursaspor‘un da Finansal Fair Play kriterlerini yerine getirmediğinden 3 puanı silinmişti. Eskişehirspor’un Ruud Boffin‘deki ödeme krizinin benzeriyle daha önce forma giyen oyuncularıyla sıklıkla yaşayan Bursaspor’un şu an için Kırmızı Siyahlılar’ın içinde bulunduğu durumla karşılaşma ihtimalinin söz konusu olmadığı açıklandı.

KURTULUŞ SÜPER LİG

Bursaspor‘dan alacaklı durumda bulunan tüm futbolcularla hukuksal mücadelenin verildiği belirtilirken, bürokratik işlemlerin sürdüğü, kulübe dava aşamasında olunan oyuncularla ilgili bir ihtarname ya da ödeme emri gelmediği bildirildi. Şu an için puan silme ya da başka bir yaptırım tehlikesinin söz konusu olmadığına dikkat çekilirken, takımın Süper Lig‘e çıkması halinde elde edilecek gelirle bu ekonomik yaptırımların ortadan kalkacağına vurgu yapıldı.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Umarım 3 puanımız silindigi gibi bi sürpriz ile bir daha
  Karşılaşmayız ayrica tek kurtuluşumuzun süperlig
  Oldugunun da biz taraftat olarak bilincindeyiz umarim
  Teknik heyet ve futbolcular da bunun bilincindedir ve
  Sahada herşeylerini ortaya koyarlar yoksa süperlige çıkamazsak bizi de eskişehir gibi bir süreç beklemektedir.
  Bestelerde söyledigimiz amatöre düşsen bile durumu gerçek olabilir en kısa zaman bu yüzden çok ciddiye almaliyiz 6 FİNAL MAÇINI

  13
  1
 2. Detaylı Cevap Verilmesi Gereken Sorular=
  1.Bursaspor‘dan alacaklı durumda bulunan kaç futbolcu var ve ne kadar faizi ile beraber TL veya anlaşılan kur şekli?
  2.Neden bu paralar ödenmedi bir hukuksal kabul görecek ve kazanılacak neden varmı?- zaten yoksa sadece zamana karşı oynanan hukuksal oyun ve sonucu belli!
  3.Hukuksal mücadeliyi kim veriyor?, neden detaylı açıklanmıyor nedir bu bürokratik işlemler yani Bursaspor bir dernek neden paylaşılmıyor üyelerle ?
  4.Bursaspora dava aşamasında olunan oyuncular var deniyor Yani neden bu duruma düşüyoruz neden ihtarname bekliyoruz?veya ödeme emri bekliyoruz?.
  5. Şu an için puan silme ya da başka bir yaptırım tehlikesinin olmadığı söyleniyor!, ama yukarıdaki verilen cevaplar sanki bu iş elimizde olan birşey değil ve Her An olabilir gibi gözüküyor!
  Bursaspor bir dernek ve neden böyle herşey gizli kapaklı anlamıyorum kapıdaki tehlikenin detayını miktarını ve neden zamanında ödenmediğini bile bilmiyoruz!

  8
  1
 3. “”Kurtuluş süper lig”” katılmıyorum.
  Zaten başımıza ne geldiyse şampiyonluktan sonra geldi.
  Şayet istikrarlı bir kulüp, başarılarımızın daha büyük ve kalıcı olmasını istiyorsak,
  Ben de diyorum ki.
  “”gerçek kurtuluş, kurumsal kulüp yapısıdır! “”
  Bunun içinse,
  Birlik, beraberlik. Sevgi, saygı. Sabır, zaman. Arma, forma aşkı. Köstek değil destek. Sportif ve Kentlilik bilinci.

  7
  3
 4. YA ÇIKAMAZ İSEK İŞTE O ZAMAN KAPIYA KİLİT VUR VAY BURSASPORUM VAY NERELERDEYİZ NE KADAR ACI FAKAT BİR OKADAR DA GERÇEK ÖDENMESİ GEREKEN BORÇLAR VAR.

  5
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu